Sztobryn Karolina, Przegrana polskiej spółki w sporze o znak towarowy UE, czyli o tym, jak ważna przy tworzeniu marki produktu jest analiza podobnych znaków. Omówienie wyroku S(PI) z dnia 30 marca 2022 r., T-35/21 (SFD SA)

Omówienia
Opublikowano: LEX/el. 2022
Autor:

Przegrana polskiej spółki w sporze o znak towarowy UE, czyli o tym, jak ważna przy tworzeniu marki produktu jest analiza podobnych znaków. Omówienie wyroku S(PI) z dnia 30 marca 2022 r., T-35/21 (SFD SA)

Należący do polskiego dystrybutora żywności dietetycznej słowno-graficzny znak nie może być zarejestrowany jako unijny znak towarowy, gdyż jest podobny do wcześniejszych unijnych znaków będących własnością kanadyjskiego przedsiębiorstwa - orzekł Sąd UE. Jest tak, pomimo słabego charakteru odróżniającego elementów wchodzących w skład wcześniejszych znaków. Sprawa i jej kontekst prowadzą do kilku ciekawych wniosków dotyczących nie tylko przedmiotowego znaku i innych oznaczeń należących do wskazanej spółki, ale również innych przedsiębiorców w Polsce, które chronią lub chcą chronić swoje marki.

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX