Wypełnianie asygnat i zleceń wypłat (przelewu).

Monitor Polski

M.P.1950.A-36.434

Akt nienormatywny
Wersja od: 7 kwietnia 1950 r.

OKÓLNIK
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 30 marca 1950 r.
w sprawie wypełniania asygnat i zleceń wypłat (przelewu).

W związku z postanowieniami § 27 pkt 2 lit. b i g przepisów rachunkowo-kasowych dla władz i urzędów państwowych, dotyczącymi oznaczania na wystawionych z sum budżetowych asygnatach i zleceniach wypłat (przelewu) kwot odpowiadających tytułom budżetowym i kwot: brutto, potrąceń i do wypłaty (przelewu), - wyjaśnia się w porozumieniu z Najwyższą Izbą Kontroli, co następuje:
1)
Przy wystawianiu asygnaty lub zlecenia wypłaty (przelewu) z jednego tytułu budżetowego bez potrąceń - należy na odcinkach pierwszym (grzbiet) i drugim (asygnata wzgl. zlecenie) wypisywać kwotę jedynie w wierszu "do wypłaty" względnie "do przekazania (przelewu)"; przy potrąceniach zaś należy wypisywać kwoty w wierszach: "razem należność", "potrącenia" oraz "do wypłaty" względnie "do przekazania (przelewu)".
2)
Przy wystawianiu asygnaty lub zlecenia wypłaty (przelewu) z dwóch lub więcej tytułów budżetowych należy na odcinkach pierwszym i drugim wypisywać kwoty przy odnośnych tytułach budżetowych; jeżeli nie ma potrąceń to należy wypisywać ogólną kwotę jedynie w wierszu "do wypłaty" względnie "do przekazania (przelewu)". O ile są potrącenia to należy oprócz tego wypisywać odpowiednie kwoty w wierszach: "razem należność", "potrącenia" oraz "do wypłaty" względnie "do przekazania (przelewu)".
3)
W przypadkach wystawiania asygnat względnie zleceń wypłat (przelewu) opiewających na należności bez potrąceń należy wolne przedziałki przeznaczone na należność brutto i potrącenia zakreślić.