Monitor Polski

M.P.2016.801

| Akt obowiązujący
Wersja od: 19 sierpnia 2016 r.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 1 sierpnia 2016 r.
w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych

Na podstawie art. 33 ust. 1d ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) ustala się wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych, stanowiący załącznik do obwieszczenia. 1

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PODLEGŁYCH MINISTROWI SPRAWIEDLIWOŚCI LUB PRZEZ NIEGO NADZOROWANYCH

I.

 Jednostki podległe

1. Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

2. Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

3. Centralny Zarząd Służby Więziennej.

4. Okręgowe inspektoraty Służby Więziennej:

1) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Białymstoku;

2) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy;

3) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Gdańsku;

4) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach;

5) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie;

6) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie;

7) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie;

8) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi;

9) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie;

10) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu;

11) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznaniu;

12) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie;

13) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Szczecinie;

14) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie;

15) Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej we Wrocławiu.

5. Areszty śledcze:

1) Areszt Śledczy w Bartoszycach;

2) Areszt Śledczy w Białymstoku;

3) Areszt Śledczy w Bielsku-Białej;

4) Areszt Śledczy w Bydgoszczy;

5) Areszt Śledczy w Bytomiu;

6) Areszt Śledczy w Chojnicach;

7) Areszt Śledczy w Choszcznie;

8) Areszt Śledczy w Częstochowie;

9) Areszt Śledczy w Działdowie;

10) Areszt Śledczy w Dzierżoniowie;

11) Areszt Śledczy w Elblągu;

12) Areszt Śledczy w Gdańsku;

13) Areszt Śledczy w Giżycku;

14) Areszt Śledczy w Gliwicach;

15) Areszt Śledczy w Grójcu;

16) Areszt Śledczy w Hajnówce;

17) Areszt Śledczy w Jeleniej Górze;

18) Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim;

19) Areszt Śledczy w Katowicach;

20) Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu;

21) Areszt Śledczy w Kielcach;

22) Areszt Śledczy w Koszalinie;

23) Areszt Śledczy w Krakowie;

24) Areszt Śledczy w Krakowie-Podgórzu;

25) Areszt Śledczy w Krasnymstawie;

26) Areszt Śledczy w Lesznie;

27) Areszt Śledczy w Lubaniu;

28) Areszt Śledczy w Lublinie;

29) Areszt Śledczy w Lubsku;

30) Areszt Śledczy w Łodzi;

31) Areszt Śledczy w Międzyrzeczu;

32) Areszt Śledczy w Mysłowicach;

33) Areszt Śledczy w Nisku;

34) Areszt Śledczy w Nowej Soli;

35) Areszt Śledczy w Olsztynie;

36) Areszt Śledczy w Opolu;

37) Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim;

38) Areszt Śledczy w Ostródzie;

39) Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim;

40) Areszt Śledczy w Płońsku;

41) Areszt Śledczy w Poznaniu;

42) Areszt Śledczy w Prudniku;

43) Areszt Śledczy w Radomiu;

44) Areszt Śledczy w Sanoku;

45) Areszt Śledczy w Słupsku;

46) Areszt Śledczy w Sosnowcu;

47) Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim;

48) Areszt Śledczy w Suwałkach;

49) Areszt Śledczy w Szamotułach;

50) Areszt Śledczy w Szczecinie;

51) Areszt Śledczy w Szczytnie;

52) Areszt Śledczy w Śremie;

53) Areszt Śledczy w Środzie Wielkopolskiej;

54) Areszt Śledczy w Świdnicy;

55) Areszt Śledczy w Świnoujściu;

56) Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach;

57) Areszt Śledczy w Toruniu;

58) Areszt Śledczy w Wałbrzychu;

59) Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce;

60) Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie;

61) Areszt Śledczy w Warszawie-Mokotowie;

62) Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu;

63) Areszt Śledczy w Wejherowie;

64) Areszt Śledczy we Wrocławiu;

65) Areszt Śledczy w Zabrzu;

66) Areszt Śledczy w Zielonej Górze;

67) Areszt Śledczy w Złotowie.

6. Zakłady karne:

1) Zakład Karny w Barczewie;

2) Zakład Karny w Białej Podlaskiej;

3) Zakład Karny w Białymstoku;

4) Zakład Karny w Braniewie;

5) Zakład Karny w Brzegu;

6) Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie;

7) Zakład Karny w Chełmie;

8) Zakład Karny w Cieszynie;

9) Zakład Karny w Czarnem;

10) Zakład Karny w Czerwonym Borze;

11) Zakład Karny w Dębicy;

12) Zakład Karny w Dublinach;

13) Zakład Karny w Garbalinie;

14) Zakład Karny w Gdańsku-Przeróbce;

15) Zakład Karny w Gębarzewie;

16) Zakład Karny w Głogowie;

17) Zakład Karny w Głubczycach;

18) Zakład Karny w Goleniowie;

19) Zakład Karny w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Zakład Karny w Grądach-Woniecku;

21) Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu;

22) Zakład Karny Nr 2 w Grudziądzu;

23) Zakład Karny w Herbach;

24) Zakład Karny w Hrubieszowie;

25) Zakład Karny w Iławie;

26) Zakład Karny w Inowrocławiu;

27) Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju;

28) Zakład Karny w Jaśle;

29) Zakład Karny w Kamińsku;

30) Zakład Karny w Kluczborku;

31) Zakład Karny w Kłodzku;

32) Zakład Karny w Koronowie;

33) Zakład Karny w Koszalinie;

34) Zakład Karny w Koziegłowach;

35) Zakład Karny w Krakowie-Nowej Hucie;

36) Zakład Karny w Krzywańcu;

37) Zakład Karny w Kwidzynie;

38) Zakład Karny w Lublińcu;

39) Zakład Karny Nr 1 w Łodzi;

40) Zakład Karny Nr 2 w Łodzi;

41) Zakład Karny w Łowiczu;

42) Zakład Karny w Łupkowie;

43) Zakład Karny w Malborku;

44) Zakład Karny w Medyce;

45) Zakład Karny w Nowogardzie;

46) Zakład Karny w Nowym Sączu;

47) Zakład Karny w Nowym Wiśniczu;

48) Zakład Karny w Nysie;

49) Zakład Karny w Oleśnicy;

50) Zakład Karny w Opolu;

51) Zakład Karny w Opolu Lubelskim;

52) Zakład Karny w Pińczowie;

53) Zakład Karny w Płocku;

54) Zakład Karny w Potulicach;

55) Zakład Karny w Przemyślu;

56) Zakład Karny w Przytułach Starych;

57) Zakład Karny w Raciborzu;

58) Zakład Karny w Rawiczu;

59) Zakład Karny w Rzeszowie-Załężu;

60) Zakład Karny w Siedlcach;

61) Zakład Karny w Sieradzu;

62) Zakład Karny w Sierakowie Śląskim;

63) Zakład Karny w Starem Bornem;

64) Zakład Karny w Stargardzie;

65) Zakład Karny Nr 1 w Strzelcach Opolskich;

66) Zakład Karny Nr 2 w Strzelcach Opolskich;

67) Zakład Karny w Strzelinie;

68) Zakład Karny w Szczecinku;

69) Zakład Karny w Sztumie;

70) Zakład Karny w Tarnowie;

71) Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach;

72) Zakład Karny w Trzebini;

73) Zakład Karny w Uhercach Mineralnych;

74) Zakład Karny w Wadowicach;

75) Zakład Karny w Warszawie-Białołęce;

76) Zakład Karny w Wierzchowie;

77) Zakład Karny we Włocławku;

78) Zakład Karny we Włodawie;

79) Zakład Karny w Wojkowicach;

80) Zakład Karny w Wołowie;

81) Zakład Karny Nr 1 we Wrocławiu;

82) Zakład Karny Nr 2 we Wrocławiu;

83) Zakład Karny we Wronkach;

84) Zakład Karny w Zabrzu;

85) Zakład Karny w Zamościu;

86) Zakład Karny w Zarębie;

87) Zakład Karny w Żytkowicach.

7. Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

8. Ośrodki szkolenia Służby Więziennej:

1) Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach;

2) Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Popowie.

9. Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej.

10. Schroniska dla nieletnich i zakłady poprawcze:

1) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie;

2) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Studzieńcu;

3) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Szubinie;

4) Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach;

5) Schronisko dla Nieletnich w Dominowie;

6) Schronisko dla Nieletnich w Gackach;

7) Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie;

8) Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Okęciu;

9) Zakład Poprawczy w Barczewie;

10) Zakład Poprawczy w Białymstoku;

11) Zakład Poprawczy w Gdańsku-Oliwie;

12) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie;

13) Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim;

14) Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju;

15) Zakład Poprawczy w Kcyni;

16) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim;

17) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Koronowie;

18) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu;

19) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Mrozach;

20) Zakład Poprawczy w Nowem;

21) Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

22) Zakład Poprawczy w Poznaniu;

23) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Pszczynie-Łące;

24) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu;

25) Zakład Poprawczy w Sadowicach;

26) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy;

27) Zakład Poprawczy w Świeciu;

28) Zakład Poprawczy w Tarnowie;

29) Zakład Poprawczy w Trzemesznie;

30) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Falenicy;

31) Zakład Poprawczy w Witkowie;

32) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu.

II.

 Jednostki nadzorowane

1. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.

2. Sądy powszechne - w zakresie nadzoru administracyjnego Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów:

1) Sąd Apelacyjny w Białymstoku;

2) Sąd Apelacyjny w Gdańsku;

3) Sąd Apelacyjny w Katowicach;

4) Sąd Apelacyjny w Krakowie;

5) Sąd Apelacyjny w Lublinie;

6) Sąd Apelacyjny w Łodzi;

7) Sąd Apelacyjny w Poznaniu;

8) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie;

9) Sąd Apelacyjny w Szczecinie;

10) Sąd Apelacyjny w Warszawie;

11) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu;

12) Sąd Okręgowy w Białymstoku;

13) Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej;

14) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy;

15) Sąd Okręgowy w Częstochowie;

16) Sąd Okręgowy w Elblągu;

17) Sąd Okręgowy w Gdańsku;

18) Sąd Okręgowy w Gliwicach;

19) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze;

21) Sąd Okręgowy w Kaliszu;

22) Sąd Okręgowy w Katowicach;

23) Sąd Okręgowy w Kielcach;

24) Sąd Okręgowy w Koninie;

25) Sąd Okręgowy w Koszalinie;

26) Sąd Okręgowy w Krakowie;

27) Sąd Okręgowy w Krośnie;

28) Sąd Okręgowy w Legnicy;

29) Sąd Okręgowy w Lublinie;

30) Sąd Okręgowy w Łodzi;

31) Sąd Okręgowy w Łomży;

32) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu;

33) Sąd Okręgowy w Olsztynie;

34) Sąd Okręgowy w Opolu;

35) Sąd Okręgowy w Ostrołęce;

36) Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim;

37) Sąd Okręgowy w Płocku;

38) Sąd Okręgowy w Poznaniu;

39) Sąd Okręgowy w Przemyślu;

40) Sąd Okręgowy w Radomiu;

41) Sąd Okręgowy w Rzeszowie;

42) Sąd Okręgowy w Siedlcach;

43) Sąd Okręgowy w Sieradzu;

44) Sąd Okręgowy w Słupsku;

45) Sąd Okręgowy w Suwałkach;

46) Sąd Okręgowy w Szczecinie;

47) Sąd Okręgowy w Świdnicy;

48) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu;

49) Sąd Okręgowy w Tarnowie;

50) Sąd Okręgowy w Toruniu;

51) Sąd Okręgowy w Warszawie;

52) Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie;

53) Sąd Okręgowy we Włocławku;

54) Sąd Okręgowy we Wrocławiu;

55) Sąd Okręgowy w Zamościu;

56) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze;

57) Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim;

58) Sąd Rejonowy w Augustowie;

59) Sąd Rejonowy w Bartoszycach;

60) Sąd Rejonowy w Bełchatowie;

61) Sąd Rejonowy w Będzinie;

62) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej;

63) Sąd Rejonowy w Białogardzie;

64) Sąd Rejonowy w Białymstoku;

65) Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej;

66) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim;

67) Sąd Rejonowy w Biłgoraju;

68) Sąd Rejonowy w Biskupcu;

69) Sąd Rejonowy w Bochni;

70) Sąd Rejonowy w Bolesławcu;

71) Sąd Rejonowy w Braniewie;

72) Sąd Rejonowy w Brodnicy;

73) Sąd Rejonowy w Brzegu;

74) Sąd Rejonowy w Brzesku;

75) Sąd Rejonowy w Brzezinach;

76) Sąd Rejonowy w Brzozowie;

77) Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju;

78) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy;

79) Sąd Rejonowy w Bytomiu;

80) Sąd Rejonowy w Bytowie;

81) Sąd Rejonowy w Chełmie;

82) Sąd Rejonowy w Chełmnie;

83) Sąd Rejonowy w Chodzieży;

84) Sąd Rejonowy w Chojnicach;

85) Sąd Rejonowy w Chorzowie;

86) Sąd Rejonowy w Choszcznie;

87) Sąd Rejonowy w Chrzanowie;

88) Sąd Rejonowy w Ciechanowie;

89) Sąd Rejonowy w Cieszynie;

90) Sąd Rejonowy w Częstochowie;

91) Sąd Rejonowy w Człuchowie;

92) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej;

93) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej;

94) Sąd Rejonowy w Dębicy;

95) Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim;

96) Sąd Rejonowy w Działdowie;

97) Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie;

98) Sąd Rejonowy w Elblągu;

99) Sąd Rejonowy w Ełku;

100) Sąd Rejonowy w Garwolinie;

101) Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku;

102) Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku;

103) Sąd Rejonowy w Gdyni;

104) Sąd Rejonowy w Giżycku;

105) Sąd Rejonowy w Gliwicach;

106) Sąd Rejonowy w Głogowie;

107) Sąd Rejonowy w Głubczycach;

108) Sąd Rejonowy w Gnieźnie;

109) Sąd Rejonowy w Goleniowie;

110) Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu;

111) Sąd Rejonowy w Gorlicach;

112) Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim;

113) Sąd Rejonowy w Gostyninie;

114) Sąd Rejonowy w Gostyniu;

115) Sąd Rejonowy w Grajewie;

116) Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim;

117) Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim;

118) Sąd Rejonowy w Grójcu;

119) Sąd Rejonowy w Grudziądzu;

120) Sąd Rejonowy w Gryficach;

121) Sąd Rejonowy w Gryfinie;

122) Sąd Rejonowy w Hrubieszowie;

123) Sąd Rejonowy w Iławie;

124) Sąd Rejonowy w Inowrocławiu;

125) Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim;

126) Sąd Rejonowy w Jarocinie;

127) Sąd Rejonowy w Jarosławiu;

128) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju;

129) Sąd Rejonowy w Jaśle;

130) Sąd Rejonowy w Jaworze;

131) Sąd Rejonowy w Jaworznie;

132) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze;

133) Sąd Rejonowy w Jędrzejowie;

134) Sąd Rejonowy w Kaliszu;

135) Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim;

136) Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze;

137) Sąd Rejonowy w Kartuzach;

138) Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach;

139) Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach;

140) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu;

141) Sąd Rejonowy w Kępnie;

142) Sąd Rejonowy w Kętrzynie;

143) Sąd Rejonowy w Kielcach;

144) Sąd Rejonowy w Kluczborku;

145) Sąd Rejonowy w Kłodzku;

146) Sąd Rejonowy w Kolbuszowej;

147) Sąd Rejonowy w Kole;

148) Sąd Rejonowy w Kołobrzegu;

149) Sąd Rejonowy w Koninie;

150) Sąd Rejonowy w Końskich;

151) Sąd Rejonowy w Koszalinie;

152) Sąd Rejonowy w Kościanie;

153) Sąd Rejonowy w Kościerzynie;

154) Sąd Rejonowy w Kozienicach;

155) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie;

156) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie;

157) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie;

158) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie;

159) Sąd Rejonowy w Krasnymstawie;

160) Sąd Rejonowy w Kraśniku;

161) Sąd Rejonowy w Krośnie;

162) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim;

163) Sąd Rejonowy w Krotoszynie;

164) Sąd Rejonowy w Kutnie;

165) Sąd Rejonowy w Kwidzynie;

166) Sąd Rejonowy w Legionowie;

167) Sąd Rejonowy w Legnicy;

168) Sąd Rejonowy w Lesku;

169) Sąd Rejonowy w Lesznie;

170) Sąd Rejonowy w Leżajsku;

171) Sąd Rejonowy w Lęborku;

172) Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim;

173) Sąd Rejonowy w Limanowej;

174) Sąd Rejonowy w Lipnie;

175) Sąd Rejonowy w Lipsku;

176) Sąd Rejonowy w Lubaczowie;

177) Sąd Rejonowy w Lubaniu;

178) Sąd Rejonowy w Lubartowie;

179) Sąd Rejonowy w Lubinie;

180) Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

181) Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie;

182) Sąd Rejonowy w Lublińcu;

183) Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim;

184) Sąd Rejonowy w Łańcucie;

185) Sąd Rejonowy w Łasku;

186) Sąd Rejonowy w Łęczycy;

187) Sąd Rejonowy w Łobzie;

188) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

189) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi;

190) Sąd Rejonowy w Łomży;

191) Sąd Rejonowy w Łowiczu;

192) Sąd Rejonowy w Łukowie;

193) Sąd Rejonowy w Malborku;

194) Sąd Rejonowy w Miastku;

195) Sąd Rejonowy w Miechowie;

196) Sąd Rejonowy w Mielcu;

197) Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu;

198) Sąd Rejonowy w Mikołowie;

199) Sąd Rejonowy w Miliczu;

200) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim;

201) Sąd Rejonowy w Mławie;

202) Sąd Rejonowy w Mogilnie;

203) Sąd Rejonowy w Mrągowie;

204) Sąd Rejonowy w Mysłowicach;

205) Sąd Rejonowy w Myszkowie;

206) Sąd Rejonowy w Myślenicach;

207) Sąd Rejonowy w Myśliborzu;

208) Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią;

209) Sąd Rejonowy w Nidzicy;

210) Sąd Rejonowy w Nisku;

211) Sąd Rejonowy w Nowej Soli;

212) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim;

213) Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim;

214) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu;

215) Sąd Rejonowy w Nowym Targu;

216) Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu;

217) Sąd Rejonowy w Nysie;

218) Sąd Rejonowy w Obornikach;

219) Sąd Rejonowy w Olecku;

220) Sąd Rejonowy w Oleśnicy;

221) Sąd Rejonowy w Oleśnie;

222) Sąd Rejonowy w Olkuszu;

223) Sąd Rejonowy w Olsztynie;

224) Sąd Rejonowy w Oławie;

225) Sąd Rejonowy w Opatowie;

226) Sąd Rejonowy w Opocznie;

227) Sąd Rejonowy w Opolu;

228) Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim;

229) Sąd Rejonowy w Ostrołęce;

230) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

231) Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej;

232) Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim;

233) Sąd Rejonowy w Ostródzie;

234) Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie;

235) Sąd Rejonowy w Oświęcimiu;

236) Sąd Rejonowy w Otwocku;

237) Sąd Rejonowy w Pabianicach;

238) Sąd Rejonowy w Piasecznie;

239) Sąd Rejonowy w Pile;

240) Sąd Rejonowy w Pińczowie;

241) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim;

242) Sąd Rejonowy w Piszu;

243) Sąd Rejonowy w Pleszewie;

244) Sąd Rejonowy w Płocku;

245) Sąd Rejonowy w Płońsku;

246) Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

247) Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu;

248) Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

249) Sąd Rejonowy w Prudniku;

250) Sąd Rejonowy w Pruszkowie;

251) Sąd Rejonowy w Przasnyszu;

252) Sąd Rejonowy w Przemyślu;

253) Sąd Rejonowy w Przeworsku;

254) Sąd Rejonowy w Przysusze;

255) Sąd Rejonowy w Pszczynie;

256) Sąd Rejonowy w Puławach;

257) Sąd Rejonowy w Pułtusku;

258) Sąd Rejonowy w Raciborzu;

259) Sąd Rejonowy w Radomiu;

260) Sąd Rejonowy w Radomsku;

261) Sąd Rejonowy w Radziejowie;

262) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim;

263) Sąd Rejonowy w Rawiczu;

264) Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej;

265) Sąd Rejonowy w Ropczycach;

266) Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej;

267) Sąd Rejonowy w Rybniku;

268) Sąd Rejonowy w Rykach;

269) Sąd Rejonowy w Rypinie;

270) Sąd Rejonowy w Rzeszowie;

271) Sąd Rejonowy w Sandomierzu;

272) Sąd Rejonowy w Sanoku;

273) Sąd Rejonowy w Siedlcach;

274) Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich;

275) Sąd Rejonowy w Sieradzu;

276) Sąd Rejonowy w Sierpcu;

277) Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej;

278) Sąd Rejonowy w Skierniewicach;

279) Sąd Rejonowy w Sławnie;

280) Sąd Rejonowy w Słubicach;

281) Sąd Rejonowy w Słupcy;

282) Sąd Rejonowy w Słupsku;

283) Sąd Rejonowy w Sochaczewie;

284) Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim;

285) Sąd Rejonowy w Sokółce;

286) Sąd Rejonowy w Sopocie;

287) Sąd Rejonowy w Sosnowcu;

288) Sąd Rejonowy w Stalowej Woli;

289) Sąd Rejonowy w Starachowicach;

290) Sąd Rejonowy w Stargardzie;

291) Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim;

292) Sąd Rejonowy w Staszowie;

293) Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich;

294) Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich;

295) Sąd Rejonowy w Strzelinie;

296) Sąd Rejonowy w Strzyżowie;

297) Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej;

298) Sąd Rejonowy w Sulęcinie;

299) Sąd Rejonowy w Suwałkach;

300) Sąd Rejonowy w Szamotułach;

301) Sąd Rejonowy w Szczecinku;

302) Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie;

303) Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie;

304) Sąd Rejonowy w Szczytnie;

305) Sąd Rejonowy w Szubinie;

306) Sąd Rejonowy w Szydłowcu;

307) Sąd Rejonowy w Śremie;

308) Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej;

309) Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej;

310) Sąd Rejonowy w Świdnicy;

311) Sąd Rejonowy w Świebodzinie;

312) Sąd Rejonowy w Świeciu;

313) Sąd Rejonowy w Świnoujściu;

314) Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu;

315) Sąd Rejonowy w Tarnowie;

316) Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach;

317) Sąd Rejonowy w Tczewie;

318) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim;

319) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim;

320) Sąd Rejonowy w Toruniu;

321) Sąd Rejonowy w Trzciance;

322) Sąd Rejonowy w Trzebnicy;

323) Sąd Rejonowy w Tucholi;

324) Sąd Rejonowy w Turku;

325) Sąd Rejonowy w Tychach;

326) Sąd Rejonowy w Wadowicach;

327) Sąd Rejonowy w Wałbrzychu;

328) Sąd Rejonowy w Wałczu;

329) Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie;

330) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie;

331) Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie;

332) Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie;

333) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie;

334) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie;

335) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie;

336) Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie;

337) Sąd Rejonowy w Wągrowcu;

338) Sąd Rejonowy w Wejherowie;

339) Sąd Rejonowy w Węgrowie;

340) Sąd Rejonowy w Wieliczce;

341) Sąd Rejonowy w Wieluniu;

342) Sąd Rejonowy we Włocławku;

343) Sąd Rejonowy we Włodawie;

344) Sąd Rejonowy we Włoszczowie;

345) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim;

346) Sąd Rejonowy w Wolsztynie;

347) Sąd Rejonowy w Wołominie;

348) Sąd Rejonowy w Wołowie;

349) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu;

350) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu;

351) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu;

352) Sąd Rejonowy we Wrześni;

253) Sąd Rejonowy we Wschowie;

354) Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem;

355) Sąd Rejonowy w Wyszkowie;

356) Sąd Rejonowy w Zabrzu;

357) Sąd Rejonowy w Zakopanem;

358) Sąd Rejonowy w Zambrowie;

359) Sąd Rejonowy w Zamościu;

360) Sąd Rejonowy w Zawierciu;

361) Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich;

362) Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli;

363) Sąd Rejonowy w Zgierzu;

364) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu;

365) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze;

366) Sąd Rejonowy w Złotoryi;

367) Sąd Rejonowy w Złotowie;

368) Sąd Rejonowy w Zwoleniu;

369) Sąd Rejonowy w Żaganiu;

370) Sąd Rejonowy w Żarach;

371) Sąd Rejonowy w Żninie;

372) Sąd Rejonowy w Żorach;

373) Sąd Rejonowy w Żyrardowie;

374) Sąd Rejonowy w Żywcu.

3. Sądy wojskowe - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości w zakresie organizacji i działalności administracyjnej sądów:

1) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Gdyni;

2) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie;

3) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Olsztynie;

4) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Poznaniu;

5) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Szczecinie;

6) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie;

7) Wojskowy Sąd Garnizonowy we Wrocławiu;

8) Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu;

9) Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie.

4. Izby morskie - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości nad działalnością przewodniczących i wiceprzewodniczących tych izb oraz trybu postępowania przed izbami:

1) Izba Morska w Gdańsku z siedzibą w Gdyni;

2) Izba Morska w Szczecinie;

3) Odwoławcza Izba Morska w Gdańsku z siedzibą w Gdyni.

5. Ośrodki kuratorskie:

1) Ośrodek Kuratorski w Bartoszycach, przy Sądzie Rejonowym w Bartoszycach;

2) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białej Podlaskiej, przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej;

3) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białymstoku, przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku;

4) Ośrodek Kuratorski w Bielawie, przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie;

5) Ośrodek Kuratorski w Biskupcu, przy Sądzie Rejonowym w Mrągowie;

6) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Boguszowie-Gorcach, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

7) Ośrodek Kuratorski w Busku-Zdroju, przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju;

8) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Bychawie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

9) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

10) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie-Batorym, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

11) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Cieszynie, przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie;

12) Ośrodek Kuratorski w Człuchowie, przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie;

13) Ośrodek Kuratorski w Damnicy, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

14) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

15) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

16) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ełku, przy Sądzie Rejonowym w Ełku;

17) Ośrodek Kuratorski w Gliwicach;

18) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Głuszycy, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

19) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

21) Ośrodek Kuratorski w Gostyninie, przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie;

22) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Grajewie, przy Sądzie Rejonowym w Grajewie;

23) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Hrubieszowie, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

24) Ośrodek Kuratorski w Izbicy, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

25) Ośrodek Kuratorski w Janowie Lubelskim, przy Sądzie Rejonowym w Biłgoraju;

26) Ośrodek Kuratorski w Jarocinie, przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie;

27) Ośrodek Kuratorski w Jastrzębiu-Zdroju, przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju;

28) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Jeleniej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze;

29) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Jeleniej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze;

30) Ośrodek Kuratorski w Kędzierzynie-Koźlu, przy Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu;

31) Ośrodek Kuratorski w Kluczborku, przy Sądzie Rejonowym w Kluczborku;

32) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Kłodzku, przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku;

33) Ośrodek Kuratorski w Knurowie;

34) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie;

35) Ośrodek Kuratorski w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza w Krakowie;

36) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Legionowie, przy Sądzie Rejonowym w Legionowie;

37) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lubartowie, przy Sądzie Rejonowym w Lubartowie;

38) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

39) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

40) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

41) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

42) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Łęcznej, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

43) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

44) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

45) Ośrodek Kuratorski w Malborku, przy Sądzie Rejonowym w Malborku;

46) Ośrodek Kuratorski w Miastku, przy Sądzie Rejonowym w Miastku;

47) Ośrodek Kuratorski w Mogilnie, przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu;

48) Ośrodek Kuratorski w Mysłowicach, przy Sądzie Rejonowym w Mysłowicach;

49) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nisku, przy Sądzie Rejonowym w Nisku;

50) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowej Rudzie, Przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku;

51) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowogardzie, przy Sądzie Rejonowym w Goleniowie;

52) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

53) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

54) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

55) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

56) Ośrodek Kuratorski w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim;

57) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Piasecznie, przy Sądzie Rejonowym w Piasecznie;

58) Ośrodek Kuratorski w Pile, przy Sądzie Rejonowym w Pile;

59) Ośrodek Kuratorski w Pińczowie, przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju;

60) Ośrodek Kuratorski w Piotrkowie Trybunalskim, przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim;

61) Ośrodek Kuratorski w Płocku, przy Sądzie Rejonowym w Płocku;

62) Ośrodek Kuratorski w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

63) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

64) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

65) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

66) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Radzyniu Podlaskim, przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim;

67) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Rudzie Śląskiej, przy Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej;

68) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Rzeszowie, przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie;

69) Ośrodek Kuratorski w Sandomierzu, przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu;

70) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Dębicy;

71) Ośrodek Kuratorski w Siemianowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich;

72) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Skierniewicach, przy Sądzie Rejonowym w Skierniewicach;

73) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Słupsku, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

74) Ośrodek Kuratorski w Sosnowcu, przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu;

75) Ośrodek Kuratorski w Starogardzie Gdańskim, przy Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim;

76) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Starym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

77) Ośrodek Kuratorski w Szczebrzeszynie, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

78) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdnicy, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

79) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

80) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

81) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Świebodzicach, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

82) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Tarnobrzegu, przy Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu;

83) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wadowicach, przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach;

84) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

85) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

86) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

87) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Warszawie, przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi Południe;

88) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Warszawie, przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi Południe;

89) Ośrodek Kuratorski w Wągrowcu, przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu;

90) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wieluniu, przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu;

91) Ośrodek Kuratorski Nr 1 we Włodawie, przy Sądzie Rejonowym w Chełmie;

92) Ośrodek Kuratorski w Wodzisławiu Śląskim, przy Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim;

93) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zabrzu;

94) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zabrzu;

95) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Zabrzu;

96) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zamościu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

97) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zamościu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

98) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

99) Ośrodek Kuratorski w Zielonej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze;

100) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zielonce, przy Sądzie Rejonowym w Wołominie;

101) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Ziębicach, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

102) Ośrodek Kuratorski w Zwierzyńcu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu.

6. Opiniodawcze zespoły sądowych specjalistów:

1) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Białymstoku;

2) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej;

3) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Bydgoszczy;

4) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z siedzibą w Szubinie;

5) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Częstochowie;

6) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Częstochowie z siedzibą w Zawierciu;

7) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Elblągu;

8) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Gdańsku;

9) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Raciborzu;

10) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Zabrzu;

11) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim;

12) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze;

13) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z siedzibą w Bolesławcu;

14) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Kaliszu;

15) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Katowicach;

16) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Katowicach;

17) III Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Katowicach z siedzibą w Bytomiu;

18) IV Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Katowicach z siedzibą w Sosnowcu;

19) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Kielcach;

20) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Koninie;

21) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Koszalinie;

22) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Krakowie;

23) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Krośnie;

24) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Legnicy z siedzibą w Głogowie;

25) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego Lublinie;

26) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej;

27) III Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Lublinie z siedzibą w Chełmie;

28) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Łodzi;

29) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach;

30) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Łomży;

31) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Nowym Sączu;

32) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Nowym Sączu z siedzibą w Zakopanem;

33) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Olsztynie;

34) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Olsztynie z siedzibą w Mrągowie;

35) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Opolu;

36) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Ostrołęce;

37) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim;

38) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Płocku;

39) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Płocku z siedzibą w Mławie;

40) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Poznaniu;

41) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Poznaniu;

42) III Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Poznaniu z siedzibą w Lesznie;

43) IV Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Poznaniu z siedzibą w Pile;

44) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Przemyślu;

45) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Radomiu;

46) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Rzeszowie;

47) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Siedlcach;

48) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Sieradzu;

49) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Sieradzu z siedzibą w Zduńskiej Woli;

50) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Słupsku;

51) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Słupsku z siedzibą w Chojnicach;

52) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Suwałkach z siedzibą w Augustowie;

53) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Szczecinie;

54) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego Świdnicy;

55) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Świdnicy z siedzibą w Kłodzku;

56) III Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Świdnicy z siedzibą w Wałbrzychu;

57) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu;

58) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z siedzibą w Stalowej Woli;

59) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Tarnowie;

60) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Toruniu;

61) I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Warszawie;

62) II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Warszawie;

63) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie;

64) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego we Włocławku;

65) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego we Wrocławiu;

66) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Zamościu;

67) Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

7. Instytucje gospodarki budżetowej, dla których Minister Sprawiedliwości jest organem założycielskim:

1) Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej BALTICA;

2) Pomorska Instytucja Gospodarki Budżetowej POMERANIA;

3) Podkarpacka Instytucja Gospodarki Budżetowej CARPATIA;

4) Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej MAZOVIA;

5) Zachodnia Instytucja Gospodarki Budżetowej PIAST.

8. Przedsiębiorstwa państwowe, dla których Minister Sprawiedliwości jest organem założycielskim:

1) Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Meblarskiego i Budownictwa w Potulicach;

2) Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego "POMET" we Wronkach;

3) Państwowe Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "AGOT" w Łodzi;

4) Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe "RAKON" w Raciborzu;

5) Przedsiębiorstwo Państwowe "SETAR" w Siedlcach;

6) Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu;

7) Przedsiębiorstwo Państwowe "GARDIA" w Nowogardzie;

8) Przedsiębiorstwo Państwowe "ROBUT" w Nowym Wiśniczu;

9) PPO Przedsiębiorstwo Państwowe w Strzelcach Opolskich;

10) Państwowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "PRESBET" w Warszawie;

11) "PEPEBE WŁOCŁAWEK" Przedsiębiorstwo Państwowe we Włocławku;

12) Drukarnia Nr 1 Przedsiębiorstwo Państwowe w Warszawie;

13) Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Montażowe POMET w Wołowie w upadłości likwidacyjnej.

1 Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 lutego 2016 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych (M.P. poz. 205).