Umowa o kredyt nie może odsyłać do przepisu odsyłającego. Omówienie wyroku TS z dnia 26 marca 2020 r., C-66/19 (Kreissparkasse... - OpenLEX

Sieradzka Małgorzata, Umowa o kredyt nie może odsyłać do przepisu odsyłającego. Omówienie wyroku TS z dnia 26 marca 2020 r., C-66/19 (Kreissparkasse Saarlouis)

Omówienia
Opublikowano: LEX/el. 2020
Autor:

Umowa o kredyt nie może odsyłać do przepisu odsyłającego. Omówienie wyroku TS z dnia 26 marca 2020 r., C-66/19 (Kreissparkasse Saarlouis)

Dyrektywę 2008/48 w sprawie umów o kredyt konsumencki należy interpretować w ten sposób, że do informacji, które należy określić w sposób jasny i zwięzły w umowie o kredyt należy sposób obliczania terminu na odstąpienie od umowy - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Trybunał stwierdził także, że w odniesieniu do informacji informacji, które należy zamieścić w umowie, umowa o kredyt nie może zawierać odesłania do przepisu krajowego, który sam odsyła do innych przepisów prawa danego państwa członkowskiego. Wyrok Trybunału potwierdza, że polski ustawodawca dokonał właściwej transpozycji dyrektywy unijnej.

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX