Zm.: zarządzenia Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 marca 1949 r. o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: "Zakłady Budowy Urządzeń Technicznych", "Zakłady Budowy Urządzeń Kotlarsko-Mechanicznych", "Dolnośląskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych", "Warszawskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych", oraz zarządzenia Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 15 września 1948 r. o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: "Pomorskie Zakłady Budowy Maszyn", "Fabryka Maszyn Papierniczych" i "Zakłady Mechaniczne i Gen. Karola Świerczewskiego".

Monitor Polski

M.P.1950.A-37.444

Akt indywidualny
Wersja od: 12 kwietnia 1950 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU CIĘŻKIEGO
z dnia 31 grudnia 1949 r.
w sprawie zmiany zarządzeń Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 marca 1949 r. o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: "Zakłady Budowy Urządzeń Technicznych", "Zakłady Budowy Urządzeń Kotlarsko-Mechanicznych", "Dolnośląskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych", "Warszawskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych", oraz w sprawie zmiany zarządzeń Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 15 września 1948 r. o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: "Pomorskie Zakłady Budowy Maszyn", "Fabryka Maszyn Papierniczych" i "Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego", zmienionych zarządzeniami Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 marca 1949 r.

Na podstawie art. 1 dekretu z dnia 3 stycznia 1947 r. o tworzeniu przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. R. P. Nr 8, poz. 42) zarządza się w porozumieniu z Przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego i Ministrem Skarbu, co następuje:
W zarządzeniach Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 marca 1949 r., wydanych w porozumieniu z Ministrem Skarbu i Prezesem Centralnego Urzędu Planowania o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: 1) "Zakłady Budowy Urządzeń Technicznych - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Gliwicach, 2) "Zakłady Budowy Urządzeń Kotlarsko-Mechanicznych - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Krakowie, 3) "Dolnośląskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Nysie, 4) "Warszawskie Zakłady Budowy Urządzeń Przemysłowych - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Warszawie (Monitor Polski Nr A-32, poz. 461, 462, 463 i 464) oraz w zarządzeniach Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 15 września 1948 r., wydanych w porozumieniu z Ministrem Skarbu i Prezesem Centralnego Urzędu Planowania o utworzeniu przedsiębiorstw państwowych pod nazwą: 5) "Pomorskie Zakłady Budowy Maszyn - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Bydgoszczy, 6) "Fabryka Maszyn Papierniczych - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Cieplicach i 7) "Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego - przedsiębiorstwo państwowe wyodrębnione" w Elblągu (Monitor Polski Nr A-83, poz. 816, 818 i 828), zmienionych zarządzeniami Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 marca 1949 r. (Monitor Polski Nr A-32, poz. 472, 466 i 471)

wprowadza się następujące zmiany:

1)
w § 4 wyrazy: "Centralnego Zarządu Przemysłu Metalowego" zastępuje się wyrazami: "Centralnego Zarządu Budowy Maszyn Ciężkich";
2)
w §§ 5 i 9 wyrazy: "Minister Przemysłu i Handlu" zastępuje się wyrazami: "Minister Przemysłu Ciężkiego";
3)
w §§ 7, 9 i 10 wyrazy: "Ministra Przemysłu Ciężkiego" zastępuje się wyrazami: "Ministra Przemysłu Ciężkiego";
4)
w § 10 wyrazy: "Prezesem Centralnego Urzędu Planowania" zastępuje się wyrazami: "Przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego".
Zarządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Monitorze Polskim z mocą obowiązującą od dnia 1 lipca 1949 r.

KIEROWNIK MINISTERSTWA PRZEMYSŁU CIĘŻKIEGO

MINISTER SKARBU