Komentarze praktyczne
Opublikowano: LEX/el. 2018
Status: Aktualny
Autorzy:

RODO w branży budowlanej - co w związku z nowymi przepisami powinni uwzględnić w swojej działalności podmioty publiczne i prywatne

W dniu 25.05.2018 r. rozpoczęto stosowanie RODO. Wszystkie branże muszą zmierzyć się z praktycznym zastosowaniem zasad ochrony danych osobowych wprowadzanych przez to rozporządzenie. Wyzwania te stoją też przed branżą budowlaną. Firmy stricte budowlane (wykonawcy, firmy projektowe) muszą znaleźć odpowiedzi na pytania podstawowe typu: czy należy ukrywać adresy e-mail wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, gdy wysyłamy im zbiorczy e-mail (nie, nie trzeba tego robić). Zarządcy nieruchomości, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe muszą zweryfikować swoją praktykę ochrony danych zarówno od strony formalnej, jak i od strony tego, czy nie za mało lub nie za bardzo chronią dane osobowe . Deweloperzy muszą przyjrzeć się swoim obowiązkom informacyjnym. A wszyscy muszą zwrócić uwagę na to, jakie mają ryzyko przetwarzania danych osobowych i jak zapewnić stopień bezpieczeństwa odpowiedni do tego ryzyka.

W tym tekście staramy się odpowiedzieć na kilka pytań podstawowych, a także nakreślić kontekst wdrożenia RODO właściwy dla branży budowlanej.

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?