§ 9. - Zasady zaopatrzenia materiałowo-technicznego na lata 1984 i 1985.

Monitor Polski

M.P.1983.37.206

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1985 r.
§  9.
1.
Zużycie energii elektrycznej oraz gazu ziemnego i koksowniczego podlega limitowaniu. Limity ustala się na okres kwartału. Jeżeli chodzi o gaz ziemny i koksowniczy, ustala się dodatkowo maksymalne zużycie dobowe. Limitowanie energii elektrycznej ogranicza się do największych odbiorców.
2.
Przez limit zużycia energii elektrycznej, gazu ziemnego i koksowniczego rozumie się wielkość dopuszczalnego zużycia przez odbiorcę w okresie kwartału, a jeżeli chodzi o gaz ziemny i koksowniczy - także w okresie doby.
3.
Limitowaniem zużycia obejmuje się:
1) 3
odbiorców zużywających energię elektryczną powyżej 2 GWh rocznie,
2)
odbiorców zużywających gaz ziemny w ilości średniodobowej powyżej 200 m3/h i gaz koksowniczy z sieci w ilości dobowej powyżej 400 m3/h.
4. 4
Limity zużycia energii elektrycznej oraz limity zużycia gazu ziemnego i koksowniczego ustala Główny Inspektor Gospodarki Energetycznej lub upoważnieni przez niego dyrektorzy okręgowych inspektoratów gospodarki energetycznej.
5.
Główny Inspektor Gospodarki Energetycznej może w uzasadnionych wypadkach ustalić limity miesięczne w I i IV kwartale.
6.
Główny Inspektor Gospodarki Energetycznej może w uzasadnionych wypadkach dokonywać korekt ustalonych limitów. Korekty ustalonych limitów nie mogą być dokonywane po upływie okresu objętego limitem.
7.
Limity zużycia energii elektrycznej, gazu ziemnego i koksowniczego ustala się na wniosek odbiorcy, złożony na miesiąc przed kwartałem, którego dotyczy. We wniosku należy podać wielkości planowanej produkcji oraz wskaźniki energochłonności.
8.
Główny Inspektor Gospodarki Energetycznej zapewni powiązanie wielkości ustalonych limitów zużycia energii elektrycznej, gazu ziemnego i koksowniczego z dostawami i zużyciem innych paliw.
9.
Odbiorca energii elektrycznej, gazu ziemnego i koksowniczego może złożyć odwołanie od decyzji ustalającej limit do Głównego Inspektora Gospodarki Energetycznej, zaopiniowane przez dyrektora okręgowego inspektoratu gospodarki energetycznej. W razie uznania odwołania za uzasadnione, Główny Inspektor Gospodarki Energetycznej może zwiększyć limit.
3 § 9 ust. 3 pkt 1 zmieniony przez § 1 ust. 1 pkt 3 uchwały nr 11 z dnia 7 lutego 1985 r. (M.P.85.2.14) zmieniającej nin. uchwałę z dniem 1 stycznia 1985 r.
4 § 9 ust. 4 zmieniony przez § 1 ust. 1 pkt 4 uchwały nr 11 z dnia 7 lutego 1985 r. (M.P.85.2.14) zmieniającej nin. uchwałę z dniem 1 stycznia 1985 r.