Krywan Tomasz, Zawarcie porozumienia podatkowego

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 stycznia 2022 r.
Autorzy:

Zawarcie porozumienia podatkowego

Zawarcie porozumienia podatkowego

Zawarcie porozumienia podatkowego

Procedura wskazuje warunki i sposób zawarcia porozumienia podatkowego.

Zawarcie porozumienia podatkowego podatnik podatnik zasięgnięcie przez Szefa KAS opinii (krok fakultatywny) czy Szef KAS zgadza się na zawarcie porozumienia podatkowego? porozumienie podatkowe nie może zostać zawarte czy sprawa, której ma dotyczyć porozumienie podatkowe, jest objęta porozumieniem inwestycyjnym? zawarcie porozumienia podatkowego podatnik jest zainteresowany zawarciem porozumienia podatkowego czy podatnik jest stroną umowy o współdziałanie? czy porozumienie podatkowe ma zostać zawarte w zakresie objętym umową o współdziałanie? czy porozumienie ma zostać zawarte w jednej z określonych przepisami spraw? czy porozumienie ma zostać zawarte w zakresie czynności i zdarzeń objętych toczącym się postępowaniem podatkowym, kontrolą podatkową, kontrolą celno-skarbową lub postępowaniem przed sądem administracyjnym albo gdy w tym zakresie sprawa została rozstrzygnięta co do istoty w decyzji lub postanowieniu organu podatkowego? nie tak nie tak tak nie tak nie tak nie nie tak

Krok: podatnik jest zainteresowany zawarciem porozumienia podatkowego

Od 1.07.2020 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej może zawierać z podatnikami porozumienia podatkowe. Regulacje w tym zakresie zawierają przepisy art. 20zb-20zf ustawy z 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.) – dalej o.p.

Krok: czy sprawa, której ma dotyczyć porozumienie podatkowe, jest objęta porozumieniem inwestycyjnym?

Jak stanowi art. 20zba o.p., nie zawiera się porozumienia podatkowego w sprawie, która w dniu złożenia wniosku o jego zawarcie jest objęta porozumieniem inwestycyjnym, o którym mowa w art. 20zs § 1 o.p.