Kamińska Bożena, Szczegółowe zasady gospodarowania środkami publicznymi pod względem legalności, gospodarności i celowości

Komentarze praktyczne
Opublikowano: ABC
Status: Nieaktualny, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor:

Szczegółowe zasady gospodarowania środkami publicznymi pod względem legalności, gospodarności i celowości

I. Procedura kontroli wstępnej celowości, gospodarności i legalności dokonywanych wydatków.

1. Szczegółowy system funkcjonowania wstępnej kontroli celowości wydatkowania środków wynika z ustalonych poniżej zasad dokumentowania wszelkich operacji gospodarczych i finansowych.

1.1. Wszelkie operacje gospodarcze powinny być udokumentowane prawidłowymi dowodami źródłowymi w sposób kompletny, a pracownik koordynujący zadanie zobowiązany jest do zamieszczania na tych dokumentach adnotacji „wydatek jest uzasadniony pod względem celowości, gospodarczym i legalnym”.

1.2. Czynności, o których mowa w pkt 1.1 dokonują wyznaczeni pracownicy do podpisywania dokumentów księgowych pod względem merytorycznym i zgodności z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych ustalonej i wprowadzonej w życie instrukcji obiegu dokumentów księgowych – załączniki.

1.3. Kontrolę bieżącą wydatków dokonywanych ze środków publicznych pod względem zgodności z planem ustala się poprzez zamieszczenie klauzuli...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX