Wymogi dokumentacyjne dla inwestycji na lata 1966-1970.

Monitor Polski

M.P.1964.63.292

Akt utracił moc
Wersja od: 17 września 1964 r.

UCHWAŁA Nr 246
RADY MINISTRÓW
z dnia 19 sierpnia 1964 r.
w sprawie wymogów dokumentacyjnych dla inwestycji na lata 1966-1970.

Włączenie do rocznych narodowych planów gospodarczych (NPG) w latach 1966-1970 zadań inwestycyjnych polegających na budownictwie inwestycyjnym może nastąpić po sporządzeniu i zatwierdzeniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie i terminach ustalonych niniejszą uchwałą.
Ustala się następujące wymogi dokumentacyjne dla włączenia zadań inwestycyjnych do projektów rocznych planów inwestycyjnych:
1.
Projekty wstępne wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów zadań inwestycyjnych powinny być zatwierdzone w następujących terminach:
1)
w odniesieniu do inwestycji rozpoczynanych w latach 1966 i 1967 - najpóźniej do dnia 31 maja roku przedplanowego,
2)
w odniesieniu do inwestycji rozpoczynanych w latach 1968-1970 najpóźniej do dnia 31 marca roku przedplanowego.
2.
W razie gdy opracowanie wymaganej dokumentacji techniczno-roboczej (projektów podstawowych) w terminach, o których jest mowa w ust. 3, wymaga opracowania i zatwierdzenia projektów wstępnych przed upływem terminów określonych w ust. 1 pkt 1 i 2, termin opracowania i zatwierdzenia projektu wstępnego powinien być odpowiednio wcześniejszy.
3.
Projekty techniczno-robocze (projekty podstawowe) dla obiektów budownictwa inwestycyjnego powinny być dostarczone wykonawcy robót w następującym zakresie i terminach:
1)
w odniesieniu do planów rocznych na lata 1966 i 1967:
a)
w zakresie obiektów budownictwa powszechnego, z wyjątkiem obiektów bezpośrednio związanych z procesem technologicznym produkcji przemysłowej, projekty techniczno-robocze (projekty podstawowe) powinny być opracowane dla całkowitego zakresu rzeczowego obiektu, niezależnie od długości jego cyklu budowy, w następujących terminach:

- dla obiektów kontynuowanych - nie później niż do dnia 1 października roku przedplanowego,

- dla obiektów nowo rozpoczynanych - nie później niż do dnia 15 grudnia roku przedplanowego, lecz nie później niż 4 miesiące przed terminem rozpoczęcia robót,

b)
w zakresie obiektów budownictwa specjalnego oraz obiektów budownictwa powszechnego bezpośrednio związanych z procesem technologicznym produkcji przemysłowej w terminach wskazanych w pkt 1 lit. a), z tym że:

- dla obiektów o cyklu budowy do 12 miesięcy - projekty techniczno-robocze powinny być opracowane dla całkowitego zakresu rzeczowego obiektu,

- dla obiektów o cyklu budowy powyżej 12 miesięcy powinny być opracowane części projektów techniczno-roboczych obejmujące całość robót danej części, niezależnie od zakresu robót przewidzianych do wykonania w roku planowym;

