Poradniki
Opublikowano: LEX/el. 2019
Status: Aktualny
Autor:

Fundusz Rozwoju Przejazdów Autobusowych w pytaniach i odpowiedziach

W związku z wieloma wątpliwościami co do stosowania praktyce ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, który ułatwi poruszanie się w przepisach oraz wyjaśni kwestie praktyczne związane z uzyskiwaniem dopłat z Funduszu. Ustawa weszła w życie 18 lipca 2019 r.

PYTANIE 1.

Czy linie komunikacyjne w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej uruchamiane z wykorzystaniem środków Funduszu muszą być ujęte w planach transportowych?

Odpowiedź: Jeżeli organizator jest zobowiązany do sporządzenia planu transportowego i bezpośrednio zawrze umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w przypadku określonym w art. 22 ust. 1 pkt 4 to linie komunikacyjne, na których będą wykonywane przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej nie muszą być ujęte w planie transportowym (art. 24...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację