§ 2. - Zaliczenie niektórych dróg lokalnych do kategorii dróg państwowych oraz pozbawienia niektórych dróg państwowych ich dotychczasowego charakteru.

Monitor Polski

M.P.1964.12.53

| Akt utracił moc
Wersja od: 19 lutego 1964 r.
§  2.
1.
Pozbawia się charakteru dróg państwowych następujące drogi państwowe na obszarze województw:
1)
białostockiego:
a)
Żednia - Zabłudów (w powiecie białostockim),
b)
Chojny Młode - Śniadowo (w powiecie łomżyńskim);
2)
bydgoskiego:
a)
Białochowo - Kłódka Szlachecka - Gać (w powiecie grudziądzkim),
b)
Wiewiórki - Mgowo - Nowawieś Królewska - Trzciano (w powiecie wąbrzeskim),
c)
Kruszyny - Dąbrówka - Kawki (w powiecie brodnickim),
d)
Zbiczno - Sumowo - Najmowo - Bobrowo - Zgniłobłoty - Dąbrówka (w powiecie brodnickim),
e)
Płużnica - Orłowo - Papowo Biskupie - Zegartowice (w powiatach wąbrzeskim i chełmińskim),
f)
Lulkowo - Różankowo (w powiecie toruńskim),
g)
Słębowo - Bożejewice - Gąsawa (w powiecie żnińskim),
h)
Jeżewo - Krąplewice - Drzycim (w powiecie świeckim),
i)
Zdrojewo - Krzewiny - Lipinki (w powiecie świeckim),
j)
Głogówko Królewskie - Niedźwiedź - Gruczno (w powiecie świeckim),
k)
Lucim - Wilcze - Sitowiec (w powiecie bydgoskim),
l)
Szynwald - Wielowicz - Jastrzębiec - Pęperzyn (w powiecie sępoleńskim),
ł)
Przyrowa - Gostycyn (w powiecie tucholskim),
m)
Żalno - Kęsowo (w powiecie tucholskim),
n)
Drożdzienica - Radzim - Kamień Krajeński (w powiatach tucholskim i sępoleńskim),
o)
Solec Kujawski - Nowawieś Wielka (w powiecie bydgoskim),
p)
Wysoka - Grabówno (w powiecie wyrzyskim),
r)
Janikowo - Górki - Ciechrz (w powiatach inowrocławskim i mogileńskim),
s)
Pakość - Krzekotowo - Mokre (w powiatach inowrocławskim i mogileńskim),
t)
Kruszyn - Lubraniec (w powiecie włocławskim);
3)
kieleckiego:
a)
odcinek drogi we wsi Napęków w powiecie kieleckim (pozostawiony po zmianie trasy drogi państwowej Kielce - Opatów),
b)
odcinek drogi we wsi Bebelno w powiecie kieleckim (pozostawiony po zmianie trasy drogi państwowej Kielce - Opatów),
c)
Kostomłoty Drugie - Samsonów (w powiecie kieleckim),
d)
dwa odcinki drogi w miejscowości Pacanów w powiecie buskim (odcinki drogi pozostawione po wykonaniu sprostowania drogi państwowej Kielce - Busko-Zdrój - Szczucin),
e)
odcinek drogi w miejscowości Stopnica w powiecie buskim (odcinek drogi pozostawiony po wykonaniu sprostowania drogi państwowej Kielce - Busko-Zdrój - Szczucin),
f)
odcinek drogi w miejscowości Szczaworyż w powiecie buskim (odcinek drogi pozostawiony po wykonaniu sprostowania drogi państwowej Kielce - Busko-Zdrój - Szczucin),
g)
odcinek drogi w mieście Chmielnik w powiecie buskim (od drogi Kielce - Busko-Zdrój do drogi Pierzchnica - Chmielnik),
h)
odcinek drogi w mieście Chmielnik w powiecie buskim (od drogi Kielce - Busko-Zdrój do drogi Chmielnik - Stopnica),
i)
odcinek drogi we wsi Gnojno w powiecie buskim (pozostawiony po wykonaniu sprostowania drogi Chmielnik - Staszów),
j)
Brzegi - Bocheniec (w powiecie jędrzejowskim),
k)
Małogoszcz - Oksa (w powiecie jędrzejowskim),
l)
Małogoszcz - Bielina - Secemin (w powiatach jędrzejowskim i włoszczowskim),
ł)
Bichniów - Czaryż - Bieganów - Dzierzgów (w powiecie włoszczowskim),
m)
Stodoły - Lipnik (w powiatach sandomierskim i opatowskim),
n)
Iwaniska - Rembów (w powiecie opatowskim),
o)
Michałów - Pawłowice - Zagaje (w powiatach pińczowskim i jędrzejowskim),
p)
Koniecmosty - Kolosy - Zagajów - Gabułtów (w powiatach buskim i kazimierskim),
q)
Wolanów - Przytyk (w powiecie radomskim),
r)
Stużno - Różanna (w powiecie opoczyńskim),
s)
odcinek drogi we wsi Kamień w powiecie opoczyńskim (jako pozostałość po sprostowaniu drogi Tomaszów Mazowiecki - Opoczno),
t)
odcinek drogi we wsi Gawrony w powiecie opoczyńskim (jako pozostałość po sprostowaniu drogi Tomaszów Mazowiecki - Opoczno),
u)
odcinek drogi w mieście Opoczno (część ulicy Piotrkowskiej),
w)
Jabłonica - Wieniawa - Borkowice - Janów ( w powiecie przysuskim),
y)
dojazd do stacji kolejowej Opoczno (w mieście Opocznie),
z)
dojazd do stacji kolejowej Skarżysko-Kamienna (w mieście Skarżysku-Kamiennej),
ź)
dojazd do stacji kolejowej Jędrzejów (w mieście Jędrzejowie),
ż)
Raków - Drogowle - Grodno - Łukawa (w powiatach opatowskim i kieleckim);
4)
kieleckiego i łódzkiego:

Przedbórz - Szreniawa - Wielgomłyny (w powiatach koneckim i radomszczańskim);

5)
kieleckiego i rzeszowskiego:

Koprzywnica - Tarnobrzeg (w powiatach sandomierskim i tarnobrzeskim);

6)
koszalińskiego:
a)
Piecnik - Bronikowo (w powiecie wałeckim),
b)
Sieciemin - Szczeglino - Manowo (w powiatach sławieńskim i koszalińskim);
7)
koszalińskiego i szczecińskiego:

Jaworze - Czertyń (w powiatach drawskim i stargardzkim);

8)
krakowskiego:
a)
Wietrzychowice - Jagodniki - Zaborów (w powiatach dąbrowskim i brzeskim),
b)
Kocmyrzów - Czulice (w powiecie krakowskim),
c)
Kraków - Batowice - Prusy (w powiecie krakowskim),
d)
Zabierzów - Brzezie (w powiecie krakowskim),
e)
Krzywaczka - Głogoczów (w powiecie myślenickim),
f)
Sienna - Korzenna (w powiecie nowosądeckim),
g)
odcinek drogi we wsi Stara Wieś (w powiecie oświęcimskim),
h)
Kraków - Giebułtów (w powiecie krakowskim);
9)
krakowskiego i rzeszowskiego:

Florynka - Izby (w powiatach nowosądeckim i gorlickim);

10)
lubelskiego:
a)
Pawłów - Żulin - Kasjan (w powiatach chełmskim i krasnostawskim),
b)
Zaniże - Dubienka (w powiecie hrubieszowskim),
c)
Wojcieszków - Adamów (w powiecie łukowskim),
d)
Wierszczyca - Żerniki (w powiecie tomaszowskim),
e)
Tyszowce - Wereszyn (w powiatach tomaszowskim i hrubieszowskim),
f)
Tarnawatka - Rachanie (w powiecie tomaszowskim),
g)
Urszulin - Hańsk (w powiecie włodawskim);
11)
łódzkiego:

Siomki - Bełchatów (w powiatach piotrkowskim i bełchatowskim);

