Rozdział 5 - Przepisy szczególne, przejściowe i końcowe - Wynagradzanie nauczycieli.

Monitor Polski

M.P.1995.31.366

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1997 r.

Rozdział  5

Przepisy szczególne, przejściowe i końcowe

§  21.
Nauczycielom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin przysługuje wynagrodzenie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru zajęć określonego w umowie o pracę.
§  22.
1.
Nauczycielowi nie przysługuje wynagrodzenie za czas nie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, a także za inne okresy, za które na podstawie odrębnych przepisów nie przysługuje wynagrodzenie.
2.
Stawkę wynagrodzenia za jeden dzień niewykonywania pracy z przyczyn wymienionych w ust. 1 ustala się dzieląc wszystkie składniki wynagrodzenia wypłacane z góry przez 30.
3.
Wysokość wynagrodzenia za okresy, o których mowa w ust. 1, oblicza się mnożąc liczbę dni niewykonywania pracy przez stawkę określoną w ust. 2.
§  23.
Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie zarządzenia, których poziom wykształcenia dla celów określonych w § 2 ust. 1 został ustalony zgodnie z obowiązującymi do tego dnia przepisami, zachowują prawo do wynagrodzenia zasadniczego ustalonego według dotychczasowego poziomu wykształcenia.
§  24.
Wykaz trudnych i uciążliwych warunków pracy oraz wykaz prac w warunkach szkodliwych dla zdrowia, stanowiących podstawę do przyznania dodatków z tych tytułów, oraz zasady wypłaty tych dodatków określają odrębne przepisy.
§  25.
Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie zarządzenia, których staż pracy został ustalony dla celów określonych w § 3 ust. 1 zgodnie z obowiązującymi do tego dnia przepisami, zachowują prawo do wynagrodzenia zasadniczego ustalonego według dotychczasowego stażu pracy.
§  26.
Traci moc zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 4 lutego 1994 r. w sprawie wynagradzania nauczycieli (Monitor Polski Nr 10, poz. 80, Nr 29, poz. 239 i Nr 58, poz. 493 oraz z 1995 r. Nr 4, poz. 57).
§  27.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 1995 r.