Goldiszewicz Agnieszka, Wniesienie apelacji od orzeczenia w przedmiocie wyłączenia komplementariusza od reprezentacji orzeczeniem sądu

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 stycznia 2013 r.
Autorzy:

Wniesienie apelacji od orzeczenia w przedmiocie wyłączenia komplementariusza od reprezentacji orzeczeniem sądu

Wniesienie apelacji od orzeczenia w przedmiocie wyłączenia komplementariusza od reprezentacji orzeczeniem sądu

Wniesienie apelacji od orzeczenia w przedmiocie wyłączenia komplementariusza od reprezentacji orzeczeniem sądu

Krok: otrzymanie odpisu orzeczenia

Wyrok ten stanowi dla wspólników podstawę dla wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego danych komplementariusza dotyczących prawa reprezentacji.

W przypadku tego trybu wyłączenia prawa od reprezentacji, odpada możliwość udzielenia komplementariuszowi zarówno pełnomocnictwa, jak i prokury. Nie byłoby to zresztą uzasadnione i celowe w świetle pozbawienia go możliwości reprezentowania spółki jako przedstawiciel ustawowy.

Krok: wniesienie apelacji

Apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem.

Jeżeli strona nie zażądała uzasadnienia wyroku w terminie tygodniowym od ogłoszenia sentencji, termin do wniesienia apelacji biegnie od dnia, w którym upłynął termin do żądania uzasadnienia (art. 369 § 1 i 2 k.p.c.). Dopuszczalność apelacji nie jest uzależniona od żądania uzasadnienia wyroku przez stronę skarżącą. W jego braku początkiem biegu terminu do wniesienia apelacji jest dzień upływu terminu do żądania uzasadnienia (M.P. Wójcik [w:] A. Jakubecki (red.), Komentarz do art. 369 k.p.c., LEX/el. 2013).

W razie stwierdzenia braków formalnych pisma procesowego zawierającego apelację strona zostanie wezwana do jego uzupełnienia lub poprawienia w wyznaczonym terminie (terminie sądowym) pod rygorem odrzucenia apelacji (art. 130 § 1 w zw. z art. 370 k.p.c.).

Wniesienie apelacji od orzeczenia w przedmiocie wyłączenia komplementariusza od reprezentacji orzeczeniem sądu sąd drugiej instancji sąd drugiej instancji oddalenie apelacji uwzględnienie apelacji otrzymanie akt sprawy uchylenie zaskarżonego wyroku możliwe rozstrzygnięcia sąd pierwszej instancji sąd pierwszej instancji otrzymanie apelacji czy apelację wniesiono w terminie? odrzucenie apelacji przedstawienie akt sądowi drugiej instancji komandytariusz komandytariusz czy zaskarżono orzeczenie? uprawomocnienie orzeczenia otrzymanie odpisu orzeczenia wniesienie apelacji tak nie tak nie