12)
olsztyńskiego:
a)
Łabędnik - Wiatrowiec (w powiecie bartoszyckim),
b)
Galiny - Maszewy (w powiecie bartoszyckim),
c)
Kominki - Mołdyty (w powiecie biskupieckim),
d)
Jedzbark - Klucznik (w powiecie olsztyńskim);
13)
poznańskiego:
a)
Zelgniewa - Piła (w powiecie chodzieskim),
ą)
Dzierżąźno Wielkie - Dębogóra - Huta Szklana (w powiecie trzcianeckim),
b)
Ryczywół - Połajewo (w powiatach obornickim i czarnkowskim),
c)
Ruda - Ludomy (w powiecie obornickim),
ć)
Mieścisko - Gołaszewo - Łopienno (w powiecie wągrowieckim),
d)
Nowawieś - Samołęż - Gaj Mały ( w powiecie szamotulskim),
e)
Świętno - Wilcze (w powiecie wolsztyńskim),
ę)
Orliczko - Strzyżmin (w powiatach szamotulskim i międzychodzkim),
f)
Szamotuły - Nieczajna - Ocieszyn - Maniewo - Murowana Goślina (w powiatach szamotulskim i obornickim),
g)
Dąbrówka Kościelna - Kicin - Poznań (w powiatach gnieźnieńskim i poznańskim),
h)
Pławno - Pobiedziska - Wagowo - Nekla (w powiatach obornickim, poznańskim i wrzesińskim),
i)
Wilcza Góra - Budzisław Kościelny (w powiecie konińskim),
j)
Łomnica - stacja kolejowa Chrośnica - Boruja Kościelna (w powiecie nowotomyskim),
k)
Strzałkowo - Kołaczkowo (w powiatach słupeckim i wrzesińskim),
l)
Kuźnica Zbąska - Boruja - Powodowo (w powiecie wolsztyńskim),
ł)
Grodzisk Wielkopolski - Jabłonna (w powiatach nowotomyskim i wolsztyńskim),
m)
Głuchowo - Gronowo (w powiatach kościańskim i leszczyńskim),
n)
Janów - Psary (w powiecie tureckim),
ń)
Pyzdry - Nowawieś (w powiatach wrzesińskim i pleszewskim),
o)
Brudzew - Tuliszków (w powiecie tureckim),
ó)
Dąbie - Brudzew (w powiatach kolskim i tureckim),
p)
Borgowo - Ługi - Jeżewo (w powiatach śremskim i gostyńskim),
q)
Janków - Grodziec (w powiatach kaliskim i konińskim),
r)
Włościejewki - Sebastianowo (w powiecie śremskim),
s)
Krzywiń - Lubiń - Dolsk (w powiatach kościańskim i śremskim),
ś)
Jaraczewo - Rusko (w powiecie jarocińskim),
t)
Grabonóg - Bodzewko - Krobia (w powiecie gostyńskim),
u)
Dobrzyca - Borzęcice (w powiatach pleszewskim i krotoszyńskim),
v)
Gołuchów - Kucharki (w powiecie pleszewskim),
w)
Koźminiec - Mogiłka (w powiatach krotoszyńskim i pleszewskim),
x)
Smolice - Wilkonice - Miejska Górka (w powiatach krotoszyńskim, gostyńskim i rawickim),
y)
Przybysławice - Sulisław - Raszków (w powiecie ostrowskim),
z)
Wygoda Plugawska - Czajków (w powiecie ostrzeszowskim),
ź)
Ostrzeszów - Słupia (w powiatach ostrzeszowskim i kępińskim),
ż)
Duszniki - Chełmno (w powiecie szamotulskim);
14)
poznańskiego i zielonogórskiego:

Włoszakowice - Brenno (w powiatach leszczyńskim i wschowskim);

15)
rzeszowskiego:
a)
Radomyśl nad Sanem - Zbydniów (w powiecie tarnobrzeskim),
b)
Rudnik - Groble (w powiecie niżańskim),
c)
Grodzisko Górne - Biedaczów (w powiecie leżajskim),
d)
Gorliczyna - Gorzyce (w powiecie przeworskim),
e)
Nawsie Kołaczyckie - Krajowice (w powiecie jasielskim),
f)
Polana - Lutowiska (w powiecie ustrzyckim);
16)
rzeszowskiego i kieleckiego

Baranów Sandomierski - Łoniów (w powiatach tarnobrzeskim i sandomierskim);

17)
szczecińskiego:
a)
Czarnogłowy - Kikorze (w powiatach goleniowskim i nowogardzkim),
b)
Linie - Borzym - Steklno (w powiatach pyrzyckim i gryfińskim)
c)
Rybokarty - Gryfice (w powiecie gryfickim),
d)
Karsko - Krzynka - Pełczyce (w powiecie myśliborskim),
e)
Stepnica - Babigoszcz (w powiecie goleniowskim),
f)
Radęcin - Zieleniewo (w powiecie choszczeńskim),
g)
Barnim - Moskorzyn (w powiecie pyrzyckim),
h)
Żuków - Płońsko (w powiecie pyrzyckim),
i)
Barlinek - Równo - Gardziec (w powiatach myśliborskim, choszczeńskim i pyrzyckim),
j)
Łąka - Stepnica (w powiecie goleniowskim);
18)
warszawskiego:
a)
Bielsk - Ciołkowo - Radzanowo - Bodzanów (w powiecie płockim),
b)
Jelenie - Wąsewo - Zastawie (w powiecie ostrowskim),
c)
Brudki Stare - Długosiodło (w powiatach ostrowskim i wyszkowskim),
d)
Zambski Kościelne - Obryte - Gładczyn Rządowy (w powiecie pułtuskim),
e)
Drobin - Koziebrody - Pijawnia (w powiatach płockim i sierpeckim),
f)
Gójsk - Szczutowo (w powiecie sierpeckim),
g)
Nowa Wieś - Dylewo (w powiecie ostrołęckim),
h)
Repki - Jabłonna Lacka (w powiecie sokołowskim),
i)
Oleksianka - Iwowe - Łopacianka (w powiecie mińskim),
j)
Stok Lacki - Huszlew (w powiatach siedleckim i łosickim),
k)
Łuzki - Huszlew - Kownaty (w powiecie łosickim);
19)
warszawskiego i kieleckiego:

Broniszew - Bończa (w powiatach białobrzeskim i grójeckim).

2.
Stosownie do art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 29 marca 1962 r. o drogach publicznych (Dz. U. Nr 20, poz. 90) drogi określone w ust. 1 stają się drogami lokalnymi.