Hudzik Michał, Usprawiedliwianie nieobecności na rozprawie

Procedury
Status:  Nieaktualna
Wersja od: 5 października 2019 r. do: 21 czerwca 2021 r.
Autorzy:

Usprawiedliwianie nieobecności na rozprawie

Usprawiedliwianie nieobecności na rozprawie

Usprawiedliwianie nieobecności na rozprawie

Usprawiedliwianie nieobecności na rozprawie lekarz sądowy lekarz sądowy badanie lekarskie czy zachodzą podstawy do wydania zaświadczenia? wydanie zaświadczenia odmowa wydania zaświadczenia przekazanie zaświadczenia uczestnik postępowania uczestnik postępowania odebranie zaświadczenia stawienie się na rozprawę wysłanie zaświadczenia poddanie się badaniom czy uzyskano zaświadczenie? zawiadomienie o przyczynie nieobecności brak zaświadczenia odebranie zawiadomienia lub wezwania czy uczestnik może stawić się na rozprawie? z jakiej przyczyny? sąd sąd stawiennictwo uczestnika na rozprawie odebranie zaświadczenia możliwy przebieg postępowania podjęcie decyzji co do dalszego biegu sprawy odebranie pisma ustalenie osób podlegających zawiadomieniu lub wezwaniu na rozprawę przygotowanie wezwań lub zawiadomień i wysłanie ich do uczestników postępowania stawienie się na badania nie tak tak nie tak nie choroba inny powód

Krok: ustalenie osób podlegających zawiadomieniu lub wezwaniu na rozprawę

Jeżeli zachodzą podstawy do wyznaczenia terminu rozprawy (pierwszego albo kolejnego) sędzia, wyznaczywszy taki termin, ustala także listę osób, które należy wezwać na rozprawę lub które o jej terminie należy zawiadomić.

W przypadku konieczności przeprowadzenia posiedzenia organizacyjnego przed rozprawą zarządzenie o wyznaczaniu rozprawy ze wskazaniem stron i innych osób, które należy wezwać lub zawiadomić o rozprawie wydawane jest na tym posiedzeniu (art. 349 § 7 zd. II k.p.k.)

Krok: przygotowanie wezwań lub zawiadomień i wysłanie ich do uczestników postępowania

Po wydaniu zarządzenia, odpowiedni pracownicy sądu powinni przygotować, a następnie wysłać uczestnikom postępowania zawiadomienia lub wezwania.

Zobacz: Skierowanie sprawy na rozprawę główną.

Sposoby doręczania wezwań i zawiadomień w postępowaniu sądowym