IP-PB3-423-241/08-3/MS

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 20 maja 2008 r. Izba Skarbowa w Warszawie IP-PB3-423-241/08-3/MS

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2008 r. (data wpływu 28 stycznia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad ustalania wartości początkowej poszczególnych składników aportu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad ustalania wartości początkowej poszczególnych składników aportu.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

X sp. z oo. (dalej;.X) należy do irlandzkiej grupy X, działającej w branży deweloperskiej. X zaciągnęła kredyt bankowy i za uzyskane środki pieniężne (a także częściowo za środki własne) zakupiła prawo wieczystego użytkowania gruntu położonego na terenie Polski (na gruncie znajdującym się w użytkowaniu wieczystym znajdują się również budynki oraz budowle, których X stała się właścicielem). Intencją X jest wybudowanie na wskazanym wyżej gruncie budynków mieszkalnych a także powierzchni komercyjnej oraz garaży. Wybudowane lokale oraz garaże mają zostać sprzedane inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym mając na względzie to, że X uzyskała pozwolenie na budowę obejmujące znaczącą część gruntu, a budynki mieszkalne, komercyjne oraz garaże, które zostaną wybudowane na podstawie powyższego pozwolenia zostały szczegółowo zaprojektowane, X rozpoczęła przedsprzedaż lokali i garaży inwestorom (którzy zawarli odpowiednie umowy z X oraz dokonali wpłat zaliczek na poczet ceny lokali i garaży.

W chwili obecnej nie rozpoczęły się jeszcze prace budowlane na wskazanym wyżej gruncie - X rozpisała przetarg mający wyłonić generalnego wykonawcę prac budowlanych, który znajduje się w fazie końcowej. Po rozstrzygnięciu przetargu zostanie podpisana umowa z wykonawcą generalnym, który rozpocznie prace budowlane. Zarówno prawo użytkowania wieczystego gruntu jak i budynki oraz budowle znajdujące się w chwili obecnej na gruncie nigdy nie zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych X, lecz zostały przez nią ujęte jako składnik zapasów (towar) z przeznaczeniem do odprzedaży w odpowiedniej proporcji na rzecz inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, którzy dokonują zakupu mieszkań, powierzchni komercyjnej oraz garaży.

W chwili obecnej X rozważa przeniesienie całości działalności do innej spółki kapitałowej -X sp. z o.o (dalej: Spółka) w sposób wskazany poniżej.

Zostanie podjęta uchwała w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego w spółce. Udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki zostaną objęte przez X, która na ich pokrycie wniesie do spółki aport w postaci swego przedsiębiorstwa obejmującego w szczególności następujące składniki:

* wartości niematerialne i prawne wykorzystywane przez X w działalności gospodarczej, wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych X;

* rzeczowe aktywa trwałe obejmujące: nieruchomości, urządzenia techniczne i maszyny, środki transportu oraz inne środki trwale wykorzystywane przez X w działalności gospodarczej, wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych X;

* towary obejmujące w szczególności opisane wyżej prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz prawo własności budowli i budynków, które to prawa nie zostały wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych;

* skapitalizowane nakłady związane z opisanym wyżej projektem budowlanym (np. koszty prac projektowych, koszty obsługi prawnej, koszty ekspertyz technicznych oraz inne różnorodne kategorie kosztów związanych z projektem) zakwalifikowane przez X na potrzeby bilansowe jako półprodukty;

* zaliczki otrzymane przez X na poczet przyszłych dostaw (zaliczki wpłacane przez inwestorów indywidualnych na poczet ceny za lokale oraz garaże);

* inne kategorie aktywów obrotowych w szczególności: należności krótkoterminowe oraz środki pieniężne.

W ramach aportu na spółkę zostaną również przeniesione (w zakresie, w jakim to będzie możliwe z perspektywy i prawnej oraz biznesowej) między innymi:

* umowy zawarte przez X z inwestorami;

* umowy zawarte przez X z innymi kontrahentami w tym z podwykonawcami oraz z wykonawcą generalnym,

* księgi i dokumenty X związane z prowadzeniem działalności gospodarczej: koncesje, licencje i zezwolenia przysługujące X,

* zobowiązania wobec podmiotów trzecich, w tym w szczególności zobowiązania związane z zaciągniętym przez X kredytem bankowym.

Po otrzymaniu wkładu od X Spółka będzie kontynuowała projekt budowlany. W konsekwencji, to na Spółce będzie spoczywał obowiązek prawidłowego rozliczenia całego projektu dla celów podatku dochodowego w momencie, gdy lokale mieszkalne, lokale użytkowe oraz garaże będą ostatecznie sprzedawane inwestorom. Biorąc pod uwagę powyższe prawidłowe rozliczenie projektu w chwili jego ukończenia musi być poprzedzone prawidłowym rozliczeniem aportu wniesionego przez X na potrzeby podatku dochodowego w momencie jego otrzymania przez Spółkę. W szczególności, konieczne jest prawidłowe ustalenie wartości podatkowej poszczególnych kategorii składników majątkowych otrzymanych przez spółkę w ramach przedsiębiorstwa X. Zdaniem Spółki różne kategorie składników majątkowych będą rozliczane w sposób odmienny dla celów podatkowych.

W związku z powyższym zadano następujące pytania:

1.

Czy wartość początkowa dla celów amortyzacji podatkowej otrzymanych aportem w ramach przedsiębiorstwa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które były wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (dalej: ewidencja) powinna być ustalona przez Spółkę w wartości wynikającej z ewidencji x, a odpisy amortyzacyjne od wskazanych wyżej składników majątkowych powinny być dokonywane przez Spółkę na zasadzie tzw. kontynuacji, tj. z uwzględnieniem odpisów amortyzacyjnych dokonanych dotychczas przez X.

2.

Czy przy założeniu, że na transakcji powstanie dodatnia wartość firmy obliczona zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o CIT, otrzymane w ramach przedsiębiorstwa stanowiącego wkład niepieniężny, składniki majątkowe takie jak: 1) towary obejmujące w szczególności prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz prawo własności budowli i budynków, które nie zostały wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, 2)skapitalizowane nakłady związane z projektem budowlanym (koszty prac projektowych, koszty obsługi prawnej, koszty ekspertyz technicznych oraz inne różnorodne kategorie kosztów związanych z projektem) zakwalifikowane przez X na potrzeby bilansowe jako półprodukty,

3.

należności krótkoterminowe oraz inne kategorie aktywów obrotowych, które nie były wprowadzone przez X do ewidencji,

* powinny zostać rozpoznane w wartości wynikającej z ich wyceny na dzień otrzymania wkładu przez Spółkę (a łączna ich wartość nie będzie przekraczała sumy wartości rynkowej tych składników), która to wartość będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie określonym zgodnie z przepisami ustawy o CIT właściwymi dla poszczególnych grup składników majątkowych.

Regulacją podstawową dla określenia wartości poszczególnych składników majątkowych wchodzących w skład otrzymanego aportem przedsiębiorstwa jest art. 16g ust. 10a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. - Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.) o CIT, w myśl którego: przepis ust. 9 art. 16g stosuje się odpowiednio w razie nabycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w drodze wkładu niepieniężnego. Jeżeli składniki majątku wchodzące w skład wkładu niepieniężnego nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez podmiot wnoszący wkład niepieniężny, stosuje się odpowiednio ust. 10 art. 16g ustawy o CIT.

Mając na względzie odesłania zawarte w przytoczonym wyżej przepisie wskazać należy, że przepis ust. 9 art. 16g ustawy CIT stanowi, że w razie przekształcenia formy prawnej, a także połączenia albo podziału podmiotów, (...) wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustała się w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (...) podmiotu przekształconego, połączonego albo podzielonego. Natomiast w myśl ust. 10 art. 16g ustawy o CIT w razie nabycia w drodze kupna lub przyjęcia do odpłatnego korzystania przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, łączną wartość początkową nabytych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowi (...) suma ich wartości rynkowej - w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy.

Zdaniem Spółki z przytoczonych powyżej regulacji wynikają generalne zasady ustalania wartości otrzymanych aportem składników majątkowych, zgodnie z którymi składniki te należy podzielić na dwie grupy, mianowicie:

a.

jeżeli podatnik nabywa w formie aportu środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, które były ujęte w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych u podmiotu wnoszącego aport (grupa A) powinien zastosować tzw. zasadę kontynuacji amortyzacji (określoną w ust. 9 art. 16g ustawy o CIT),

b.

jeżeli podatnik nabywa w formie aportu składniki majątkowe inne niż wskazane w punkcie wyżej (grupa B), mianowicie:

* środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne które nie były wprowadzone do ewidencji przez podmiot wnoszący wkład niepieniężny lub

* składniki majątkowe, które zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o CIT nie stanowią środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych jest on zobowiązany (jak wskazuje ust. 10 art. 16g ustawy o CIT) do prawidłowego obliczenia wartości firmy zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 16g ustawy o CIT i, w przypadku wystąpienia dodatniej wartości, powinien on rozpoznać przedmiotowe składniki majątku w wartości wynikającej z ich wyceny na dzień aportu (tj. w ich wartości rynkowej), przy czym tak ustalona łączna wartość tych składników nie może przekroczyć sumy ich wartości rynkowej (art. 16g ust. 10 pkt 1 ustawy o CIT).

Spółka zaznacza, że wskazane wyżej zasady znajdują potwierdzenie zarówno w piśmiennictwie odnoszącym się do omawianej problematyki jak i w praktyce stosowania prawa podatkowego.

Na potwierdzenie swojego stanowiska Spółka przytacza następujące przykłady:

* "zasada kontynuacji amortyzacji obowiązuje (...) jeżeli składniki majątku wchodzące w skład wkładu niepieniężnego były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego taki wkład. Jeżeli składniki majątku nie były wprowadzone do ewidencji (...) - należy dokonać ich wyceny rynkowej, wpisać po raz pierwszy do ewidencji i ustalić zasady dokonywania odpisów amortyzacyjnych" ("Podatek dochodowy od osób prawnych - komentarz 2007" pod red. J. M, str. 733). - "w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy (...) wartość początkową otrzymanych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych należy ustalić w sposób następujący: składniki majątku wprowadzone do ewidencji u wnoszącego (...) - zasada kontynuacji, składniki majątku, które nie były do ewidencji wprowadzone-powinny zostać ujęte w ich wartości rynkowej (...) odpowiednie zaklasyfikowanie otrzymanych składników ma istotne znaczenie dla spółki otrzymującej aport. (...) Istotne jest prawidłowe ustalenie pojęcia składniki (...), które nie były wprowadzone do ewidencji (...). Należy uznać, że rozwiązanie zastosowane przez ustawodawcę ma charakter formalny - uzależnia niestosowanie zasady kontynuacji wyłącznie od faktu niewprowadzenia składnika do ewidencji (...). Do kategorii składników

które "nie były wprowadzone do ewidencji" należy zaliczyć też składniki inne niż środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne (...)." S. K, M W w "Aport przedsiębiorstwa po nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych" Jurysdykcja podatkowa nr 3/2007.

* "W przypadku gdy środki trwałe i wartości niematerialne i prawne były u wnoszącego aport wprowadzone do ewidencji ich wartość początkową ustała się w wysokości wartości początkowej określonej w tej ewidencji - zasada kontynuacji wyceny (...). W przypadku gdy składniki majątku nie zostały do tej ewidencji wprowadzone należy stosować algorytm (..) obejmujący (...) 1. ustalenie wartości firmy, 2. obliczenie łącznej wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (...)" E. C-Ł, A.Ł-S w "Konsekwencje podatkowe nabycia przedsiębiorstwa w drodze aportu (I)" Prawo i podatki, grudzień 2007.

* "Dla zastosowania właściwego przepisu decydujące znaczenie ma przedmiot aportu, a gdy jest nim przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część - fakt ujęcia lub nieujęcia składników majątku w ewidencji środków trwałych u podmiotu wnoszącego aport (...) Z art. 16g ust. 10a ustawy wynika, że jeżeli składniki majątku wchodzące w skład wkładu niepieniężnego nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez podmiot wnoszący wkład niepieniężny stosuje się odpowiednio ust. 10 czyli łączną wartość początkową nabytych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowi: suma ich wartości rynkowej - w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy (...)." Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z dnia 22 listopada 2007 r. znak IP-PB3-423-149/07-2/MB. - "wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustalą się zasadniczo w wysokości wartości początkowej określonej przez wnoszącego wkład, która ma odzwierciedlenie w prowadzonej przez niego ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (...). Odmiennie natomiast została uregulowana kwestia, gdy składniki majątku wchodzące w skład wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa () nie były wprowadzone przez podmiot wnoszący do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, stosuje się wtedy bowiem art. 16g wg ust. 10 ustawy (...). " Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji z dnia 12 października 2007 r. znak ITPB1/423-28/07/MR.

Mając na względzie powyższe zasady, kluczowe dla określenia właściwej wartości dla celów podatkowych poszczególnych składników majątkowych przejętych aportem w ramach przedsiębiorstwa jest ustalenie, do której kategorii składników majątkowych wskazanych powyżej należeć będzie dany składnik majątkowy. Od tego bowiem zależeć będzie, czy zastosowanie znajdzie tzw. zasada kontynuacji (składniki należące do grupy A), czy też konieczne będzie obliczenie wartości firmy i (gdy wartość firmy będzie dodatnia) rozpoznanie składników w wartości rynkowej (składniki należące do grupy B).

Ad.1.

Zdaniem Spółki, w przypadku składników majątkowych, które były przez X wykorzystywane w działalności gospodarczej i jako środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne zostały wprowadzone do ewidencji przez X, ich wartość początkowa dla celów amortyzacji powinna zostać ustalona przez Spółkę w takiej wartości, jaka wynikać będzie z ewidencji prowadzonej przez X. Ponadto, odpisy amortyzacyjne dokonywane przez Spółkę powinny uwzględniać odpisy dokonane dotychczas przez X. Zdaniem Spółki są to składniki majątku należące do grupy A, a w konsekwencji należy do nich zastosować odpowiednio art. 16g ust. 9 ustawy o CIT. Przepis ten stosuje tzw. zasadę kontynuacji amortyzacji zgodnie z którą, w przypadku wymienionych w ww. przepisie zdarzeń restrukturyzacyjnych takich jak połączenie lub przekształcenie "wartość otrzymanych przez podatnika środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustala się w wysokości wynikającej z ewidencji poprzedniego właściciela " (por. "Podatek dochodowy od osób prawnych -......." pod red. J. M, str.....).

Zgodnie z powyższym, Spółka będzie uprawniona do rozpoznania wartości początkowej przedmiotowych składników majątkowych odpowiadającej wartości początkowej wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez X. Ponadto, Spółka zauważa że dopełnieniem wskazanej zasady kontynuacji amortyzacji określonej w przytoczonych powyżej przepisach jest reguła określona w art. 16h ust. 3 ustawy o CIT, zgodnie z którym podmioty, (...) powstałe z przekształcenia, podziału (...) albo połączenia podmiotów oraz podmioty, które przejęły całość lub część innego podmiotu na skutek tych zdarzeń, dokonują odpisów amortyzacyjnych z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz kontynuują metodę amortyzacji przyjętą przez podmiot przekształcony, podzielony, połączony.

W myśl ust. 3a art. 16h ustawy o CIT powyższą regułę stosuje się odpowiednio w razie nabycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w drodze wkładu niepieniężnego, jeżeli składniki majątku wchodzące w skład wkładu niepieniężnego były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego taki wkład. Mając na względzie przedmiotową regulację, Spółka stoi na stanowisku, że środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, o których mowa w pytaniu nr 1 będzie mogła amortyzować z uwzględnieniem odpisów amortyzacyjnych dotychczas dokonanych przez X. Takie stanowisko zostało przedstawione m.in. w interpretacji z dnia 12 października 2007 r. wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy (ITPB1/423-28/07/MR), gdzie stwierdzono, że "Spółka która otrzymała wkład dokonuje odpisów amortyzacyjnych kontynuując metodę stosowaną przez wnoszącego wkład oraz uwzględnia wysokość dokonanych przez niego odpisów".

Ad.2.

Zdaniem Spółki, przy założeniu, że na transakcji powstanie dodatnia wartość firmy obliczona zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o CIT, otrzymane w ramach przedsiębiorstwa stanowiącego wkład niepieniężny, składniki majątkowe takie jak:

* towary obejmujące w szczególności prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz prawo własności budowli i budynków, które nie zostały wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych;

* skapitalizowane nakłady związane z projektem budowlanym (koszty prac projektowych, koszty obsługi prawnej, koszty ekspertyz technicznych oraz inne różnorodne kategorie kosztów zwianych z projektem) zakwalifikowane przez X na potrzeby bilansowe jako półprodukty;

* należności krótkoterminowe oraz inne kategorie aktywów obrotowych, które nie były wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych powinny zostać rozpoznane w wartości wynikającej z ich wyceny na dzień otrzymania wkładu przez Spółkę (a łączna ich wartość nie może przewyższać sumy wartości rynkowej tych składników), która to wartość będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie określonym zgodnie z przepisami ustawy o CIT odpowiednimi dla poszczególnych grup składników majątkowych.

Spółka podkreśla, że składniki majątkowe wymienione w pytaniu nr 2 nie stanowią składników majątkowych, które były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez X. W konsekwencji należy przyjąć (zgodnie z ogólnymi zasadami określania wartości podatkowej składników otrzymanych aportem (w ramach przedsiębiorstwa), że stanowią one składniki należące do grupy B wskazanej na wstępie, w stosunku do których nie jest możliwe zastosowanie zasady kontynuacji (art. 16g ust. 9 ustawy o CIT), a ich nabycie w ramach aportu przedsiębiorstwa powoduje konieczność obliczenia wartości firmy i dokonania ich wyceny na dzień otrzymania wkładu (zgodnie z postanowieniami art. 16g ust. 10 ustawy CIT).

Mając na względzie powyższe, w związku z otrzymaniem aportem wskazanych w pytaniu nr 2 składników majątkowych Spółka będzie zobowiązana do dokonania ich wyceny na dzień otrzymania wkładu, wartość wynikająca z wyceny powinna zostać uwzględniona w kalkulacji wartości firmy, którą Spółka będzie zobowiązana przeprowadzić na zasadach określonych w art. 16g ust. 2 ustawy o CIT, który stanowi, że wartość początkową firmy stanowi dodatnia różnica między nominalną wartością wydanych akcji lub udziałów w zamian za wkład niepieniężny a wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład kupionego, przyjętego do odpłatnego korzystania albo wniesionego do spółki przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części; odpowiednio z dnia kupna, przyjęcia do odpłatnego korzystania albo wniesienia do spółki.

W przypadku powstania dodatniej wartości firmy, łączną wartość podatkową składników majątkowych wskazanych w pytaniu nr 2 stanowić będzie suma ich wartości rynkowej. Wartość ta będzie uwzględniona jako koszt uzyskania przychodu Spółki zgodnie z ogólnymi regułami wskazanymi w odpowiednich przepisach ustawy o CIT. W szczególności wskazana wyżej wartość podatkowa:

* towarów obejmujących w szczególności prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz prawo własności budowli i budynków, które nie zostały wprowadzone przez X do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz

* skapitalizowanych nakładów związanych z projektem budowlanym (różnorodne kategorie kosztów związanych z projektem) zakwalifikowanych przez X na potrzeby bilansowe jako półprodukty będzie rozpoznana jako koszt uzyskania przychodu spółki (po powiększeniu o dalsze nakłady które zostaną poczynione przez Spółkę w ramach projektu budowlanego) w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań, lokali użytkowych oraz garaży inwestorom.

W świetle stanu prawnego stanowisko wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Mając powyższe na względzie, stosownie do art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, odstąpiono od uzasadnienia prawnego oceny stanowiska wnioskodawcy.

Interpretacja dotyczy opisanego zdarzenia przyszłego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Płock.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl