§ 7. - Zasady udzielania pomocy kredytowej na uzupełnienie wkładów mieszkaniowych i budowlanych do spółdzielni budownictwa mieszkaniowego.

Monitor Polski

M.P.1965.27.143

Akt utracił moc
Wersja od: 1 czerwca 1965 r.
§  7.
1.
Spłata pożyczek następuje w ratach miesięcznych i rozpoczyna się nie później niż po upływie 3 miesięcy od daty udzielenia pożyczki.
2.
Miesięczna rata pożyczki powinna odpowiadać w okresie:
1)
do objęcia mieszkania w spółdzielni budującej domy wielorodzinne - w zasadzie nie mniej niż miesięcznej kwocie obciążającej członka spółdzielni za mieszkanie (art. 139 ustawy z dnia 17 lutego 1961 r. o spółdzielniach i ich związkach - Dz. U. Nr 12, poz. 61), na jakie pożyczkobiorca został zakwalifikowany przez spółdzielnię, bez opłaty za centralne ogrzewanie, ciepłą wodę i dźwig,
2)
do objęcia mieszkania w spółdzielni budującej domy jednorodzinne lub lokale w małych domach mieszkalnych - w zasadzie nie mniej niż miesięcznej racie długoterminowego kredytu bankowego przypadającego na dany dom jednorodzinny (lokal w małym domu mieszkalnym),
3)
po objęciu mieszkania - w zasadzie nie mniej niż miesięcznej racie długoterminowego kredytu bankowego przypadającego na dane mieszkanie (dom jednorodzinny).
3.
Łączny okres spłaty pożyczki nie może przekraczać 5 lat.
4.
Oprocentowanie pożyczek udzielanych osobom, których dochód miesięczny łącznie z dochodem wszystkich wspólnie zamieszkałych członków rodziny nie przekracza 3.000 zł netto w przeliczeniu na 1 osobę - wynosi 1% w stosunku rocznym. Oprocentowanie pożyczek udzielanych osobom, których dochód miesięczny netto na 1 członka rodziny przekracza 3.000 zł - wynosi 3% w stosunku rocznym. Od nie zapłaconych w terminie rat nalicza się dodatkowo odsetki za zwłokę w wysokości 4% w stosunku rocznym.