Piaskowska Olga Maria, Wyznaczenie i przebieg rozprawy

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 7 listopada 2019 r.
Autorzy:

Wyznaczenie i przebieg rozprawy

Wyznaczenie i przebieg rozprawy

Wyznaczenie i przebieg rozprawy

Wyznaczenie i przebieg rozprawy strona strona zabranie głosu zgłoszenie żądań i wniosków na rozprawie zgłoszenie żądań i wniosków w wypadku nieobecności możliwy przebieg postępowania sąd przewodniczący skład orzekający sąd przewodniczący skład orzekający przedstawienie stanowisk stron powiadomienie stron o terminie rozprawy przedstawienie wniosków, twierdzeń i dowodów strony wyznaczenie rozprawy otwarcie rozprawy sprawdzenie prawidłowości doręczenia postępowanie dowodowe oraz roztrząsanie jego wyników udzielenie głosu stronom zamknięcie rozprawy rozpoznanie sprawy wywołanie sprawy odroczenie rozprawy nieprawidłowe prawidłowe

Krok: wyznaczenie rozprawy

Krok: wywołanie sprawy

1. Wywołanie sprawy, jak wyjaśnił Sąd Najwyższy, nie polega na ogłoszeniu przez protokolanta na korytarzu sądowym, w miejscu, gdzie znajdują się strony lub ich pełnomocnicy, przystąpienia do rozpoznania określonej sprawy. Wywołanie sprawy polega na ogłoszeniu przez sędziego przewodniczącego przystąpienia do rozpatrywania sprawy ze wskazaniem stron postępowania i przedmiotu sporu (por. wyrok SN z dnia 1 grudnia 2004 r., III CK 15/04, niepubl.).

2. Czynność protokolanta, polegająca na odczytaniu na korytarzu sądowym treści wokandy jest zatem jedynie czynnością techniczną mającą charakter organizacyjno-porządkowy.