Ocieczek Grzegorz, Wielec Marcin, O monografii "Prokuratura w Polsce od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych"

Artykuły
Opublikowano: Prok.i Pr. 2022/12/168-181
Autorzy:
Rodzaj: recenzja

O monografii "Prokuratura w Polsce od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych"

1.Wprowadzenie

Praca zbiorowa, pod znamiennym tytułem „Prokuratura w Polsce od uzyskania niepodległości do czasów współczesnych”, powstała w wyniku konkursu ogłoszonego przez Prokuraturę Krajową w celu opracowania publikacji dotyczącej historii prokuratury na przestrzeni od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych.

Godzi się podkreślić, że autorami monografii są: prof. zw. dr. hab. Ewa Guzik-Makaruk, prof. zw. dr. hab. dr h.c. Emil W. Pływaczewski, dr hab. Piotr Kardela, dr hab. Leszek Wieczorek, prof. UJK, oraz prok. Jędrzej D. Pogorzelski.

Są to w przeważającej części kryminolodzy jak również przedstawiciel nauk humanistycznych w zakresie historii. Autorzy posiadają wybitne osiągnięcia m.in. z zakresu prawa karnego oraz kryminologii. Wspomnieć należy, że prof. dr hab. Ewa Guzik-Makaruk jest autorką ponad 220 publikacji naukowych głównie z zakresu kryminologii, jak również recenzentem polskich i zagranicznych czasopism naukowych. Z kolei prof. dr hab. Emil W. Pływaczewski oprócz wybitnych...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX