ILPB3/423-215/10-5/ŁM

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 1 czerwca 2010 r. Izba Skarbowa w Poznaniu ILPB3/423-215/10-5/ŁM

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2010 r. (data wpływu 5 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa sprzedawanego zespołu składników materialnych i niematerialnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek - uzupełniony pismami z dnia 30 marca 2010 r. oraz 5 maja 2010 r. (data wpływu 7 maja 2010 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa sprzedawanego zespołu składników materialnych i niematerialnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca planuje zbycie na podstawie umowy sprzedaży części aktywów należących do Spółki, wchodzących w skład Działu ESC, obejmujących: krzesła, szafki, stoły, telefony, szafy, witryny szklane, fotele, rzutnik, samochód osobowy, komputery, oprogramowanie komputerowe, kserokopiarkę, drukarkę, aparat audiokonferencyjny, sieć informatyczną, meble biurowe, monitory, klimatyzator, znaki towarowe, wzory przemysłowe, użytkowe i zdobnicze.

Na rzecz nabywcy przekazane zostaną wszelkie zamówienia, częściowo lub całkowicie nie zrealizowane przez Dział ESC oraz zamówienia dotyczące działalności realizowanej przez Dział ESC, które Spółka otrzyma po dniu podpisania planowanej umowy sprzedaży. Wspomniane zamówienia nie będą przedmiotem sprzedaży ale zostaną przekazane w związku z planowaną umową sprzedaży i ułatwią nabywcy płynne przejęcie realizacji zadań wykonywanych dotychczas przez Dział ESC.

W powiązaniu z planowaną umową sprzedaży wyżej wymienionych składników materialnych i niematerialnych oraz przekazanych poza przedmiotem umowy sprzedaży zamówień, nabywca tych składników materialnych i niematerialnych przejmie pracowników zatrudnionych dotąd w Dziale ESC wraz z powierzonymi tym pracownikom zadaniami nierozerwalnie związanymi z ich działalnością w tym dziale. Przejęcie pracowników nastąpi w ramach przejścia części zakładu pracy Spółki na rzecz nabywcy w rozumieniu art. 231 § 1 Kodeksu pracy. Nabywcą będzie X, która nabywając zespół składników materialnych i niematerialnych, odbierając przekazane jej zamówienia, przejmując pracowników Działu ESC w trybie art. 231 § 1 Kodeksu pracy, będzie prowadziła działalność gospodarczą w zakresie zadań wykonywanych dotychczas przez Dział ESC z wykorzystaniem i w oparciu o nabyty zespół składników materialnych niematerialnych i przejętych pracowników.

Jeśli chodzi o wyodrębnienie Działu ESC w ramach Spółki, to jest ono wynikiem aktualnego zakresu prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej. Przedmiotem działalności Spółki jest, między innymi, prowadzenie prac badawczych i wdrażanie produkcji drutów, kabli, systemów okablowania i związanych z nim komponentów (związane z działalnością Działu ESC), produkcja drutów, kabli i systemów okablowania oraz związanych z nimi komponentów, handel i zbyt drutów, kabli, systemów okablowania oraz związanych z nimi komponentów. Dział ESC został utworzony w roku 2002. Celem działalności Działu ESC jest prowadzenie prac badawczych i wdrażanie produkcji drutów, kabli, systemów okablowania i związanych z nim komponentów, projektowanie systemów okablowania dla przemysłu motoryzacyjnego, na podstawie zleceń podmiotów powiązanych, wykonywanie rysunków technicznych, wyżej wymienionych systemów okablowania, w programach komputerowych, sporządzanie wyceny kosztów wytwarzania oraz kosztów materiałowych dotyczących systemów okablowania, zamawianie i zatwierdzanie dokumentacji technicznej komponentów do systemów okablowania, tworzenie, nadzór i aktualizacja baz danych zawierających dokumentację techniczną systemów okablowania, zarządzanie procesem zmian technicznych na produkcie, dla potrzeb koncernu w ramach którego działa Spółka, wykonywanie innych zadań zlecanych przez podmioty powiązane, m.in.: wsparcie w zakresie kontroli jakości, opieka nad klientem, wsparcie w innych zakresach funkcjonalnych związanych z działalnością w zakresie produkcji, świadczenie na rzecz podmiotów powiązanych usług dostarczania danych i informacji na potrzeby prowadzenia rejestru VAT.

Wszystkie wymienione powyżej cele oraz zadania Działu ESC są specyficzne dla tego obszaru, wykonywane wyłącznie w tym obszarze i nie mają wpływu na działalność Spółki. Dział ESC jest wyodrębnioną komórką organizacyjną Spółki, zarządzaną przez Dyrektora ESC, podlegającą dyscyplinarnie Dyrekcji Spółki. Funkcjonalnie ESC podlega Dyrektorowi obszaru Y w koncernie X.

W wewnętrznej strukturze organizacyjnej Działu ESC wyróżnić można cztery obszary organizacyjne: zespół projektowania systemów okablowania nr 1, zespół projektowania systemów okablowania nr 2, zespół informatyczny, zespół XXX (zespół wykonujący zadania zlecane bezpośrednio przez koncern X).

Dział ESC liczy 35 pracowników. Dział ESC jest w ramach Spółki wyodrębnioną komórką organizacyjną posiadającą własny zespół składników materialnych i niematerialnych, przeznaczonych do realizacji swych zobowiązań (zadań) gospodarczych. Dział ESC jest obszarem wyodrębnionym również pod względem finansowym, posiada własny budżet, koszty, a przychody koszty Działu ESC ewidencjonowane są odrębnie od pozostałych kosztów oraz przychodów przedsiębiorstwa. Dział ESC funkcjonuje jako odrębne centrum zysków Spółki. Pracownikami działu jest odpowiednio przeszkolony oraz doświadczony personel, który realizuje wyłącznie cele oraz zadania związane z funkcjonowaniem tego obszaru. Dział ESC mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo, realizujące wskazane powyżej cele oraz zadania. Spółka obsługuje Dział ESC w zakresie personalnym oraz finansowo - księgowym. Koszty tej obsługi alokowane są odpowiednio na miejsce powstawania kosztów Działu ESC i stanowią część kalkulacji całkowitych kosztów Działu ESC. Obsługa w zakresie personalnym oraz finansowo - księgowym nie ma wpływu na uznanie Działu ESC za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, ponieważ Dział ESC może w każdej chwili zlecić obsługę personalną oraz finansowo - księgową podmiotowi zewnętrznemu. Dział ESC zajmuje osobny budynek dla własnych celów. w budynku znajduje się niezbędne wyposażenie do prowadzenia działalności tego działu, takie jak. m.in.: standardowe wyposażenie biurowe, oprogramowanie, serwery, zestawy komputerowe, drukarki, sieć informatyczna, dokumentacja. Planuje się, iż budynek zajmowany obecnie przez Dział ESC nie będzie przedmiotem sprzedaży, lecz będzie wynajmowany przez nabywcę na rzecz Działu ESC, początkowo na podstawie umowy najmu między Spółką a nabywcą, a następnie między nabywcą i przyszłym właścicielem obiektów Spółki.

W piśmie z dnia 5 maja 2010 r. (data wpływu 7 maja 2010 r.) stanowiącym odpowiedź na wezwanie do uzupełnienia braków formalnych wniosku, Spółka wskazała, iż:

1.

Przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży na rzecz nabywcy nie będzie wartość zobowiązań, należności oraz środków pieniężnych związanych z działalnością realizowaną dotychczas przez Dział ESC.

2.

Wyodrębnienie finansowe Działu ESC nie obejmuje wszystkich zobowiązań. Nie jest możliwe na dzień dzisiejszy przyporządkowanie na podstawie prowadzonej przez Spółkę ewidencji księgowej zobowiązań związanych z nabyciem przykładowo: usług informatycznych, dozoru, ubezpieczenia majątku. Wspomniane przykładowo rodzaje zobowiązań były rozliczane na Dział ESC przy pomocy kluczy podziałowych.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Czy opisany w stanie faktycznym zespół składników materialnych i niematerialnych, funkcjonujący aktualnie w Spółce jako Dział ESC, będący przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży może zostać uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zdaniem Wnioskodawcy, sprzedaż składników materialnych i niematerialnych opisanych szczegółowo w stanie faktycznym, połączona z przekazaniem wszelkich zamówień, częściowo lub całkowicie niezrealizowanych przez Dział ESC oraz zamówień dotyczących działalności realizowanej przez Dział ESC, które Spółka otrzyma po dniu podpisania planowanej umowy sprzedaży, a także z przejęciem przez nabywcę pracowników w ramach przejścia części zakładu pracy Spółki na rzecz nabywcy w rozumieniu art. 231 § 1 Kodeksu pracy, w ramach planowanej transakcji mającej za przedmiot elementy wskazane w opisie stanu faktycznego i konstytuujących u Spółki Dział ESC będzie stanowić sprzedaż zespołu składników materialnych i niematerialnych zdolnego do stanowienia ekonomicznie samodzielnej jednostki organizacyjne, a więc będzie stanowić sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zgodnie z definicją zawartą w art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pod pojęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa rozumie się organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania, przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania. Odnosząc powyższe definicje do opisanego stanu faktycznego stwierdzić należy, że Dział ESC, którego element składowy będący przedmiotem sprzedaży stanowi zespół składników materialnych i niematerialnych, jest finansowo i organizacyjnie wyodrębniony w ramach Spółki. Dział ESC jest przeznaczony do realizacji określonych działań gospodarczych i zadania te będą mogły być wykonywane także przez nabywcę po zawarciu umowy sprzedaży.

Podkreślić należy, że planowana transakcja sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych będzie połączona (choć już nie w formie sprzedaży) z przekazaniem przez Spółkę na rzecz nabywcy zamówień oraz z przejęciem pracowników Działu ESC w trybie art. 231 § 1 Kodeksu pracy. Tak więc te dwa dodatkowe elementy przesądzają o tym, iż zespół składników materialnych i niematerialnych, nabyty w drodze planowanej transakcji, nie tylko stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w Spółce ale także może i będzie stanowił taką zorganizowaną część przedsiębiorstwa u nabywcy.

W ramach planowanej sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na nabywcę przejdą wszelkie składniki materialne i niematerialne konieczne do kontynuacji działalności w zakresie prowadzonym wcześniej przez Dział ESC. Podkreślić należy, że przedmiotem sprzedaży nie będą poszczególne składniki majątku, lecz całość organizacyjna zdolna do samodzielnego funkcjonowania jako odrębny podmiot.

Jeśli zaś chodzi o element organizacyjnego i finansowego wyodrębnienia, to wskazać należy, iż z opisu stanu faktycznego wynika, że oba te elementy są spełnione.

Wyodrębnienie organizacyjne polega na tym, że Dział ESC stanowi samoistną komórkę organizacyjną w ramach struktury organizacyjnej Spółki, zarządzaną przez Dyrektora ESC, podlegającą dyscyplinarnie Dyrekcji Spółki. Funkcjonalnie ESC podlega Dyrektorowi obszaru Y w koncernie X.

Wyodrębnienie finansowe z kolei polega na tym, że Dział ESC posiada własny budżet, koszty a przychody i koszty Działu ESC ewidencjonowane są odrębnie od pozostałych kosztów oraz przychodów przedsiębiorstwa. Dział ESC funkcjonuje jako odrębne centrum zysków Spółki.

Wskazana w opisie stanu faktycznego okoliczność obsługi przez Spółkę Działu ESC w zakresie personalnym oraz finansowo - księgowym nie ma negatywnego wpływu na kwalifikację przedmiotu planowanej transakcji sprzedaży. Tego rodzaju obsługa zapewniona obecnie przez Spółkę równie dobrze mogłaby być świadczona przez zewnętrzny podmiot Także w strukturze organizacyjnej nabywcy możliwe będą zarówno obsługa w ww. zakresie przez pion personalno - księgowy nabywcy jak i zlecenie obsługi przez podmiot zewnętrzny. Nie stoi na przeszkodzie uznaniu prawidłowości stanowiska Wnioskodawcy także fakt, że po transakcji sprzedaży nabywca będzie wynajmował od Spółki budynek zajmowany przez przejętych przez nabywcę pracowników. Ma to swoje uzasadnienie, bowiem w budynku tym znajduje się niezbędne wyposażenie do prowadzenia planowanej przez nabywcę działalności, takie jak. m.in.: standardowe wyposażenie biurowe, oprogramowanie, serwery, zestawy komputerowe, drukarki, sieć informatyczna, dokumentacja. w rezultacie więc nabywca płynnie będzie mógł podjąć działalność w zakresie wykonywanym obecnie przez Dział ESC. Brak prawa własności zajmowanego budynku po stronie nabywcy nie stoi na przeszkodzie potwierdzeniu słuszności stanowiska Wnioskodawcy. Wystarczającym tytułem prawnym będzie umowa najmu.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego uznaje się za nieprawidłowe.

Na wstępie, tut. Organ zauważa, iż w opisie zdarzenia przyszłego i własnym stanowisku w sprawie Spółka błędnie powołała nieistniejący przepis art. 231 § 1 Kodeksu pracy. Zakres wniosku upoważnia Organ do stwierdzenia, iż intencją Wnioskodawcy było powołanie art. 231 § 1 Kodeksu pracy. Wadliwość ta jednak pozostaje bez wpływu na ocenę stanowiska Spółki.

Zgodnie z przepisem art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), ilekroć w ustawie jest mowa o zorganizowanej części przedsiębiorstwa oznacza to organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania, przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania.

W świetle powyższego podstawowym wymogiem jest więc to, aby zorganizowana część przedsiębiorstwa stanowiła zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań). Warunkiem niezbędnym jest także wydzielenie tego zespołu w istniejącym przedsiębiorstwie, które to wydzielenie ma zachodzić na trzech płaszczyznach: organizacyjnej, finansowej i funkcjonalnej (przeznaczenie do realizacji określonych zadań gospodarczych).

Wyodrębnienie organizacyjne oznacza, że zorganizowana część przedsiębiorstwa ma swoje miejsce w strukturze organizacyjnej podatnika jako dział, wydział, oddział itp.

Wyodrębnienie finansowe najpełniej realizowane jest w przypadku zakładu lub oddziału osoby prawnej. Wyodrębnienie finansowe nie musi oznaczać samodzielności finansowej, ale sytuację, w której poprzez odpowiednią ewidencję zdarzeń gospodarczych możliwe jest przyporządkowanie przychodów i kosztów oraz należności i zobowiązań do zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Ponadto wymagane jest, aby zorganizowana część przedsiębiorstwa mogła stanowić potencjalne niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące zadania gospodarcze, których realizacji służy w istniejącym przedsiębiorstwie. Powyższe oznacza, że przez zorganizowaną część przedsiębiorstwa można rozumieć wyłącznie tę część przedsiębiorstwa, która jest nie tylko wyodrębniona organizacyjnie, ale również posiada wewnętrzną samodzielność finansową.

Na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mamy więc do czynienia ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa, jeżeli spełnione są wszystkie następujące przesłanki:

1.

istnienie zespołu składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań,

2.

zespół ten jest organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie,

3.

składniki te przeznaczone są do realizacji określonych zadań gospodarczych,

4.

zespół tych składników może stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania gospodarcze.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa tworzą więc składniki, będące we wzajemnych relacjach, takich by można było mówić o nich jako o zespole, a nie o zbiorze przypadkowych elementów, których jedyną cechą wspólną jest własność jednego podmiotu gospodarczego. Oznacza to, że zorganizowana część przedsiębiorstwa nie jest sumą poszczególnych składników, przy pomocy których będzie można prowadzić odrębny zakład, lecz zorganizowanym zespołem tych składników, przy czym punktem odniesienia jest tutaj rola, jaką składniki majątkowe odgrywają w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa (na ile stanowią w nim wyodrębnioną organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie całość).

Z opisu zdarzenia przyszłego przedstawionego we wniosku Spółki wynika, iż przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży będzie zespół składników materialnych i niematerialnych (krzesła, szafki, stoły, telefony, szafy, witryny szklane, fotele, rzutnik, samochód osobowy, komputery, oprogramowanie komputerowe, kserokopiarkę, drukarkę, aparat audiokonferencyjny, sieć informatyczną, meble biurowe, monitory, klimatyzator, znaki towarowe, wzory przemysłowe, użytkowe i zdobnicze), połączony z przekazaniem wszelkich zamówień, częściowo lub całkowicie niezrealizowanych przez Dział ESC oraz zamówień dotyczących działalności realizowanej przez Dział ESC, które Spółka otrzyma po dniu podpisania planowanej umowy sprzedaży, a także przejęcie przez nabywcę pracowników w ramach przejścia części zakładu pracy Spółki na rzecz nabywcy w rozumieniu art. 231 § 1 Kodeksu pracy.

Wyodrębnienie organizacyjne Działu ESC polega na tym, że stanowi On samoistną komórkę organizacyjną w ramach struktury organizacyjnej Spółki, zarządzaną przez Dyrektora ESC, podlegającą dyscyplinarnie Dyrekcji Spółki. Natomiast wyodrębnienie finansowe polega na tym, że Dział ESC posiada własny budżet, koszty a przychody i koszty Działu ESC ewidencjonowane są odrębnie od pozostałych kosztów oraz przychodów przedsiębiorstwa. Dział ESC funkcjonuje jako odrębne centrum zysków Spółki. Zgodnie jednak z opisem Spółki wyodrębnienie finansowe Działu ESC nie obejmuje wszystkich zobowiązań. Nie jest możliwe na dzień dzisiejszy przyporządkowanie na podstawie prowadzonej przez Spółkę ewidencji księgowej zobowiązań związanych z nabyciem przykładowo: usług informatycznych, dozoru, ubezpieczenia majątku.

Spółka wskazała również, iż przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży na rzecz nabywcy nie będzie wartość zobowiązań, należności oraz środków pieniężnych związanych z działalnością realizowaną dotychczas przez Dział ESC. Ponadto z przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego wynika, iż budynek zajmowany obecnie przez Dział ESC nie będzie przedmiotem sprzedaży, lecz będzie wynajmowany przez nabywcę na rzecz Działu ESC, początkowo na podstawie umowy najmu między Spółką a nabywcą, a następnie między nabywcą i przyszłym właścicielem obiektów Spółki.

Mając zatem na uwadze powyższe stwierdzić należy, że wyłączenie z masy majątkowej mającej być przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży Działu ESC, tak istotnych elementów jak wartość zobowiązań, należności oraz środków pieniężnych, a także nieruchomość, związanych z działalnością realizowaną dotychczas przez Dział ESC, pozbawia wydzielony kompleks majątkowy cech zorganizowanej jego części, powodując jednocześnie, iż nie posiada ona potencjalnej zdolności do niezależnego działania gospodarczego jako samodzielnego podmiotu gospodarczego.

W świetle powyższego, zespół składników materialnych i niematerialnych, funkcjonujący aktualnie w Spółce jako Dział ESC, będący przedmiotem planowanej transakcji sprzedaży nie może zostać uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja dotyczy opisu zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Jednocześnie dodaje się, że wniosek Spółki w zakresie opisu zdarzenia przyszłego dotyczącego podatku od towarów i usług został rozpatrzony odrębną interpretacją wydaną w dniu 1 czerwca 2010 r., nr ILPP1/443-253/10-5/AI.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, ul. Ratajczaka 10/12, 61-815 Poznań po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Poznaniu, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, ul. Dekana 6, 64-100 Leszno.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl