Zatwierdzanie i wprowadzanie programów produkcji wyrobów metalowych.

Monitor Polski

M.P.1966.15.88

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1966 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU CIĘŻKIEGO
z dnia 25 marca 1966 r.
w sprawie zatwierdzania i wprowadzania programów produkcji wyrobów metalowych.

Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 22 marca 1957 r. o zmianach w organizacji i zakresie działania naczelnych organów administracji państwowej w niektórych gałęziach przemysłu, budownictwa i komunikacji (Dz. U. z 1957 r. Nr 17, poz. 86 i z 1964 r. Nr 8, poz. 49), w celu usprawnienia zaopatrzenia odbiorców w wyroby metalowe, zarządza się, co następuje:
Upoważnia się Dyrektora Zjednoczenia Przemysłu Wyrobów Metalowych do ustalania programów produkcji następujących grup wyrobów:
1)
wyroby śrubowe,
2)
druty, liny, gwoździe, siatki druciane i łańcuchy,

zwanych dalej "wyrobami metalowymi", produkowanych przez nadzorowane przedsiębiorstwa i inne jednostki objęte koordynacją branżową Zjednoczenia Przemysłu Wyrobów Metalowych.

1.
Programy produkcji wyrobów metalowych określają:
1)
asortymenty wyrobów przewidzianych do stałego programu produkcji,
2)
asortymenty wyrobów, których produkcja może być podjęta dopiero po uzyskaniu zamówień na dostawę określonej minimalnej ilości takiego wyrobu; wielkość minimalnej partii dopuszczonej do produkcji powinna być określona przy uwzględnieniu ekonomiczności produkcji.
2.
W programach produkcji powinny być uwidocznione podstawowe parametry techniczne wyrobów zgodnie z ich specyfiką i przeznaczeniem.
3.
Programy produkcji wyrobów metalowych powinny być ustalane z uwzględnieniem potrzeb odbiorców krajowych, wynikających z technicznych warunków wykonywanej przez nich produkcji finalnej, oraz potrzeb eksportu.
1.
Produkcja wyrobów metalowych objętych programami powinna być wykonywana według norm ustalonych w trybie obowiązujących przepisów.
2.
Wyroby, na które brak jest norm, a które są objęte programami produkcji, produkuje się i dostarcza odbiorcom według warunków określonych w cennikach lub katalogach.
Wyroby nie objęte programem produkcji mogą być zamawiane i produkowane tylko po uprzednim uzyskaniu zgody Komisji Opiniodawczej do Spraw Racjonalizacji Produkcji Wyrobów Metalowych, działającej przy Centrali Handlowej Przemysłu Wyrobów Metalowych w Bytomiu.
Tryb składania i wykonywania zamówień na wyroby objęte programami produkcji regulują przepisy o dostawach między jednostkami gospodarki uspołecznionej.
Traci moc zarządzenie Ministra Hutnictwa z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie zatwierdzenia i wprowadzenia "Zracjonalizowanego programu produkcji wyrobów metalowych" (Monitor Polski Nr 124, poz. 1617).
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1966 r.