ZPŚ.641.185.2021.JK.2 - Informacja Ministra Zdrowia w sprawie włączenia do wykazu refundowanych leków szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz zmian w e-Karcie Szczepień

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 29 października 2021 r. Ministerstwo Zdrowia ZPŚ.641.185.2021.JK.2 Informacja Ministra Zdrowia w sprawie włączenia do wykazu refundowanych leków szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz zmian w e-Karcie Szczepień

Informacja Ministra Zdrowia w sprawie włączenia do wykazu refundowanych leków 1 szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz zmian w e-Karcie Szczepień

Od dnia 1 listopada 2021 r. szczepionka przeciw HPV - Cervarix będzie dostępna w aptece z dopłatą pacjenta - 138,18 zł za dawkę szczepionki (przy cenie detalicznej leku 276,36 zł.) Szczepionkabędzierefundowanawewszystkichzarejestrowanychwskazaniach:uosób od ukończenia 9. roku życia do profilaktyki zmian przednowotworowych narządów płciowych i odbytu (szyjki macicy, sromu, pochwy i odbytu) oraz raka szyjki macicy i raka odbytu związanych przyczynowo z określonymi onkogennymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Jednocześnie w aplikacji gabinet.gov.pl została udostępniona funkcjonalność e-Karty Szczepień, umożliwiająca potwierdzenie, w elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, wykonanie szczepienia przeciw HPV.

Wpis o wykonaniu szczepienia przeciw HPV do e-Karty Szczepień zostanie odnotowany w Internetowym Koncie Pacjenta osoby poddanej szczepieniu lub w IKP opiekuna ustawowego.

Ważne!

* Nie trzeba posiadać e-skierowania, aby dokonać wpisu do e-Karty Szczepień.

* E-Karta Szczepień może zostać założona przy realizacji szczepienia przeciw HPV.

* Rejestracja szczepienia w e-Karcie Szczepień jest możliwa bez względu na rodzaj finasowania świadczenia i jego źródło: prywatne (usługa świadczenia w pełni komercyjnego) lub inne (usługa świadczenia finansowana: w ramach stawki kapitacyjnej poz. lub szczepienia w ramach programów samorządowych).

* Wpis do e-Karty Szczepień zapewnia bezpieczny dostęp do bieżącej informacji o wykonanych szczepieniach przeciw COVID-19, grypie i HPV osób uprawnionych z personelu medycznego.

1

zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 października 2021 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 listopada 2021 r.

Opublikowano: www.mz.gov.pl