BPE-2-OP/31100/3845/GW/11 - Stawki podatku od nieruchomości za lokal mieszkalny będący w trwałym zarządzie, wynajmowany przez trwałego zarządcę osobie fizycznej.

Pisma urzędowe
Status:  Aktualne

Pismo z dnia 18 października 2011 r. Urząd Miasta w Warszawie BPE-2-OP/31100/3845/GW/11 Stawki podatku od nieruchomości za lokal mieszkalny będący w trwałym zarządzie, wynajmowany przez trwałego zarządcę osobie fizycznej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

1. Podstawa prawna interpretacji

Artykuł 14j § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.).

2. Rozstrzygnięcie

Po rozpatrzeniu wniosku z dnia (...) 2011 r. (wpływ do organu podatkowego w dniu (...) 2011 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej stawki podatku od nieruchomości za lokal mieszkalny będący w trwałym zarządzie (...) (zwanego dalej (...) wynajmowany przez trwałego zarządcę osobie fizycznej, postanawiam uznać stanowisko (...) prawidłowe.

3. Stan faktyczny/zdarzenie przyszłe przedstawione we wniosku

Z treści przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika między innymi, iż (...) zarządza i administruje - jako trwały zarządca nieruchomości Skarbu Państwa - lokalami mieszkalnymi zajmowanymi przez byłych żołnierzy zawodowych, emerytów i rencistów wojskowych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych oraz emerytów i rencistów policyjnych tych służb. Osoby te zajmują lokale na podstawie tytułu prawnego ustanowionego w drodze decyzji administracyjnej o przydziale lokalu albo umowy najmu lokalu mieszkalnego. W chwili obecnej jeden z użytkowników lokalu mieszkalnego (będącego w trwałym zarządzie (...) ubiega się o wyrażenie zgody na prowadzenie przez tą osobę działalności gospodarczej w lokalu. Lokal ten w dalszym ciągu, będzie pełnił dotychczasową funkcję mieszkalną (jako podstawową), przy czym równocześnie wykorzystywany byłby do prowadzenia działalności gospodarczej w ograniczonym zakresie, bez wydzielania jakiejkolwiek powierzchni, która miałaby służyć tylko i wyłącznie dla tej działalności.

W świetle tak przedstawionego stanu faktycznego pytanie (...) dotyczy stawki podatku od nieruchomości za ww. lokal mieszkalny.

4. Stanowisko wnioskodawcy

Zdaniem (...) lokal ten będzie opodatkowany w dalszym ciągu wg stawki przewidzianej dla budynków mieszkalnych.

5. Ocena stanowiska wnioskodawcy wraz z uzasadnieniem prawnym

Stanowisko wnioskodawcy uznaje się za prawidłowe, dlatego też na podstawie art. 14c § 1 zdanie drugie ustawy - Ordynacja podatkowa, odstąpiono od uzasadnienia.

6. Pouczenie

Wnioskodawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie po uprzednim wezwaniu na piśmie właściwego organu - w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o wydaniu aktu lub podjęciu innej czynności - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270, z późn. zm.). Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa (art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270, z późn. zm.). Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działalnie lub bezczynność są przedmiotem skargi.

Opublikowano: bip.warszawa.pl