Kidyba Andrzej, Zabezpieczenie i zaspokojenie wierzycieli w procesie likwidacji spółki z o.o.

Procedury
Status:  Aktualna
Autorzy:

Zabezpieczenie i zaspokojenie wierzycieli w procesie likwidacji spółki z o.o.

Zabezpieczenie i zaspokojenie wierzycieli w procesie likwidacji spółki z o.o.

Zabezpieczenie i zaspokojenie wierzycieli w procesie likwidacji spółki z o.o.

Procedura ma na celu przedstawienie zasad zabezpieczenia i zaspokojenia roszczeń wierzycieli w procesie likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zabezpieczenie i zaspokojenie wierzycieli w procesie likwidacji spółki z o.o. Spółka z o.o. Spółka z o.o. udzielenie zabezpieczenia (złożenie do depozytu sądowego) podział majątku między wspólników czy zakończono czynności zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli? podział majątku między wspólników nie może nastąpić czy upłynęło sześć miesięcy od ogłoszenia likwidacji i wezwania wierzycieli? Zaistnienie warunków do zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli czy wierzyciele zgłosili swoje wierzytelności w terminie? ogłoszenie o otwarciu likwidacji zaspokojenie wierzycieli, którzy zgłosili swe roszczenia w terminie czy istnieją wierzytelności niewymagalne albo sporne? czy spółce znani są wierzyciele, którzy nie zgłosili się w terminie? brak konieczności udzielania zabezpieczenia nie tak nie tak tak nie nie tak nie tak

Krok: Zaistnienie warunków do zaspokojenia lub zabezpieczenia wierzycieli

Zabezpieczenie lub zaspokojenie wierzycieli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może odbyć się w procedurze likwidacji tej spółki, w ramach tzw. właściwych czynności likwidacyjnych. Do czynności likwidacyjnych należy bowiem wypełnienie zobowiązań spółki (por. Czynności likwidacyjne w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością).

Krok: ogłoszenie o otwarciu likwidacji

Zaspokojenie lub zabezpieczenie wierzycieli następuje po ogłoszeniu o otwarciu likwidacji (por. w kwestiach szczegółowych procedurę: Czynności likwidatorów poprzedzające czynności likwidacyjne w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (czynności formalne)). Ogłoszenie to powinno zawierać wezwanie wierzycieli do zgłaszania wierzytelności w przeciągu 3 miesięcy. Wniosek o dokonanie ogłoszenia należy złożyć do Sądu Rejestrowego na formularzu MSIG-M1.