Zasady wynagradzania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zatrudnionych w budownictwie.

Monitor Polski

M.P.1956.34.414

Akt utracił moc
Wersja od: 1 kwietnia 1956 r.

UCHWAŁA NR 187
PREZYDIUM RZĄDU
z dnia 11 kwietnia 1956 r.
w sprawie zasad wynagradzania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zatrudnionych w budownictwie.

W celu usprawnienia systemu wynagradzania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zatrudnionych w przedsiębiorstwach budowlano-montażowych Prezydium Rządu po porozumieniu z Centralną Radą Związków Zawodowych uchwala, co następuje:
1.
Przepisami niniejszej uchwały objęci są pracownicy inżynieryjno-techniczni i administracyjno-biurowi, z wyjątkiem finansowo-księgowych, zatrudnieni w przedsiębiorstwach (zjednoczeniach) budowlano-montażowych, w których obowiązuje układ zbiorowy pracy w budownictwie z dnia 7 maja 1949 r. z późniejszymi zmianami.
2.
Upoważnia się ministrów do odpowiedniego zastosowania po porozumieniu z Prezesem Państwowej Komisji Płac przepisów niniejszej uchwały w innych jednostkach organizacyjnych, w których obowiązuje:
1)
układ zbiorowy pracy w budownictwie z dnia 7 maja 1949 r. z późniejszymi zmianami,
2)
układ zbiorowy pracy dla robót drogowych, mostowych i wodnych oraz przy eksploatacji żwiru i kruszywa z dnia 20 czerwca 1949 r. z późniejszymi zmianami,
3)
układ zbiorowy pracy w przedsiębiorstwach robót telekomunikacyjnych z dnia 9 listopada 1950 r. z późniejszymi zmianami,

o ile to jest uzasadnione zakresem działania i organizacją jednostek organizacyjnych.

1.
Ustala się dla pracowników, o których mowa w § 1 ust. 1, ramową tabelę wynagrodzeń zasadniczych stanowiącą załącznik nr 1 do uchwały.
2.
Ustala się dodatki do wynagrodzenia zasadniczego związane z pracą w jednostkach organizacyjnych wykonawstwa lub na robotach I lub II kategorii w wysokości i według zasad określonych w załączniku nr 2 do uchwały.
3.
Właściwi ministrowie ustalają szczegółowe tabele wynagrodzeń zasadniczych w ramach określony h w załączniku nr 1.
4.
Wynagrodzenie zasadnicze dla stanowisk nie objętych załącznikiem nr 1 ustala właściwy minister przy zachowaniu odpowiednich proporcji płac.
5.
W razie gdy w przedsiębiorstwach budowlano-montażowych obowiązują wyższe wynagrodzenia od określonych niniejszą uchwałą, właściwy minister może ustalić dla tych przedsiębiorstw lub poszczególnych stanowisk płace przypadające przy 100% wykonania planu na poziomie, jaki ustalony był dotychczas przy 100% wykonania planu.
6.
Minister może za zgodą wiceprezesa Rady Ministrów przyznać pracownikom zarządów budowlano-montażowych podległych zjednoczeniom podporządkowanym bezpośrednio ministrowi wynagrodzenia na poziomie wynagrodzeń ustalonych dla zjednoczeń.
7.
Pracownicy, których wynagrodzenie przypadające przy 100% wykonania planu uległoby obniżeniu na skutek wprowadzenia w życie przepisów niniejszej uchwały, otrzymują w okrasie zatrudnienia na danym stanowisku w danym przedsiębiorstwie dodatki wyrównawcze w wysokości wynikającej z różnicy dotychczasowego i obecnego ich wynagrodzenia przypadającego przy 100% wykonania planu. Do dotychczasowego wynagrodzenia wlicza się płacę zasadniczą z ewentualnym dodatkiem funkcyjnym, lokalnym i wyrównawczym oraz premię przysługującą za 100% wykonania planu. Do obecnego wynagrodzenia wlicza się wynagrodzenia zasadnicze z ewentualnym dodatkiem związanym z pracą w jednostkach organizacyjnych lub na robotach I lub II kategorii i ewentualnym dodatkiem lokalnym oraz premię przysługującą za 100% wykonania planu.
Ustala się dla pracowników dodatek stołeczny i morski w wysokości i według zasad określonych w załączniku nr 3.
1.
Właściwi ministrowie zaliczą podległe im przedsiębiorstwa (zjednoczenia) do odpowiedniej kategorii przewidzianej w tabeli wynagrodzeń zasadniczych oraz ustalą kryteria do zaliczenia poszczególnych jednostek organizacyjnych i robót podległych tym przedsiębiorstwom do odpowiedniej kategorii przewidzianej w tabeli wynagrodzeń zasadniczych.
2.
Dyrektorzy centralnych zarządów (zarządów) w oparciu o kryteria ustalone przez ministra zaliczą jednostki organizacyjne i roboty podległe nadzorowanym przedsiębiorstwom (zjednoczeniom) do odpowiedniej kategorii przewidzianej w tabeli wynagrodzeń zasadniczych.
1.
Następujący pracownicy: dyrektor i jego zastępcy, główny dyspozytor, główny technolog, kierownik oddziału projektowania organizacji robót, kierownik działu lub samodzielnej sekcji, samodzielne stanowisko pracy-starszy (główny) inżynier lub samodzielny ekonomista do spraw..., zastępca kierownika działu, kierownik komórki kadr, kierownik zarządu budowlano-montażowego i jego zastępcy, dyspozytor w zarządzie budowlano-montażowym, kierownik samodzielnej sekcji i samodzielne stanowisko pracy-starszy inżynier lub samodzielny ekonomista do spraw... w zarządzie budowlano-montażowym, kierownik jednostki wykonawstwa podległy bezpośrednio dyrektorowi przedsiębiorstwa lub kierujący bezpośrednio pracą majstrów i jego zastępca, kierownik działu (biura); produkcji pomocniczej, zaopatrzenia, transportu i jego zastępca, kierownik bazy sprzętu lub transportu i jego zastępca, kierownik: zakładu produkcji pomocniczej, warsztatów, stacji obsługi i jego zastępca, kierownik laboratorium oraz kierownik hotelu robotniczego-są pracownikami o nie normowanym czasie pracy i nie przysługuje im wynagrodzenie z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.
2.
Przepisy regulujące wynagrodzenie pracowników o nie normowanym czasie pracy za pracę w dni ustawowo wolne od pracy oraz przy pracy na budowie prowadzonej na dwie lub trzy zmiany pozostają nadal w mocy.
3.
W stosunku do pracowników magazynowych w zakresie wynagrodzenia za godziny nadliczbowe obowiązują zasady ustalone w uchwale nr 903 Prezydium Rządu z dnia 12 listopada 1955 r. w sprawie wynagradzania pracowników magazynowych (Monitor Polski Nr 109, poz. 1438).
4.
Majstrowie są pracownikami o nie normowanym czasie pracy w zakresie przygotowania, zakończenia lub przekazania zmiany. W razie gdy czas pracy majstra zostaje przedłużony na skutek konieczności nadzorowania pracy brygad roboczych, majstrowi przysługuje wynagrodzenie za godziny nadliczbowe zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami. Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe przysługuje wyłącznie w przypadkach, gdy praca brygad roboczych w godzinach nadliczbowych została zlecona zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie wynika z winy majstra bądź w przypadkach zlecenia majstrowi nadzorowania pracy brygad roboczych pracujących na drugiej lub trzeciej zmianie.
1.
Równocześnie z wprowadzeniem tabel wynagrodzeń, o których mowa w § 2 ust. 2, właściwi ministrowie wprowadzą w szczegółowych regulaminach premiowania wydanych na podstawie uchwały nr 200 Prezydium Rządu z dnia 5 marca 1955 r. (Monitor Polski Nr 44, poz. 433) zmiany wynikające z §§ 7 i 8 niniejszej uchwały oraz odpowiednie zmiany w innych regulaminach premiowania obowiązujących pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zatrudnionych w budownictwie.
2.
Zobowiązuje się Ministra Budownictwa Przemysłowego do dostosowania zasad premiowania pracowników kombinatu Nowa Huta, uwzględniających przepisy uchwały nr 59 Prezydium Rządu z dnia 17 stycznia 1953 r., do przepisów niniejszej uchwały w ten sposób, aby wynagrodzenie tych pracowników pozostało na dotychczasowym poziomie, nie niższym jednak niż ustalony niniejszą uchwałą.
Wprowadza się następujące zmiany w ramowym regulaminie premiowania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjnych, zatrudnionych na budowach i odcinkach budowlano-montażowych, stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały nr 200 Prezydium Rządu z dnia 5 marca 1955 r. (Monitor Polski Nr 44, poz. 433):
1)
§ 1 otrzymuje brzmienie:

"§ 1. Regulamin niniejszy ustala zasady premiowania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zajmujących stanowiska zaliczone do jednej z grup premiowych w obowiązującej tabeli wynagrodzeń zasadniczych wydanej przez. właściwego ministra w oparciu o przepisy uchwały nr 187 Prezydium Rządu z dnia 11 kwietnia 1956 r. (Monitor Polski Nr 34, poz. 414), a zatrudnionych na budowach i odcinkach budowlanych przedsiębiorstw budowlano-montażowych przy produkcji podstawowej oraz przy nie wydzielonych usługach.";

2)
w § 2 ust. 4 tabelę określającą wysokość premii zastępuje się następującą tabelą:
III
za wykonanie planu w 100% przysługuje premia w wysokości20%15%
" " " w 101% " " "24%19%
" " " w 102% " " "28%23%
" " " w 103% " " "31%26%
" " " w 104% " " "34%29%
" " " w 105% i powyżej " "37%32%";
3)
w § 2 ust. 5 wyrazy "płacy zasadniczej z dodatkiem funkcyjnym zastępuje się wyrazami "wynagrodzenia zasadniczego" oraz skreśla się ostatnie zdanie;
4)
w § 3 ust. 2 liczbę "80%" w pierwszym i drugim zdaniu zastępuje się liczbą "70%";
5)
w § 6 ust. 1 liczbę "6%" zastępuje się liczbą "5%", a liczbę "70%" zastępuje się wyrazami "45% dla pracowników I grupy premiowej i 40% dla pracowników II grupy premiowej";
6)
w § 6 ust. 2 liczbę "25%" zastępuje się liczbą "10%";
7)
w § 7 ust. 1 skreśla się dwukropek po słowach "w wysokości", a tabelę określającą wysokość premii zastępuje się wyrazami "12%" wynagrodzenia zasadniczego za wykonanie planu w 100% pod warunkiem wykonania podstawowych zadań rzeczowych w generalnym wykonawstwie ustalonych przez dyrektora jednostki zatwierdzającej plan";
8)
w § 7 ust. 2 wyrazy "płacy zasadniczej z dodatkiem funkcyjnym" zastępuje się wyrazami "wynagrodzenia zasadniczego" oraz skreśla się ostatnie zdanie;
9)
w § 8 ust. 4 wyrazy "płacy zasadniczej z dodatkiem funkcyjnym" zastępuje się wyrazami "wynagrodzenia zasadniczego".
Wprowadza się następujące zmiany w ramowym regulaminie premiowania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjnych zatrudnionych w administracyjnych jednostkach budowlano-montażowych, stanowiącym załącznik nr 2 do uchwały nr 200 Prezydium Rządu z dnia 5 marca 1955 r. (Monitor Polski Nr 44, poz. 433):
1)
§ 1 otrzymuje brzmienie:

"§ 1. Regulamin niniejszy ustala zasady premiowania pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych zajmujących stanowiska zaliczone do jednej z grup premiowych w obowiązującej tabeli wynagrodzeń zasadniczych wydanej przez właściwego ministra w oparciu o przepisy uchwały nr 187 Prezydium Rządu z dnia 11 kwietnia 1956 r. (Monitor Polski Nr 34, poz. 414), a zatrudnionych w komórkach administracyjnych przedsiębiorstw (zjednoczeń) budowlano-montażowych.";

2)
w § 2 ust. 4 tabelę określającą wysokość premii zastępuje się następującą tabelą:
"+Grupa premiowa
III
za wykonanie planu w 100% przysługuje premia w wysokości20%15%
" " " w 101% " " "24%19%
" " " w 102% " " "28%23%
" " " w 103% " " "31%26%
" " " w 104% " " "34%29%
" " " w 105% i powyżej " "37%32%";
3)
§ 2 ust. 5 wyrazy "płacy zasadniczej z dodatkiem funkcyjnym" zastępuje się wyrazami "wynagrodzenia zasadniczego" oraz skreśla się ostatnie zdanie;
4)
w § 3 dodaje się ust. 4 w następującym brzmieniu:

"4. Wprowadzenie zmian do zatwierdzonego planu oddawania do użytku najważniejszych obiektów, podstawowych węzłów lub etapów dopuszczalne jest tylko w przypadkach uzasadnionych udokumentowanymi opóźnieniami dostaw z importu.";

5)
w § 4 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Na poczet premii kwartalnej wypłaca się w każdym miesiącu kwartału zaliczki, a po ukończeniu kwartału rozlicza się premię kwartalną. Miesięczne zaliczki wypłaca się w wysokości 10% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w przypadku wykonania planu co najmniej w 100%. Wypłacone zaliczki nie podlegają zwrotowi.";

6)
w § 4 ust. 2 lit. b) liczbę "40%" zastępuje się liczbą "20%" oraz wyrazy "płacy zasadniczej z dodatkiem funkcyjnym" zastępuje się wyrazami "wynagrodzenia zasadniczego".
1.
W razie wykonania przez przedsiębiorstwo (zjednoczenie) budowlano-montażowe planu produkcji powyżej 100% oraz spełnienia warunków uprawniających do wypłaty premii z tytułu przekroczenia planu tworzy się co kwartał dla pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjno-biurowych nie objętych regulaminami premiowania fundusz premiowy w wysokości 2,5% planowanego kwartalnego funduszu wynagrodzeń zasadniczych tych pracowników za każdy 1% przekroczenia kwartalnego planu produkcji w granicach do 105% przekroczenia planu.
2.
Dyrektor przedsiębiorstwa (zjednoczenia) może przyznać w ramach funduszu premiowego pracownikom, o których mowa w ust. 1, premię w granicach od 200 do 800 zł kwartalnie.
1.
W stosunku do pracowników określonych w § 1 ust. 1 tracą moc obowiązującą:
1)
załączniki nr 21, 22, 23 i 24 do układu zbiorowego pracy w budownictwie z dnia 7 maja 1949 r. z późniejszymi zmianami,
2)
przepisy uchwały nr 532 Prezydium Rządu z dnia 1 sierpnia 1953 r. w sprawie zapewnienia postępu w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Monitor Polski Nr A-83, poz. 979) w zakresie uregulowanym niniejszą uchwałą,
3)
przepisy uchwały nr 200 Prezydium Rządu z dnia 5 marca 1955 r. o zmianie uchwały z dnia 24 maja 1952 r. w sprawie zasad premiowania pracowników zatrudnionych w budownictwie (Monitor Polski Nr 44, poz. 433) w zakresie uregulowanym §§ 7 i 8 niniejszej uchwały,
4)
przepisy uchwały nr 903 Prezydium Rządu z dnia 12 listopada 1955 r. w sprawie wynagradzania pracowników magazynowych (Monitor Polski Nr 109, poz. 1438) w zakresie uregulowanym niniejszą uchwałą,
Wykonanie uchwały porucza się Przewodniczącemu Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego, Prezesowi Państwowej Komisji Płac, Ministrowi Finansów oraz właściwym ministrom.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 kwietnia 1956 r.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

RAMOWA TABELA WYNAGRODZEŃ ZASADNICZYCH PRACOWNIKÓW INŻYNIERYJNO-TECHNICZNYCH I ADMINISTRACYJNO-BIUROWYCH ZATRUDNIONYCH W PRZEDSIĘBIORSTWACH BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH

Lp.StanowiskoKategoriaGrupa premiowaMiesięczne wynagrodzenie zasadnicze złotych od-do
12345
Część I.
Zarząd przedsiębiorstwa.
1DyrektorII2500-3000
III2200-2600
2Naczelny inżynierII2300-2700
III2000-2400
3II zastępca dyrektoraII1800-2200
III1700-1900
4Główny dyspozytor, główny technolog, kierownik działu wykonawstwa, kierownik oddziału projektowania organizacji robótI i IIII1600-2100
5Kierownik działu (samodzielnej sekcji) technicznego lub ekonomicznego, samodzielne stanowisko pracy głównego inżyniera, kierownik komórki normowania pracyIII1500-1900
IIII1300-1700
6Starszy projektant w oddziale projektowania organizacji robótI i IIII1500-1800
7Samodzielne stanowisko pracy starszego inżyniera lub samodzielnego ekonomisty do spraw..., zastępca kierownika działu technicznego lub ekonomicznego, starszy inżynier, starszy ekonomista, dyspozytor, projektant w oddziale projektowania organizacji robót, starszy inżynier bezpieczeństwa i higieny pracyIII1400-1600
IIII1300-1550
8Inspektor (inżynier) kontroli technicznej, inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, starszy technik normowania pracyI i IIII1100-1500
9Technik normowania pracyI i IIII1000-1400
10Inżynier, ekonomista, technik bezpieczeństwa i higieny pracyI i IIII900-1350
11Starszy referent do spraw technicznych lub ekonomicznychI i II-900-1200
12Referent do spraw technicznych lub ekonomicznychI i II-700-900
13Kierownik działu (samodzielnej sekcji) administracyjno-gospodarczego, kierownik oddziału socjalno-kwaterunkowegoI-1350-1600
II-1300-1550
14Kierownik komórki kadrI i II-1100-1400
15Inspektor (instruktor) kadrI i II-1000-1250
16Samodzielny referent administracyjnyI i II-700-1200
17Kierownik kancelariiI i II-800-1000
18Kierownik hali maszynI i II-700-900
19Maszynistka poza halą maszynI i II-700-900
20Korektorka w hali maszynI i II-600-800
21Maszynistka w hali maszynI i II-600-750
22Referent, sekretarkaI i II-500-700
23TelefonistkaI i II-500-650
Część II.
Zarząd budowlano montażowy.
24KierownikII1900-2400
III1600-2200
25Główny inżynier - zastępca kierownikaII1700-2300
III1500-2100
26Zastępca kierownika do spraw ekonomicznychI i IIII1400-1650
27DyspozytorI i IIII1450-1800
28Kierownik samodzielnej sekcji wykonawstwaI i IIII1400-1650
29Samodzielne stanowisko pracy starszego inżynieraI i IIII1400-1600
30Inspektor (inżynier) kontroli technicznej, kierownik sekcji kosztorysów i umów, starszy technik normowania pracy, inżynier bezpieczeństwa i higieny pracyI i IIII1100-1500
31Kierownik samodzielnej sekcji ekonomicznej lub samodzielne stanowisko pracy samodzielnego ekonomisty do spraw...I i IIII1030-1450
32Asystent dyspozytoraI i IIII1030-1450
33Inżynier, technik bezpieczeństwa i higieny pracyI i IIII950-1350
34Ekonomista, technik normowania pracyI i IIII900-1150
35Technik, chronometrażysta, starszy referent do spraw technicznych lub ekonomicznychI i II-900-1150
36Referent do spraw technicznych lub ekonomicznychI i II-700-900
37Kierownik komórki (samodzielny referent) kadrI i II-900-1250
38Kierownik sekcji (samodzielny referent) administracyjnejI i II-700-1200
39ReferentI i II-500-700
Cześć III.
Stanowiska techniczne w jednostkach organizacyjnych wykonawstwa (produkcji) podległych zarządowi przedsiębiorstwa.
40Kierownik jednostki organizacyjnej wykonawstwa podległej bezpośrednio dyrektorowi przedsiębiorstwa (zjednoczenia)I i III1600-2700
41Główny inżynier - zastępca kierownika wymienionego pod lp. 40I i III1500-2100
42Kierownik jednostki wykonawstwa, kierownicy bezpośrednio pracą majstrów lub pracowników pełniących funkcji majstrówI, II i IIII1400-1800
43Starszy inżynierI i III1300-1700
44Starszy majster montażu urządzeń specjalnych i konstrukcji stalowychI, II i IIII1200-1600
45Majster montażu urządzeń specjalnych i konstrukcji stalowych, starszy majster innych specjalnościI, II i IIII1100-1500
46Majster innych specjalnościI, II i IIII1000-1400
47Inżynier, starszy technikI i IIII1300-1450
48Ekonomista - samodzielne stanowisko pracy do spraw planowania, zaopatrzenia, zatrudnienia i płac na odcinkach i dużych budowachI i II-900-1450
49TechnikI, II i III-900-1150
50SanitariuszI i II-500-600
Część IV.
Organizacyjne jednostki pomocnicze podległe zarządowi przedsiębiorstwa.
51Kierownik oddziału (biura): produkcji pomocniczej, zaopatrzenia, transportuIII1700-2050
IIII1550-1900
52Zastępca do spraw technicznych lub eksploatacyjnych kierownika wymienionego pod lp. 51 i 53III1600-1900
IIII1500-1800
53Kierownik bazy sprzętu lub transportuIII1500-2050
IIII1400-1900
IIIII1200-1600
54Kierownik zakładu produkcji pomocniczej, warsztatów, stacji obsługiIII1400-1700
IIII1300-1500
IIIII1150-1300
55Starszy inżynier - zastępca kierownika wymienionego pod lp. 54III1400-1650
IIII1200-1450
56Starszy majster montażu urządzeń mechanicznychIII1500-1700
IIII1300-1600
IIIII1200-1500
57Majster montażu urządzeń mechanicznych, starszy majster innych specjalnościIII1300-1600
IIII1200-1500
IIIII1000-1400
58Majster innych specjalnościIII1200-1500
IIII1100-1400
IIIII900-1300
59Kierownik magazynu głównego, kierownik bazy materiałowej, kierownik magazynuIII1150-1500
IIII1050-1300
IIIII1000-1200
60Starszy magazynierIII1000-1200
II i IIIII900-1050
61MagazynierI, II i IIIII650-950
62Kierownik laboratoriumI, II i III-1000-1700
63LaborantI, II i III-550-750
64Kierownik hotelu robotniczego:
powyżej 1200 łóżek-1000-1200
od 500 do 1200-900-1100
do 500 łóżek-800-950
Uwaga: Stanowiska administracyjno-biurowe nie wymienione w części II należy zaszeregować według zasad ustalonych w części I. Stanowiska techniczno-ekonomiczne i administracyjno-biurowe nie wymienione w części III należy zaszeregować według zasad części II. Stanowiska techniczno-ekonomiczne i administracyjno-biurowe nie wymienione w części IV należy zaszeregować odpowiednio według zasad ustalonych w części II i III.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

PRACOWNICY ZATRUDNIENI NA NIŻEJ WYMIENIONYCH STANOWISKACH W JEDNOSTKACH ORGANIZACYJNYCH WYKONAWSTWA ALBO NA ROBOTACH KATEGORII I LUB II OTRZYMUJĄ NASTĘPUJĄCE MIESIĘCZNE DODATKI DO WYNAGRODZEŃ ZASADNICZYCH:

Lp.StanowiskoKategoria jednostki organizacyjnej lub robotyWysokość dodatku
1Kierownik jednostki organizacyjnej wykonawstwa podległej bezpośrednio dyrektorowi przedsiębiorstwaIdo 200 zł
II-
2Główny inżynier - zastępca kierownika wymienionego pod lp. 1Ido 200 zł
II-
3Kierownik jednostki wykonawstwa kierujący bezpośrednio pracą majstrów lub pracowników pełniących funkcję majstrówIdo 400 zł
IIdo 200 zł
III-
4Starszy majster i majster montażu urządzeń specjalnych i konstrukcji stalowych oraz starszy majster i majster innych specjalności w produkcji podstawowejIdo 200 zł
IIdo 100 zł
III-
Dodatki powyższe wlicza się do podstawy wymiaru premii i dodatków zmianowych. Powyższe dodatki przysługują pracownikom zatrudnionym na wyżej wymienionych stanowiskach w jednostkach organizacyjnych lub na robotach zaliczonych do I lub II kategorii. Z chwilą przejścia pracownika do pracy z jednostki organizacyjnej lub roboty jednej kategorii do innej kategorii dodatki zmniejsza się i wstrzymuje bez wypowiedzenia płacy.

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

TABELA DODATKÓW LOKALNYCH DLA PRACOWNIKÓW INŻYNIERYJNO-TECHNICZNYCH i ADMINISTRACYJNO-BIUROWYCH ZATRUDNIONYCH W PRZEDSIĘBIORSTWACH BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH

Wysokość wynagrodzenia zasadniczego w złotych od-doWysokość dodatku
stołecznegomorskiego
1601-29007261
1001-10006555
801-11005546
651-8004538
400-6503531
Dodatki stołeczne stosuje się w zakładach pracy na obszarze m. st. Warszawy, a dodatki morskie - w zakładach położonych na obszarze miast: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Elbląga i Szczecina oraz powiatów: elbląskiego, gdańskiego, puckiego, szczecińskiego, wolińskiego i wejherowskiego.