XX lat funkcjonowania "Prokuratury i Prawa" - OpenLEX

Kotowski Wojciech, XX lat funkcjonowania "Prokuratury i Prawa"

Artykuły
Opublikowano: Prok.i Pr. 2015/1-2/5-9
Autor:
Rodzaj: artykuł

XX lat funkcjonowania "Prokuratury i Prawa"

Grudzień 2014 roku dopełnił dwudziestolecie funkcjonowania miesięcznika „Prokuratura i Prawo”. Jubileusz to dzień szczególnego znaczenia, który jest doskonałą okazją do refleksji nad stanem realizacji powinności, próbą uświadomienia, czy dobrze wypełniony obowiązek idzie w parze z oczekiwaniami prokuratorów, wszak z myślą o nich pismo zostało powołane, ale również sędziów, adwokatów i innych Czytelników zainteresowanych poruszaną problematyką.

Dzisiaj można śmiało stwierdzić, że „Prokuratura i Prawo” stanowi trwały dorobek doktryny, będący zasługą nie tylko pomysłodawców i osób zasiadających w kolejnych składach Kolegium Redakcyjnego oraz redakcji, ale przede wszystkim autorów i recenzentów, których twórczy wkład wzniósł solidną konstrukcję, na której systematycznie podnoszono poziom merytoryczny, prezentując rozwiązania służące kształtowaniu właściwej praktyki.

„Prokuraturę i Prawo” powołano w 1994 r. zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego, natomiast pierwszy...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX