IPPP2/443-777/13-8/IZ

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 8 listopada 2013 r. Izba Skarbowa w Warszawie IPPP2/443-777/13-8/IZ

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2013 r. (data wpływu 29 lipca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 2 sierpnia 2013 r. (data wpływu 5 sierpnia 2013 r.), w dniu 15 października 2013 r. (data wpływu 17 października 2013 r.) oraz pismem z dnia 30 października 2013 r. (data wpływu 4 listopada 2013 r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie tut. Organu z dnia 25 października 2013 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia paliwa do napędu samochodów przeznaczonych na wynajem przez okres co najmniej 6 miesięcy, a wykorzystywanych po tym okresie również do innej działalności - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia paliwa do napędu samochodów przeznaczonych na wynajem, a wykorzystywanych po tym okresie również do innej działalności. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 2 sierpnia 2013 r. (data wpływu 5 sierpnia 2013 r.), w dniu 15 października 2013 r. (data wpływu 17 października 2013 r.) oraz pismem z dnia 30 października 2013 r. (data wpływu 4 listopada 2013 r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie tut. Organu z dnia 25 października 2013 r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi oddanie w odpłatne używanie samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze (wpis w KRS). Działalność ta zgodnie z PKD z 2007 r. jest oznaczona jako wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek (PKD 77.11.Z).

Spółka zamierza nabyć w tym celu (w ramach tej działalności) co najmniej jeden samochód osobowy w drodze umowy sprzedaży, lub na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub umowy o podobnym charakterze. Taki samochód (samochody) Spółka ma zamiar oddać w odpłatne używanie na okres co najmniej 6 miesięcy (przez ten okres będą przeznaczone wyłącznie do tego celu). Spółka ma zamiar oddawać do odpłatnego używania taki samochód (samochody) - na podstawie umów dzierżawy, najmu lub innych umów o podobnym charakterze. Pierwsza taka umowa będzie na okres nie krótszy niż sześć miesięcy, późniejsze na taki na jaki klient wyrazi zapotrzebowanie. Po upływie okresu 6 miesięcy taki samochód (samochody) będzie wykorzystywany także dla potrzeb działalności Spółki opodatkowanej VAT (wewnętrznych potrzeb Spółki), a także będą zawierane kolejne umowy regulujące oddanie do odpłatnego używania krótkoterminowego lub długoterminowego. Odpłatne oddanie samochodów do używania będzie służyło wykonywaniu czynności opodatkowanych podatkiem VAT.

Wnioskodawca doprecyzował, iż nabycie w celu wskazanym we wniosku, co najmniej jednego samochodu osobowego w drodze umowy sprzedaży może nastąpić zarówno na terytorium kraju, jak i z innego kraju UE.

Ponadto w uzupełnieniu z dnia 15 października 2013 r. Strona wskazała, iż w sierpniu bieżącego roku sprowadziła samochód osobowy z Niemiec (w ramach wnt). Nabyty w sierpniu z Niemiec samochód oddano kontrahentowi w odpłatne używanie na okres siedmiu miesięcy na podstawie umowy najmu. W tym okresie samochód będzie przeznaczony wyłącznie do tego celu. Po zakończeniu umowy Spółka będzie dalej przeznaczać samochód w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu. Okresy na jaki Spółka będzie wynajmować samochód (czy będzie to wynajem krótko czy długoterminowy) będą m.in. uzależnione od potrzeb klienta. Jeżeli samochód w danym okresie nie będzie wynajmowany, Spółka będzie wykorzystywać przedmiotowy pojazd na potrzeby opodatkowanej podatkiem VAT działalności Spółki.

W uzupełnieniu z dnia 30 października 2013 r. (data wpływu 4 listopada 2013 r.) Spółka wyjaśnia, iż w chwili obecnej to Najemca kupuje paliwo do samochodu sprowadzonego z Niemiec i uiszcza za nie należność (faktury zakupowe z tytułu nabycia paliwa wystawiane są na niego), Spółka nie tankuje, nie nabywa paliwa. W związku z powyższym w okresie oddania do wyłącznego użytkowania pojazdu przez Najemcę to on ma wpływ na to na jakiej stacji paliw tankuje, on będzie uprawniony do ewentualnych rabatów za zakup paliwa, i to Nabywca decyduje kiedy i w jakim celu paliwo zużytkuje. Ewentualne reklamacje też są po stronie Nabywcy w czasie, gdy samochód jest mu oddany w najem. W okresie późniejszym, gdy pojazd ten będzie przeznaczony na cele odpłatnego używania i wówczas, gdy będzie wykorzystywany również na potrzeby opodatkowanej podatkiem VAT działalności, Spółka najprawdopodobniej nie będzie nabywała paliwa, gdy pojazd będzie przeznaczony do odpłatnego używania (paliwo to jak obecnie będzie tankował, nabywał i opłacał Najemca). Gdy w tym okresie Spółka będzie wykorzystywać pojazd na potrzeby własnej opodatkowanej VAT działalności Spółka będzie tankowała, nabywała paliwo i płaciła należność (faktury za zakup będą wystawiane na Spółkę) i wówczas to ona będzie miała wpływ na miejsce nabycia paliwa, będzie uprawniona do ewentualnych rabatów z tytułu jego nabycia, będzie decydować kiedy i w jakim celu zużyje paliwo i to Spółka będzie wnosić ewentualne reklamacje. W przypadku innych samochodów (jeśli zostaną nabyte) najprawdopodobniej Spółka przyjmie powyższe rozwiązanie.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy zakupując paliwo silnikowe, olej napędowy bądź gaz do samochodu /samochodów wskazanych we wniosku Spółka będzie mogła odliczyć cały podatek VAT z faktur dotyczących ich zakupu.

Zdaniem Wnioskodawcy

Zgodnie z art. 4 ustawy nowelizującej w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2013 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o których mowa w art. 3 ust. 1. Zatem, zakaz odliczania podatku naliczonego przy nabyciu paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, dotyczy tylko tych paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, które wykorzystywane są do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 3 ust. 1 (tekst jedn.: pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony) Zgodnie ze stanowiskiem Spółki jeżeli samochód korzysta z wyłączenia z tej grupy pojazdów poprzez spełnienie przesłanek zawartych w art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b) ustawy nowelizującej wówczas od zakupu paliwa do przedmiotowego samochodu przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za nieprawidłowe.

Stosownie do art. 86 ust. 1 ustawy, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.

W myśl art. 86 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy, kwotę podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku określonych w fakturach otrzymanych przez podatnika z tytułu nabycia towarów i usług, z uwzględnieniem rabatów określonych w art. 29 ust. 4.

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przysługuje wówczas, gdy zostaną spełnione określone warunki, tzn. odliczenia tego dokonuje podatnik podatku od towarów i usług oraz gdy towary i usługi, z których nabyciem podatek został naliczony, są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Warunkiem umożliwiającym podatnikowi skorzystanie z prawa do odliczenia podatku naliczonego jest związek zakupów z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi.

Przedstawiona wyżej zasada wyklucza możliwość dokonania odliczenia podatku naliczonego związanego z towarami i usługami, które nie są wykorzystywane do czynności opodatkowanych, czyli w przypadku ich wykorzystywania do czynności zwolnionych od podatku oraz niepodlegających temu podatkowi.

W treści art. 88 ustawy ustawodawca wskazał przypadki, w odniesieniu do których nie stosuje się obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego oraz przypadki, w których faktury i dokumenty celne nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego.

W okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2012 r. zasady odliczenia podatku związanego z nabyciem oraz użytkowaniem samochodów osobowych i pojazdów samochodowych, jak i nabyciem paliwa do ich napędu, regulowały odpowiednio zapisy art. 3 i art. 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, poz. 1652 z późn. zm.) (dalej: ustawa nowelizująca).

Na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy nowelizującej, w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony kwotę podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1, stanowi 60% kwoty podatku określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca - nie więcej jednak niż 6.000 zł, z zastrzeżeniem ust. 2.

Stosownie do zapisu art. 3 ust. 2 pkt 7 ustawy nowelizującej, przepis ust. 1 nie dotyczyprzypadków, gdy przedmiotem działalności podatnika jest:

a.

odprzedaż tych samochodów (pojazdów) lub

b.

oddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze i te samochody (pojazdy) są przez podatnika przeznaczone wyłącznie do wykorzystania na te cele przez okres nie krótszy niż sześć miesięcy.

Na podstawie art. 4 ustawy nowelizującej, w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, tj. od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 3 ust. 1.

Odnośnie prawa do odliczenia paliwa kupowanego do przedmiotowego samochodu wskazać należy, iż przewidziany przepisem art. 4 ustawy nowelizującej zakaz odliczania podatku naliczonego przy nabyciu paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, dotyczy tylko tych paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, które wykorzystywane są do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 3 ust. 1 (tekst jedn.: pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony). Jeżeli samochód korzysta z wyłączenia z tej grupy pojazdów poprzez spełnienie przesłanek zawartych w art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy nowelizującej, wówczas od zakupu paliwa do przedmiotowego samochodu przysługuje prawo do odliczenia.

Podkreślić należy, że okres obowiązywania cyt. wyżej przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. wydłużony został do dnia 31 grudnia 2013 r.

W myśl bowiem art. 10 pkt 1 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (Dz. U. z dnia 24 grudnia 2012 r., poz. 1456), w ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, poz. 1652 oraz z 2011 r. Nr 102, poz. 585) wprowadza się następujące zmiany: użyte w art. 3 w ust. 1, w art. 4, w art. 5 oraz w art. 7 wyrazy "31 grudnia 2012 r." zastępuje się wyrazami "31 grudnia 2013 r.".

Zatem w okresie od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. odliczanie podatku VAT w ww. zakresie odbywa się na zasadach analogicznych jak w 2012 r. i regulowane jest przepisami art. 3-6 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, poz. 1652, z późn. zm.).

Ze złożonego wniosku wynika, że przedmiotem działalności Spółki jest między innymi oddanie w odpłatne używanie samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze (wpis w KRS). Działalność ta zgodnie z PKD z 2007 r. jest oznaczona jako wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek (PKD 77.11.Z). Spółka zamierza nabyć w tym celu (w ramach tej działalności) co najmniej jeden samochód osobowy w drodze umowy sprzedaży, lub na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub umowy o podobnym charakterze. Taki samochód (samochody) Spółka ma zamiar oddać w odpłatne używanie na okres co najmniej 6 miesięcy (przez ten okres będą przeznaczone wyłącznie do tego celu). Spółka ma zamiar oddawać do odpłatnego używania taki samochód (samochody) - na podstawie umów dzierżawy, najmu lub innych umów o podobnym charakterze. Pierwsza taka umowa będzie na okres nie krótszy niż sześć miesięcy, późniejsze na taki na jaki klient wyrazi zapotrzebowanie. Po upływie okresu 6 miesięcy taki samochód (samochody) będzie wykorzystywany także dla potrzeb działalności Spółki opodatkowanej VAT (wewnętrznych potrzeb Spółki), a także będą zawierane kolejne umowy regulujące oddanie do odpłatnego używania krótkoterminowego lub długoterminowego. Odpłatne oddanie samochodów do używania będzie służyło wykonywaniu czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Strona wskazała, iż w sierpniu bieżącego roku sprowadziła samochód osobowy z Niemiec (w ramach wnt). Nabyty w sierpniu z Niemiec samochód oddano kontrahentowi w odpłatne używanie na okres siedmiu miesięcy na podstawie umowy najmu. W tym okresie samochód będzie przeznaczony wyłącznie do tego celu. Po zakończeniu umowy Spółka będzie dalej przeznaczać samochód w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu. Okresy na jaki Spółka będzie wynajmować samochód (czy będzie to wynajem krótko czy długoterminowy) będą m.in. uzależnione od potrzeb klienta. Jeżeli samochód w danym okresie nie będzie wynajmowany, Spółka będzie wykorzystywać przedmiotowy pojazd na potrzeby opodatkowanej podatkiem VAT działalności Spółki.

W tym miejscu wskazać należy, iż w odrębnych rozstrzygnięciach uznano za prawidłowe stanowisko Spółki w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie wskazanych we wniosku samochodów, jak również prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących opłaty czynszowe za ich użytkowanie.

Wątpliwości Wnioskodawcy dotyczą również prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia paliwa, oleju napędowego, gazu do wskazanych we wniosku samochodów.

Wnioskodawca wskazał, że w chwili obecnej to Najemca kupuje paliwo do samochodu sprowadzonego z Niemiec i uiszcza za nie należność (faktury zakupowe z tytułu nabycia paliwa wystawiane są na niego), Spółka nie tankuje, nie nabywa paliwa. W związku z powyższym w okresie oddania do wyłącznego użytkowania pojazdu przez Najemcę to on ma wpływ na to na jakiej stacji paliw tankuje, on będzie uprawniony do ewentualnych rabatów za zakup paliwa, i to Nabywca decyduje kiedy i w jakim celu paliwo zużytkuje. Ewentualne reklamacje też są po stronie Nabywcy w czasie, gdy samochód jest mu oddany w najem. W okresie późniejszym, gdy pojazd ten będzie przeznaczony na cele odpłatnego używania i wówczas, gdy będzie wykorzystywany również na potrzeby opodatkowanej podatkiem VAT, Spółka najprawdopodobniej nie będzie nabywała paliwa, gdy pojazd będzie przeznaczony do odpłatnego używania (paliwo to jak obecnie będzie tankował, nabywał i opłacał Najemca), gdy w tym okresie Spółka będzie wykorzystywać pojazd na potrzeby własnej opodatkowanej VAT działalności Spółka będzie tankowała, nabywała paliwo i płaciła należność (faktury za zakup będą wystawiane na Spółkę) i wówczas to ona będzie miała wpływ na miejsce nabycia paliwa, będzie uprawniona do ewentualnych rabatów z tytułu jego nabycia, będzie decydować kiedy iw jakim celu zużyje paliwo i to Spółka będzie wnosić ewentualne reklamacje. W przypadku innych samochodów (jeśli zostaną nabyte) najprawdopodobniej Spółka przyjmie powyższe rozwiązanie.

Z analizy powyższego wynika zatem że w przypadku samochodu, nabytego z Niemiec, który jest przeznaczony na wynajem na okres 7 miesięcy, to najemca tankuje paliwo, uiszcza za nie należność i to na najemcę wystawiane są faktury dokumentujące nabycie.

Uwzględniając powyższe stwierdzić należy, że na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, Spółce nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do jego napędu, ponieważ Spółka nie jest jego nabywcą, nie dysponuje więc paliwem jak właściciel, nie posiada dokumentu (faktury) potwierdzającej jego nabycie.

Z uwagi na to, że z okoliczności sprawy wynika, że w przypadku innych samochodów, które Spółka nabędzie/będzie użytkować, a które zostaną oddane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, przyjęte zostanie rozwiązanie takie jak w przypadku samochodu nabytego z Niemiec, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, Spółce nie będzie przysługiwać również prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do ich napędu, ponieważ Spółka nie będzie nabywcą paliwa,. nie będzie nim dysponować jak właściciel, nie będzie posiada dokumentu (faktury) potwierdzającej nabycie paliwa.

Odnosząc się natomiast do możliwości odliczenia paliwa w sytuacji, gdy po okresie przekraczającym 6 miesięcy - samochód sprowadzony z Niemiec nadal będzie przeznaczony do oddania w odpłatne używanie, ale może być wykorzystywany również do prowadzenia działalności opodatkowanej, stwierdzić należy, że Wnioskodawcy również nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury za paliwo do napędu przedmiotowego samochodu. Powyższe wynika z faktu, iż zgodnie z dyspozycją art. 4 ustawy nowelizującej, prawo do odliczania podatku naliczonego dotyczy tylko tych paliw, które przeznaczone są do napędu samochodów osobowych wykorzystywanych na cele wynajmu przez okres nie krótszy niż sześć miesięcy oraz innych pojazdów samochodowych enumeratywnie wymienionych w art. 3 ust. 2 ww. ustawy. Jak wskazał Wnioskodawca, to najemca, podobnie jak w okresie gdy samochód przeznaczony był wyłącznie na wynajem, będzie nabywał i uiszczał należność za paliwo. Oznacza to więc, że Spółka nie będzie nabywała paliwa do napędu przeznaczonego na wynajem. Jak wynika z wniosku Spółka dokonywać będzie zakupu paliwa decydując o ilości i czasie zakupu (na Wnioskodawcę będą wystawiane faktury, Wnioskodawca będzie dysponował paliwem jak właściciel), jedynie w sytuacji, gdy samochód będzie wykorzystywany w działalności Spółki innej niż wynajem samochodów.

Wobec powyższego, na podstawie art. 4 ustawy nowelizujacej, Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku z tytułu nabytego paliwa do samochodu sprowadzonego z Niemiec, wykorzystywanego po okresie najmu, zarówno do wynajmu jak i działalności opodatkowanej Spółki.

Z okoliczności sprawy wynika, że w przypadku innych samochodów, które Spółka nabędzie/będzie użytkować, a które po upływie 6 miesięcy będą przeznaczone na wynajem i dodatkowo wykorzystywane do działalności opodatkowanej, przyjęte zostanie rozwiązanie takie jak w przypadku samochodu nabytego z Niemiec, który po upływie 6 miesięcy będzie przeznaczony na wynajem i dodatkowo wykorzystywany do działalności opodatkowanej. Oznacza to, że Wnioskodawcy, na podstawie art. 4 ustawy nowelizujacej, nie będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego z tytułu nabycia paliwa do tych samochodów, ponieważ Spółka dokonywać będzie zakupu paliwa decydując o ilości i czasie zakupu (na Wnioskodawcę będą wystawiane faktury, Wnioskodawca będzie dysponował paliwem jak właściciel), jedynie w sytuacji, gdy samochód będzie wykorzystywany w działalności Spółki innej niż wynajem samochodów.

W świetle powyższego stanowisko Wnioskodawcy, że Spółce przysługuje prawo do odliczenia paliwa do napędu wskazanych we wniosku samochodów z uwagi na to, że samochody te korzystają z wyłączenia z grupy pojazdów, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy nowelizującej poprzez spełnienie przesłanek zawartych w art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy nowelizujacej, a w konsekwencji ograniczenia wynikające z art. 4 ustawy nowelizujacej nie będą miał zastosowania uznać należy za nieprawidłowe.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1 Maja 10, 09-402 Płock.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl