RK-II 610/7/49/92 - (bez tytułu).

Pisma urzędowe
Status:  Nieaktualne

Pismo z dnia 27 listopada 1992 r. Powszechna Kasa Oszczędności BP RK-II 610/7/49/92 (bez tytułu).

Niniejszym publikuje się pismo Powszechnej Kasy Oszczędności z dnia 27 listopada 1992 r. nr RK-II 610/7/49/92, dotyczące realizacji należności z Fundacji "Pojednanie", a mianowicie:

"1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach po kwotę pomocy finansowej może zgłosić się pełnomocnik osoby uprawnionej.

2. Udzielenie pełnomocnictwa następuje przez wręczenie osobie trzeciej pisemnego upoważnienia do podjęcia kwoty, określonej na dokumencie wypłaty gotówkowej FPNP.

3. Pisemne upoważnienie musi zawierać dane personalne osoby udzielającej pełnomocnictwa oraz dane pełnomocnika: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, seria i numer dowodu osobistego.

4. Podpis osoby udzielającej pełnomocnictwa musi być poświadczony przez jedną z wymienionych jednostek:

a) notariusz;

b) oddział PKO;

c) zakład pracy zatrudniający osobę udzielającą pełnomocnictwa;

d) dyrektor lub lekarz zakładu leczniczego lub placówki lecznictwa zamkniętego, w której przebywa osoba udzielająca pełnomocnictwa;

e) lekarz opiekujący się przewlekle chorym w domu. W tym przypadku konieczne jest także potwierdzenie przez przychodnię rejonową;

f) polska placówka konsularna lub dyplomatyczna.

5. Poświadczenie powinno stwierdzać własnoręczność podpisu osoby udzielającej pełnomocnictwa oraz musi być podpisane z podaniem nazwiska i stanowiska osoby poświadczającej - pod wyraźnie odciśnięta pieczątka instytucji.

6. Pełnomocnik zgłasza się do placówki PKO z następującymi dokumentami:

a) dokument wypłaty gotówkowej wystawiony przez FPNP;

b) dowód osobisty osoby, na którą wystawiony został dokument wypłaty gotówkowej;

c) pisemne upoważnienie wystawione zgodnie z pkt 3-5;

d) dowód osobisty pełnomocnika".

Oddziały sprawdzają identyczność danych zamieszczonych w przedkładanych pełnomocnictwach z dowodami osobistymi osoby uprawnionej (beneficjenta) i pełnomocnika i na dowód zgodności odciskają na pełnomocnictwach -w dowolnym miejscu- stempel dzienny lub kasowy, w zależności od tego, kto przeprowadza wzmiankową kontrolę.

Pełnomocnictwo pozostaje w oddziale dokonującym wypłaty i jest przechowywane łącznie z dowodem wypłaty gotówkowej, którego dotyczy.

Opublikowano: Rejent 1993/1/87