Krywan Tomasz, Produkcja niezakończona w rozumieniu przepisów o PKPiR

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 stycznia 2020 r.
Autorzy:

Produkcja niezakończona w rozumieniu przepisów o PKPiR

Produkcja niezakończona w rozumieniu przepisów o PKPiR

Produkcja niezakończona w rozumieniu przepisów o PKPiR

Procedura pozwala ustalić, czy dany wyrób jest produkcją niezakończoną w rozumieniu przepisów o podatkowej księdze przychodów i rozchodów.

Produkcja niezakończona w rozumieniu przepisów o PKPiR podatnik podatnik wyrób jest produkcją niezakończoną w rozumieniu przepisów o PKPiR wyrób nie jest produkcją niezakończoną w rozumieniu przepisów o PKPiR istnieje potrzeba ustalenia, czy dany wyrób jest produkcją niezakończoną w rozumieniu przepisów o PKPiR czy wyrób jest niegotowym jeszcze produktem własnej produkcji? czy wyrób jest wykonywaną robotą lub usługą przed jej ukończeniem? tak nie tak nie

Krok: istnieje potrzeba ustalenia, czy dany wyrób jest produkcją niezakończoną w rozumieniu przepisów o PKPiR

Przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 23.12.2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. poz. 2544) – dalej r.p.k.p.r., kilkukrotnie posługują się pojęciem produkcji niezakończonej. Definicję tego pojęcia określa § 3 pkt 1 lit. e r.p.k.p.r.

Krok: czy wyrób jest niegotowym jeszcze produktem własnej produkcji?

Z § 3 pkt 1 lit. e r.p.k.p.r. wynika, że produkcją niezakończoną jest przede wszystkim produkcja w toku oraz półwyroby (półfabrykaty), czyli niegotowe jeszcze produkty własnej produkcji.