Zasady ustalania liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisów na zakładowe fundusze socjalny i mieszkaniowy w uspołecznionych zakładach pracy.

Monitor Polski

M.P.1987.10.93

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1987 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRACY, PŁAC I SPRAW SOCJALNYCH
z dnia 28 marca 1987 r.
w sprawie zasad ustalania liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisów na zakładowe fundusze socjalny i mieszkaniowy w uspołecznionych zakładach pracy.

Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 24 października 1986 r. o zakładowych funduszach socjalnym i mieszkaniowym w jednostkach gospodarki uspołecznionej (Dz. U. Nr 39, poz. 192) zarządza się, co następuje:
1.
Podstawę obliczania odpisów, o których mowa w art. 4 ust. 2 i art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 24 października 1986 r. o zakładowych funduszach socjalnym i mieszkaniowym w jednostkach gospodarki uspołecznionej (Dz. U. Nr 39, poz. 192), zwanej dalej "ustawą", stanowi przeciętna liczba zatrudnionych w roku poprzednim, ustalona według zasad określonych przez Główny Urząd Statystyczny na potrzeby sprawozdawczości statystycznej, w której uwzględnia się:
1)
pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy; dotyczy to również pracowników, którzy mają ustalone prawo do emerytury lub renty, jeżeli złożyli oświadczenie, że będą korzystać ze świadczeń zakładowej działalności socjalnej w danym zakładzie pracy,
2)
pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy bez przeliczenia na pełne etaty, jeżeli złożyli oświadczenia, że będą korzystać ze świadczeń w danym zakładzie pracy; dotyczy to również pracowników, którzy mają ustalone prawo do emerytury lub renty,
3)
pracowników przebywających na urlopach wychowawczych,
4)
pracowników sezonowych w zakładach pracy o kampanijnym charakterze produkcji i usług,
5)
osoby, z którymi zakład pracy zawarł umowę o wykonywanie pracy nakładczej,
6)
osoby zatrudnione w systemie agencyjno-prowizyjnym na podstawie umowy agencyjnej,
7)
osoby odbywające w zakładzie pracy zastępczą służbę poborowych.
2.
Przy ustalaniu odpisu na zakładowy fundusz socjalny uwzględnia się junaków odbywających zasadniczą służbę w oddziałach obrony cywilnej oraz pracowników młodocianych, z którymi zakład pracy zawarł umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Dodatkowe środki zakładowego funduszu socjalnego, o których mowa w art. 4 ust. 4 ustawy, naliczają również zakłady pracy, które objęły opieką socjalną emerytów i rencistów z innych zakładów pracy.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1987 r.