Skubiszak-Kalinowska Irena, Udzielenie odpowiedzi na skargę i przekazanie skargi do sądu

Procedury
Status:  Nieaktualna
Wersja od: 1 marca 2013 r. do: 13 grudnia 2016 r.
Autorzy:

Udzielenie odpowiedzi na skargę i przekazanie skargi do sądu

Udzielenie odpowiedzi na skargę i przekazanie skargi do sądu

Udzielenie odpowiedzi na skargę i przekazanie skargi do sądu

Koncesjodawca, na którego czynność lub bezczynność została wniesiona skarga do WSA ma obowiązek, we wskazanym w ustawie terminie, przekazania skargi do WSA wraz z aktami sprawy oraz odpowiedzią na skargę. Odpowiedź na skargę jest pismem strony, co oznacza, że powinna spełniać wszystkie wymogi formalne pisma procesowego. Instytucja odpowiedzi na skargę stanowi swoistą „autokontrolę” i pozwala koncesjodawcy, którego czynność zaskarżono, na uwzględnienie skargi w całości do dnia rozpoczęcia rozprawy.

Udzielenie odpowiedzi na skargę i przekazanie skargi do sądu WSA WSA czy koncesjodawca uwzględnił skargę w całości? umorzenie postępowania kontynuacja postępowania przyjęcie skargi koncesjodawca koncesjodawca otrzymanie skargi nieuwzględnienie zarzutów czy uwzględnić skargę w całości? przygotowanie odpowiedzi na skargę uwzględnienie skargi w całości przekazanie skargi wraz z aktami sprawy i odpowiedzią na skargę skarżący skarżący wniesienie skargi tak nie tak nie

Krok: wniesienie skargi

Skargę wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym skarżący powziął lub przy zachowaniu należytej staranności mógł powziąć informację o czynności podjętej przez koncesjodawcę w danej sprawie.

Krok: otrzymanie skargi

Skarga jest adresowana do sądu, jednak u.k.r.b.u. nakazuje jej wniesienie za pośrednictwem koncesjodawcy, którego czynność jest przedmiotem skargi.