Ziółkowski Paweł, Zasady tworzenia ZFŚS ze względu na rodzaj podmiotu

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 stycznia 2017 r.
Autorzy:

Zasady tworzenia ZFŚS ze względu na rodzaj podmiotu

Zasady tworzenia ZFŚS ze względu na rodzaj podmiotu

Zasady tworzenia ZFŚS ze względu na rodzaj podmiotu

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych jest niezbyt lubiany przez pracodawców. Dzieje się tak ze względu na przestarzałą konstrukcję, szczątkową regulację prawną i przede wszystkim ponoszone koszty. Tymczasem świadczenia z ZFŚS uatrakcyjniają zatrudnienie, wobec czego omawiany fundusz ma swoje dobre strony. Z niniejszej procedury dowiesz się, czy musisz go utworzyć.

Zasady tworzenia ZFŚS ze względu na rodzaj podmiotu pracodawca pracodawca obowiązkowe tworzenie ZFŚS nietworzenie ZFŚS tworzenie obowiązkowe ZFŚS z możliwością rezygnacji dobrowolne tworzenie ZFŚS od 50 pracowników czy związek zawodowy złożył wniosek o tworzenie ZFŚS czy pracodawca rezygnuje z tworzenia ZFŚS czy pracodawca chce utworzyć ZFŚS rodzaj pracodawcy, który chce tworzyć ZFŚS czy pracodawca jest jednostką budżetową i samorządowym zakładem budżetowym? wielkość zatrudnienia poniżej 20 pracowników od 20 pracowników, ale mniej niż 50 tak nie tak nie nie tak tak nie

Krok: rodzaj pracodawcy, który chce tworzyć ZFŚS

Pracodawcy - w zależności od okoliczności - mogą mieć obowiązek tworzenia ZFŚS lub mogą to robić dobrowolnie.

Krok: czy pracodawca jest jednostką budżetową i samorządowym zakładem budżetowym?

Pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych tworzą ZFŚS bez względu na liczbę pracowników (art. 3 ust. 2 u.z.f.ś.s.).