Nowoczesny HR wiele może - OpenLEX

Potajczuk-Pomarańska Iwona, Nowoczesny HR wiele może

Artykuły
Opublikowano: PPlus.2019/8/7
Autor:
Rodzaj: artykuł

Nowoczesny HR wiele może

A może zapytajmy przewrotnie: po co HR-om prezes? Na tak postawione pytanie jest mi dużo łatwiej odpowiedzieć, gdyż prezesem nigdy nie byłam, natomiast HR-owcem – i owszem – przez całe życie.

I właśnie to moje długie zawodowe doświadczenie mówi: prezes to ten bystry człowiek, który ogarnia to, co się dzieje w firmie (jeśli w Twojej firmie tak nie jest, radzę zmienić pracę), ale też wraz z zespołem ekspertów, który często nazywa się managementem, wyznacza kierunek, w którym organizacja zmierza. Ten kierunek określa się mianem strategii. I tu dochodzimy do odpowiedzi na moje pytanie: po co mi, HR-owcowi, prezes? Otóż patrząc z mojej perspektywy, prezes to dostarczyciel strategii firmy oraz strażnik jej realizacji. A ja to HR strategiczny, czyli taki, którego jedyną racją istnienia jest współudział w realizacji celów biznesowych organizacji.

Jeśli znalazłabym się w skórze prezesa, to nie widziałabym innej opcji niż włączenie HR-u w realizację strategii firmy. Jeśli tak się nie dzieje, to...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX