Wyłączenie niektórych maszyn i zakładów przemysłu poligraficznego i pomocniczego spod zarządu Centralnego Zarządu Państwowych Zakładów Graficznych.

Monitor Polski

M.P.1945.40.99

Akt indywidualny
Wersja od: 3 listopada 1945 r.

ZARZĄDZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KOMITETU EKONOMICZNEGO RADY MINISTRÓW
z dnia 3 października 1945 r.
wydane w porozumieniu z Ministrem Informacji i Propagandy i Ministrem Skarbu w sprawie wyłączenia niektórych maszyn i zakładów przemysłu poligraficznego i pomocniczego spod zarządu Centralnego Zarządu Państwowych Zakładów Graficznych.

Zarządza się, co następuje:
1)
Wyłącza się spod zarządu Centralnego Zarządu Państwowych Zakładów Graficznych w Łodzi, utworzonego zarządzeniem Przewodniczącego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z dnia 8 czerwca 1945 r. (Monitor Polski Nr 11, poz. 45) następujące zakłady przemysłu poligraficznego i pomocniczego:
a)
Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S. A., w Warszawie, Sanguszki Nr 1;
b)
Drukarnię Banku Polskiego w Warszawie (gmach Banku Polskiego), ul. Bielańska;
c)
Zakłady Graficzne "Bolesław Kotkowski i S-ka, S. A." w Łodzi, ul. Dowborczyków 18;
d)
Zakłady Graficzne "Akropol" w Krakowie, ul. Grzegórzecka Nr 23.
2)
Poleca się Centralnemu Zarządowi Przemysłu Graficznego wydanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych do wyłącznego użytkowania maszyn płaskich ponad format 80 X 100 - 6 tygli drukarskich oraz 3 maszyn do cięcia papieru (gilotyn), znajdujących się w Drukarni Państwowej w Warszawie, przy ul. Sanguszki Nr 1.
3)
Zobowiązuje się fabrykę farb graficznych "Atra" Przemysł Chemiczny S. A. w Toruniu do zabezpieczenia i wykonania w całości dostawy odpowiedniej ilości i rodzajów farb na potrzeby Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.
4)
Wymienione pod punktem 1 zakłady oddaje się w wyłączny zarząd Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Łodzi.