DP.005/VIII/13/04 - Wartość remanentu likwidacyjnego jako przychód podatnika

Pisma urzędowe
Status:  Nieaktualne

Pismo z dnia 31 grudnia 2004 r. Urząd Skarbowy w Radzyniu Podlaskim DP.005/VIII/13/04 Wartość remanentu likwidacyjnego jako przychód podatnika

Pytanie podatnika

Czy wartość remanentu likwidacyjnego stanowi przychód podatnika i czy kwotę tego remanentu podatnik ma wykazać w zeznaniu rocznym PIT-28?

W odpowiedzi na złożony wniosek o udzielenie pisemnej informacji w zakresie stosowania przepisów podatkowych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim działając w oparciu o zapis art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) podziela Pani stanowisko zawarte we wniosku i informuje, że:

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 ze zm.) podatnicy uzyskujący przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych obowiązani są sporządzić spis z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, wyrobów gotowych, braków i odpadków, zwanego "spisem z natury" na dzień zaprowadzenia ewidencji oraz na koniec roku podatkowego, jak i na dzień likwidacji działalności. Wartość remanentu likwidacyjnego nie powiększa wartości przychodu w miesiącu likwidacji działalności w związku z tym nie ma obowiązku wykazywać wartości remanentu likwidacyjnego w rocznym zeznaniu PIT-28.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl