ILPP4/443-458/11-5/ISN

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 5 października 2011 r. Izba Skarbowa w Poznaniu ILPP4/443-458/11-5/ISN

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, reprezentowanego przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 20 czerwca 2011 r. (data wpływu 24 czerwca 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 15 września 2011 r. (data wpływu 20 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy świadczeniu usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy świadczeniu usług. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 15 września 2011 r. (data wpływu 20 września 2011 r.) o brakującą opłatę.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza zarejestrować w Polsce działalność gospodarczą, w ramach której będzie świadczyć usługi doradztwa w zakresie działalności gospodarczej, jak też usługi finansowe, w zakresie w jakim nie wymaga to stosownych zezwoleń czy koncesji. W ramach tej działalności, Zainteresowany planuje w celach zarobkowych nabywać i zbywać instrumenty finansowe, o których mowa w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2010 r. Nr 211, poz. 1384 z późn. zm.) (zwane dalej instrumenty finansowe) oraz udziały we własnym imieniu i na własny rachunek. Transakcje te (zarówno zakupu, jak i sprzedaży) przeprowadzane będą zarówno z podmiotami mającymi siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Polsce, jak też z podmiotami mającymi siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Polsce, poza terytorium Polski, w tym poza terytorium Unii Europejskiej.

Usługi powyższe prowadzone będą pod następującymi numerami PKD:

* 64.99 Z - pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych, w przypadku osób fizycznych kupujących i sprzedających akcje i udziały we własnym imieniu,

* 70.22 Z - pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

W związku z powyższym zadano następujące pytania.

1.

W przypadku uznania, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jakie będzie miejsce świadczenia tej usługi, w przypadku gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej zwanej u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu na terytorium Unii Europejskiej... (oznaczone we wniosku nr 11)

2.

W przypadku uznania, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jakie będzie miejsce świadczenia tej usługi, w przypadku gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej... (oznaczone we wniosku nr 12)

3.

W przypadku uznania, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jakie będzie miejsce świadczenia tej usługi, w przypadku gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu na terytorium Unii Europejskiej... (oznaczone we wniosku nr 13)

4.

W przypadku uznania, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jakie będzie miejsce świadczenia tej usługi, w przypadku gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej... (oznaczone we wniosku nr 14)

Zdaniem Wnioskodawcy:

Ad. 1 (we wniosku Ad. 11)

W przypadku uznania przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, iż obrót udziałami dokonywany przez niego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w sytuacji gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu na terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi będzie miejsce, gdzie usługobiorca ten posiada siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu (a w przypadku gdy usługi są świadczone dla stałego miejsca prowadzenia działalności usługobiorcy, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania, miejscem świadczenia tych usług będzie to stałe miejsce prowadzenia działalności).

Stanowisko takie jest bowiem zasadne z uwagi na brzmienie art. 28b ust. 1 i 2 u.p.t.u., który w ten sposób określa miejsce świadczenia takich usług na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a u.p.t.u.

Ad. 2 (we wniosku Ad. 12)

W przypadku uznania przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, iż obrót udziałami dokonywany przez niego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w sytuacji gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi będzie miejsce, gdzie usługobiorca ten posiada siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu (a w przypadku gdy usługi są świadczone dla stałego miejsca prowadzenia działalności usługobiorcy, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania, miejscem świadczenia tych usług będzie to stałe miejsce prowadzenia działalności).

Stanowisko takie jest bowiem zasadne z uwagi na brzmienie art. 28b ust. 1 i 2 u.p.t.u., który w ten sposób określa miejsce świadczenia takich usług.

Ad. 3 (we wniosku Ad. 13)

W przypadku uznania przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w sytuacji gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu na terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi będzie Polska.

Stanowisko takie jest bowiem zasadne z uwagi na brzmienie art. 28c ust. 1 u.p.t.u., zgodnie z którym miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę lub stałe miejsce zamieszkania.

Ad. 4 (we wniosku Ad. 14)

W przypadku uznania przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, iż obrót udziałami podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w sytuacji gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a u.p.t.u., mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi będzie miejsce, w którym usługobiorca posiada siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu.

Stanowisko takie jest bowiem zasadne z uwagi na brzmienie art. 28l pkt 1 u.p.t.u., który w ten sposób określa miejsce świadczenia usług m.in. dla usług sprzedaży praw świadczonych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, mających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Na wstępie niniejszej interpretacji wskazać należy, iż tut. Organ w interpretacji indywidualnej nr ILPP4/443-458/11-4/ISN z dnia 5 października 2011 r. stwierdził m.in., iż dokonywany przez Zainteresowanego obrót udziałami będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054), zwanej dalej ustawą, opodatkowaniu ww. podatkiem podlegają:

1.

odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju;

2.

eksport towarów;

3.

import towarów;

4.

wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju;

5.

wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.

Przez świadczenie usług - stosownie do art. 8 ust. 1 ustawy - rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7, w tym również:

1.

przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na formę, w jakiej dokonano czynności prawnej;

2.

zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do tolerowania czynności lub sytuacji;

3.

świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.

Z opisu sprawy wynika, że Wnioskodawca zamierza zarejestrować w Polsce działalność gospodarczą, w ramach której będzie świadczyć usługi doradztwa w zakresie działalności gospodarczej, jak też usługi finansowe, w zakresie w jakim nie wymaga to stosownych zezwoleń czy koncesji. Planuje on w sposób ciągły dla celów zarobkowych wykorzystywać wartości niematerialne i prawne - instrumenty finansowe, o których mowa w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2010 r. Nr 211, poz. 1384 z późn. zm.) oraz udziały, handlując nimi (tj. nabywając i zbywając je), we własnym imieniu i na własny rachunek. Transakcje te (zarówno zakupu, jak i sprzedaży) przeprowadzane będą zarówno z podmiotami mającymi siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Polsce, jak też z podmiotami mającymi siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Polsce, poza terytorium Polski, w tym poza terytorium Unii Europejskiej.

Wątpliwości Wnioskodawcy dotyczą miejsca opodatkowania zbycia udziałów.

W tym miejscu wskazać należy, że udział jest prawem majątkowym, które może być przedmiotem transakcji (prawo zbywalne). Tym samym, zbycie udziału stanowi odpłatne świadczenie usług.

W przypadku świadczenia usług, bardzo istotnym dla prawidłowego rozliczenia podatku od towarów i usług jest określenie miejsca świadczenia danej usługi. Od poprawności określenia miejsca świadczenia zależeć będzie, czy dana usługa podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce, czy też nie.

Natomiast dla ustalenia miejsca świadczenia usług będących przedmiotem pytania, konieczne jest określenie statusu podatkowego ich nabywców. W zależności bowiem od tego, czy usługobiorca jest podatnikiem czy też podmiotem niebędącym podatnikiem, zastosowanie znajdzie inny przepis ustawy dotyczący określenia miejsca świadczenia usług wykonywanych przez Zainteresowanego.

Należy zwrócić uwagę na to, że ustawodawca wprowadził dodatkową definicję podatnika na potrzeby przepisów określających miejsce świadczenia usług.

Stosownie do art. 28a ustawy, na potrzeby stosowania niniejszego rozdziału:

1.

ilekroć jest mowa o podatniku - rozumie się przez to:

a.

podmioty, które wykonują samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2, lub działalność gospodarczą odpowiadającą tej działalności, bez względu na cel czy rezultat takiej działalności, z uwzględnieniem art. 15 ust. 6,

b.

osobę prawną niebędącą podatnikiem na podstawie lit. a), która jest zidentyfikowana lub obowiązana do identyfikacji do celów podatku lub podatku od wartości dodanej;

2.

podatnika, który prowadzi również działalność lub dokonuje transakcji nieuznawanych za podlegające opodatkowaniu dostawy towarów lub świadczenia usług zgodnie z art. 5 ust. 1, uznaje się za podatnika w odniesieniu do wszystkich świadczonych na jego rzecz usług.

Powyższy artykuł wprowadza drugą definicję podatnika do ustawy. Definicja ta ma zastosowanie tylko w przypadku ustalenia miejsca świadczenia usług. Podatnikiem według tej regulacji jest osoba wykonująca samodzielnie działalność gospodarczą. Ustawodawca odwołuje się w tym celu do definicji działalności gospodarczej ustalonej w art. 15 ust. 2 ustawy, zgodnie z którym działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych. Za podatników są uznawane również podmioty wykonujące działalność gospodarczą zgodnie z regulacjami innych państw członkowskich oraz państw trzecich.

Zgodnie z regułą wyrażoną w art. 28b ust. 1 ustawy, miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 2-4 oraz art. 28e, art. 28f ust. 1 i 1a, art. 28g ust. 1, art. 28i, art. 28j i art. 28n.

Z powyższego przepisu wynika zatem, iż miejscem świadczenia w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej, czyli w przypadku wykonywania usługi na rzecz podatnika z terytorium innego państwa członkowskiego lub z terytorium państwa trzeciego, opodatkowanie usługi zostaje przeniesione do państwa, gdzie następuje faktyczna konsumpcja usługi.

Zatem, w sytuacji, gdy nabywcą usługi będzie podmiot spełniający definicję podatnika, określoną w art. 28a ustawy, miejscem świadczenia usługi zbycia udziału będzie miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej, niezależnie czy na terytorium Unii Europejskiej czy poza nim.

Jednakże od ogólnej zasady zawartej w przepisie art. 28b ust. 1 ustawy, ustawodawca przewidział szereg odstępstw, na podstawie których miejsce świadczenia pewnych usług, ściśle określonych w przepisach ustawy, ustala się w sposób szczególny.

Artykuł 28b ust. 2 ustawy stanowi, że w przypadku gdy usługi są świadczone dla stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej podatnika, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba działalności gospodarczej, miejscem świadczenia tych usług jest to stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Wobec powyższego, w przypadku, gdy usługa będzie świadczona dla stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej podatnika, miejscem jej opodatkowania będzie to stałe miejsce prowadzenia działalności.

W art. 28c ustawy, zawarta została ogólna zasada ustalania miejsca świadczenia usług, w przypadku gdy nabywcą usługi jest podmiot niebędący podatnikiem.

Na mocy art. 28c ust. 1 ustawy, miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 oraz art. 28d, art. 28e, art. 28f ust. 1, 2 i 3, art. 28g ust. 2 i art. 28h -28n.

W świetle powyższego, w sytuacji gdy nabywcą usługi będzie podmiot niebędący podatnikiem z terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia usługi zbycia udziału będzie miejsce, w którym usługodawca (Zainteresowany) posiada siedzibę działalności gospodarczej, czyli w tym przypadku Polska.

Ustawodawca jako zastrzeżenie do cyt. powyżej przepisu art. 28c ust. 1 ustawy, wymienił m.in. przepisy art. 28h-28n. W przedziale tym zawiera się przepis art. 28l pkt 1 ustawy, zgodnie z którym w przypadku świadczenia na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, posiadających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, usług sprzedaży praw lub udzielania licencji i sublicencji, przeniesienia lub cesji praw autorskich, patentów, praw do znaków fabrycznych, handlowych, oddania do używania wspólnego znaku towarowego albo wspólnego znaku towarowego gwarancyjnego, albo innych pokrewnych praw - miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie podmioty te posiadają siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu.

Zatem, w przypadku gdy nabywcą usługi będzie podmiot niebędący podatnikiem, posiadający siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi, stosownie do powołanego wyżej przepisu będzie miejsce gdzie ten podmiot posiadać będzie siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu.

Reasumując:

Ad. 1

W przypadku, gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a ustawy, mającego siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia usługi zbycia udziału będzie miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiadać będzie siedzibę działalności gospodarczej, stosownie do przepisu art. 28b ust. 1 ustawy.

Natomiast w sytuacji, gdy usługa zbycia udziałów będzie świadczona dla stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej podatnika, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba działalności gospodarczej, miejscem świadczenia tych usług będzie to stałe miejsce prowadzenia działalności, w myśl art. 28b ust. 2 ustawy.

Ad. 2

W przypadku, gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podatnika w rozumieniu art. 28a ustawy, mającego siedzibę działalności gospodarczej poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia usługi zbycia udziału będzie miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiadać będzie siedzibę działalności gospodarczej, zgodnie z przepisem art. 28b ust. 1 ustawy.

Natomiast w sytuacji, gdy usługa zbycia udziałów będzie świadczona dla stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej podatnika, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba działalności gospodarczej, miejscem świadczenia tych usług będzie to stałe miejsce prowadzenia działalności, stosownie do art. 28b ust. 2 ustawy.

Ad. 3

W przypadku, gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a ustawy, mającego siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia usługi zbycia udziału będzie miejsce, w którym usługodawca (Zainteresowany) posiada siedzibę działalności gospodarczej, czyli w tym przypadku Polska, w myśl art. 28c ust. 1 ustawy.

Ad. 4

W przypadku, gdy zbycie udziałów dokonane zostanie na rzecz podmiotu niebędącego podatnikiem w rozumieniu art. 28a ustawy, mającego siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia tej usługi, stosownie do przepisu art. 28l pkt 1 ustawy, będzie miejsce, gdzie ten podmiot posiadać będzie siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

W przedmiotowej interpretacji załatwiono wniosek w części dotyczącej zdarzenia przyszłego w zakresie miejsca świadczenia przy świadczeniu usług. Zdarzenie przyszłe w zakresie opodatkowania obrotu instrumentami finansowymi i udziałami zostało rozstrzygnięte w odrębnej interpretacji indywidualnej z dnia 5 października 2011 r. nr ILPP4/443-458/11-4/ISN.

Ponadto, w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych wydane zostały odrębne rozstrzygnięcia.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, ul. Ratajczaka 10/12, 61-815 Poznań po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Poznaniu, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, ul. Dekana 6, 64-100 Leszno.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl