Wiktorowska Ewa, Uwzględnienie zarzutów w odpowiedzi na odwołanie

Procedury
Status:  Nieaktualna
Wersja od: 28 lipca 2016 r. do: 31 grudnia 2020 r.
Autor:

Uwzględnienie zarzutów w odpowiedzi na odwołanie

Uwzględnienie zarzutów w odpowiedzi na odwołanie

Uwzględnienie zarzutów w odpowiedzi na odwołanie

Art. 186 p.z.p. uprawnia zamawiającego do wniesienia odpowiedzi na odwołanie. Odpowiedź na odwołanie wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu. Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie może uwzględnić w całości zarzuty podniesione w odwołaniu. Uwzględnienie w całości zarzutów w odwołaniu należy uznać za substytut dawniej obowiązującego uznania protestu.

Uwzględnienie zarzutów w odpowiedzi na odwołanie KIO KIO czy przystępujący po stronie zamawiającego wykonawca wniósł sprzeciw? czy po stronie zamawiającego przystąpił wykonawca? czy odpowiedź uwzględnia zarzuty podniesione w odwołaniu? otrzymanie odpowiedzi na odwołanie badanie treści odpowiedzi na odwołanie umorzenie postępowania odwoławczego rozpoznanie odwołania zamawiający zamawiający wniesienie odpowiedzi na odwołanie nie tak tak nie tak nie

Krok: wniesienie odpowiedzi na odwołanie

Po zapoznaniu się z treścią wniesionego odwołania zamawiający może przygotować odpowiedź na nie. Odpowiedź na odwołanie zamawiający może wnieść w formie pisemnej lub ustnie do protokołu.

W odpowiedzi na odwołanie zamawiający może uwzględnić w całości lub w części zarzuty podniesione w odwołaniu.

Odpowiedź na odwołanie ma charakter fakultatywny. Może, ale nie musi zostać wniesiona w trakcie postępowania odwoławczego. Chociaż nie jest to wprost określone w p.z.p., odpowiedź na odwołanie zamawiający przekazuje odwołującemu i ewentualnym przystępującym.

Krok: otrzymanie odpowiedzi na odwołanie

Po otrzymaniu odpowiedzi KIO bada przede wszystkim czy zamawiający uwzględnił w części czy w całości zarzuty podniesione w odwołaniu.