Zadania i zasady działania Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr Kierowniczych.

Monitor Polski

M.P.1960.62.294

Akt utracił moc
Wersja od: 9 sierpnia 1960 r.

UCHWAŁA Nr 222
RADY MINISTRÓW
z dnia 30 czerwca 1960 r.
w sprawie zadań i zasad działania Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr Kierowniczych.

Centralny Ośrodek Doskonalenia Kadr Kierowniczych z siedzibą w m.st. Warszawie podlega Komitetowi Pracy i Płac, zwanemu dalej "Komitetem", i działa jako zakład budżetowy.
Zadaniem Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr Kierowniczych, zwanego dalej "Ośrodkiem", jest:
1)
opracowywanie programów, metodyki, organizacji doskonalenia kadr oraz materiałów nauczania i pomocy naukowych dla kursów, seminariów itp., podnoszących kwalifikacje kadr kierowniczych w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonywania funkcji kierowniczych;
2)
organizowanie oraz prowadzenie kursów i seminariów dla wykładowców i instruktorów w zakresie określonym w pkt 1 oraz udzielanie zainteresowanym resortom pomocy w szkoleniu w kraju i za granicą specjalistów w tym zakresie;
3)
koordynowanie programów i metod doskonalenia kadr kierowniczych, opiniowanie projektów kursów organizowanych przez resorty i instytucje oraz udzielanie resortom i instytucjom w tym zakresie pomocy rzeczowej i fachowej.
1.
Dyrektora Ośrodka powołuje Przewodniczący Komitetu.
2.
Zastępców dyrektora Ośrodka powołuje Przewodniczący Komitetu na wniosek dyrektora Ośrodka.
Zobowiązuje się Przewodniczącego Komitetu do przedstawienia w terminie do dnia 31 grudnia 1961 r. projektów aktów prawnych regulujących całokształt zagadnień związanych z doskonaleniem kadr kierowniczych w kraju oraz uprawnienia osób, które korzystały z różnych form doskonalenia kadr kierowniczych.
1.
Przy Komitecie działa jako organ opiniodawczy i doradczy Rada do Spraw Doskonalenia Kadr Kierowniczych.
2.
W skład Rady wchodzi Przewodniczący Komitetu jako jej przewodniczący oraz członkowie powołani przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek Przewodniczącego Komitetu.
3.
Rada działa na podstawie regulaminu nadanego przez Przewodniczącego Komitetu.
Zasady wynagradzania pracowników Ośrodka określą odrębne przepisy.
1.
Dyrektor Ośrodka może powoływać doradców oraz specjalistów spoza Ośrodka dla prowadzenia zajęć, a także tworzyć komisje z udziałem takich specjalistów.
2.
Stawki wynagrodzeń prowadzących zajęcia oraz stawki wynagrodzeń za udział w komisjach określają odrębne przepisy.
Opłaty za uczestnictwo w kursach oraz za usługi świadczone przez Ośrodek określa Przewodniczący Komitetu.
Zobowiązuje się właściwych ministrów (kierowników urzędów centralnych) do ułatwienia Ośrodkowi współpracy z podległymi im jednostkami oraz udostępnienia przez te jednostki posiadanych materiałów i danych potrzebnych do prac Ośrodka.
Statut Ośrodka zatwierdza Prezes Rady Ministrów na wniosek Przewodniczącego Komitetu.
Upoważnia się Ministra Finansów do dokonania w zatwierdzonym planie finansowym Ośrodka na rok 1960 zmian wynikających z wprowadzenia nowej tabeli stanowisk i siatki płac w ramach środków finansowych ustalonych na rok 1960.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.