2)
w odniesieniu do planów rocznych na lata 1968-1970 Prezes Rady Ministrów na wniosek Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów po porozumieniu z Ministrem Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych ustali do dnia 30 września 1966 r. dalsze zaostrzenie wymogów w zakresie dokumentacji techniczno-roboczej.
4.
Dla zadań inwestycyjnych, dla których dokumentacja projektowo-kosztorysowa sporządzona jest w jednym stadium, wymogi określone w ust. 1, 2 i 3 dotyczące terminów posiadania:
1)
projektów wstępnych - oznaczają termin posiadania zatwierdzonych założeń inwestycji,
2)
projektów techniczno-roboczych (projektów podstawowych) - oznaczają termin posiadania pełnej dokumentacji techniczno-roboczej dla całości obiektu.
5.
Dla zadań inwestycyjnych, dla których dokumentacja sporządzona jest w trzech stadiach, terminy określone w ust. 3 - oznaczają termin przedłożenia zatwierdzonych projektów technicznych obiektów oraz rysunków roboczych na:
1)
całość robót w obiektach, o których mowa w ust. 3 pkt 1 lit. a),
2)
roboty przewidziane do wykonania w roku planowym w obiektach, o których mowa w ust. 3 pkt 1 lit. b).
Dla inwestycji przedsiębiorstw oraz innych drobnych inwestycji, nie objętych wskaźnikami dyrektywnymi NPG i włączanych do realizacji w ciągu roku, obowiązuje posiadanie pełnej dokumentacji techniczno-roboczej dla robót budowlanych co najmniej na 3 miesiące przed rozpoczęciem robót.
1.
Wymogi wymienione w § 1 ust. 3 nie dotyczą niżej wymienionych obiektów i robót:
1)
linii energetycznych średnich i niskich napięć,
2)
sieci rozdzielczych: elektrycznej, cieplnej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, łączności,
3)
montażu maszyn i urządzeń z importu lub unikalnych maszyn i urządzeń z produkcji krajowej łącznie z niezbędnymi robotami fundamentowymi i instalacyjnymi (jeśli opracowanie dokumentacji może nastąpić dopiero po zrealizowaniu dostawy),
4)
robót związanych z przystosowaniem istniejących urządzeń lub obiektów do nowo instalowanych maszyn i urządzeń,
5)
obiektów i robót w rolnictwie,
6)
wszystkich obiektów i robót realizowanych na podstawie dokumentacji typowej lub powtarzalnej,
7)
obiektów zabytkowych i robót konserwatorskich,
8)
robót związanych z próbną eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.
2.
Dla obiektów i robót wymienionych w ust. 1 pkt 1, 2, 3, 4 i 6 projekty techniczno-robocze powinny być dostarczone wykonawcy najpóźniej na 3 miesiące przed terminem rozpoczęcia realizacji.
3.
Dla obiektów i robót w rolnictwie wymienionych w ust. 1 pkt 5 wymogi dokumentacyjne uwzględniające przyspieszenie terminów i zakresu wymaganej dokumentacji w stosunku do przepisów dotychczas obowiązujących ustali Minister Rolnictwa w uzgodnieniu z Przewodniczącym Komisji Planowania przy Radzie Ministrów oraz z Ministrem Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych w terminie do dnia 31 grudnia 1964 r.
4.
Dla obiektów zabytkowych i robót konserwatorskich (ust. 1 pkt 7) wymogi dokumentacyjne ustali Minister Kultury i Sztuki w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji Planowania przy Radzie Ministrów oraz z Ministrem Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych w terminie do dnia 31 października 1964 r.
5.
Dla robót, o których mowa w ust. 1 pkt 8, zakres i terminy dostarczenia wykonawcy projektów techniczno-roboczych ustali Minister Górnictwa i Energetyki w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji Planowania przy Radzie Ministrów i Prezesem Centralnego Urzędu Geologii w terminie do dnia 31 października 1964 r.
Zobowiązuje się ministrów (kierowników urzędów centralnych) oraz prezydia wojewódzkich rad narodowych do zapewnienia przygotowania przez podległych inwestorów dla inwestycji włączonych do rocznych planów inwestycyjnych dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie i terminach ustalonych niniejszą uchwałą.
Upoważnia się Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów do wprowadzenia w uzasadnionych wypadkach - w porozumieniu z Ministrem Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych na wniosek właściwych ministrów - ewentualnych zmian i uzupełnień w stosunku do wymogów określonych w uchwale.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą w odniesieniu do zadań inwestycyjnych włączanych do rocznych planów inwestycyjnych na poszczególne lata okresu 1966-1970.