Artykuły
Opublikowano: PPlus.2019/9/22-23
Autor:
Rodzaj: artykuł

Bottom-up. Nowy paradygmat trwałej zmiany i skutecznego rozwoju

Wspomaganie rozwoju – szczególnie kiedy mówimy o poszerzaniu tzw. kompetencji miękkich, czyli dotyczących przykładowo zachowań pod presją, nastawienia do zmian, podejścia do innych ludzi, współ-pracy, budowania zaufania czy prawdziwego przywództwa – nie jest sprawą prostą. Wybory pomiędzy programami rozwojowymi są skomplikowane, a ich efekty trudno mierzalne.

Dodatkowo często wydaje się, że ludzie nie chcą się kształcić ani rozwijać. Nowi pracownicy chętnie przyjmują propozycje, starsi stażem coraz mniej entuzjastycznie, a wyższa kadra – właściwie niechętnie. Słyszy się także, że te programy niewiele zmieniają. Przynoszą wiedzę, ale już po kilku dniach normalnej pracy nie ma czasu nawet po nią sięgnąć. Ciekawe, ale nieprzystające do rzeczywistości.

Słyszy się też o rozwijaniu się w działaniu, na stanowisku pracy. Takie podejście często przynosi szybki rozwój kompetencji twardych, ale jedno-cześnie w bardzo niewielkim stopniu wpływa na sposoby współ-działania, funkcjonowania pod presją...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację