Wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych.

Monitor Polski

M.P.2013.308

| Akt utracił moc
Wersja od: 19 kwietnia 2013 r.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 19 marca 2013 r.
w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych

Na podstawie art. 33 ust. 1d ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) ustala się wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych, stanowiący załącznik do obwieszczenia.1)
______

1) Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 lipca 2012 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych (M.P. poz. 571).

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PODLEGŁYCH MINISTROWI SPRAWIEDLIWOŚCI LUB PRZEZ NIEGO NADZOROWANYCH

I.

 Jednostki podległe

1.
Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie;
2.
Instytut Wymiaru Sprawiedliwości;
3.
Centralny Zarząd Służby Więziennej;
4.
areszty śledcze:

1) Areszt Śledczy w Bartoszycach;

2) Areszt Śledczy w Białymstoku;

3) Areszt Śledczy w Bielsku-Białej;

4) Areszt Śledczy w Bydgoszczy;

5) Areszt Śledczy w Bytomiu;

6) Areszt Śledczy w Chełmnie;

7) Areszt Śledczy w Chojnicach;

8) Areszt Śledczy w Choszcznie;

9) Areszt Śledczy w Częstochowie;

10) Areszt Śledczy w Działdowie;

11) Areszt Śledczy w Dzierżoniowie;

12) Areszt Śledczy w Elblągu;

13) Areszt Śledczy w Gdańsku;

14) Areszt Śledczy w Giżycku;

15) Areszt Śledczy w Gliwicach;

16) Areszt Śledczy w Grójcu;

17) Areszt Śledczy w Hajnówce;

18) Areszt Śledczy w Inowrocławiu;

19) Areszt Śledczy w Jeleniej Górze;

20) Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim;

21) Areszt Śledczy w Katowicach;

22) Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu;

23) Areszt Śledczy w Kielcach;

24) Areszt Śledczy w Koszalinie;

25) Areszt Śledczy w Krakowie;

26) Areszt Śledczy w Krakowie-Podgórzu;

27) Areszt Śledczy w Krasnymstawie;

28) Areszt Śledczy w Lesznie;

29) Areszt Śledczy w Lubaniu;

30) Areszt Śledczy w Lublinie;

31) Areszt Śledczy w Lubsku;

32) Areszt Śledczy w Łodzi;

33) Areszt Śledczy w Międzyrzeczu;

34) Areszt Śledczy w Mysłowicach;

35) Areszt Śledczy w Nisku;

36) Areszt Śledczy w Nowej Soli;

37) Areszt Śledczy w Olsztynie;

38) Areszt Śledczy w Opolu;

39) Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim;

40) Areszt Śledczy w Ostródzie;

41) Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim;

42) Areszt Śledczy w Płońsku;

43) Areszt Śledczy w Poznaniu;

44) Areszt Śledczy w Prudniku;

45) Areszt Śledczy w Radomiu;

46) Areszt Śledczy w Sanoku;

47) Areszt Śledczy w Słupsku;

48) Areszt Śledczy w Sosnowcu;

49) Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim;

50) Areszt Śledczy w Suwałkach;

51) Areszt Śledczy w Szamotułach;

52) Areszt Śledczy w Szczecinie;

53) Areszt Śledczy w Szczytnie;

54) Areszt Śledczy w Śremie;

55) Areszt Śledczy w Środzie Wielkopolskiej;

56) Areszt Śledczy w Świdnicy;

57) Areszt Śledczy w Świnoujściu;

58) Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach;

59) Areszt Śledczy w Toruniu;

60) Areszt Śledczy w Wałbrzychu;

61) Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce;

62) Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie;

63) Areszt Śledczy w Warszawie-Mokotowie;

64) Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu;

65) Areszt Śledczy w Wejherowie;

66) Areszt Śledczy we Wrocławiu;

67) Areszt Śledczy w Zabrzu;

68) Areszt Śledczy w Zielonej Górze;

69) Areszt Śledczy w Złotowie;

5.
zakłady karne:

1) Zakład Karny w Barczewie;

2) Zakład Karny w Białej Podlaskiej;

3) Zakład Karny w Białymstoku;

4) Zakład Karny w Braniewie;

5) Zakład Karny w Brzegu;

6) Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie;

7) Zakład Karny w Chełmie;

8) Zakład Karny w Cieszynie;

9) Zakład Karny w Czarnem;

10) Zakład Karny w Czerwonym Borze;

11) Zakład Karny w Dębicy;

12) Zakład Karny w Dublinach;

13) Zakład Karny w Garbalinie;

14) Zakład Karny w Gdańsku-Przeróbce;

15) Zakład Karny w Gębarzewie;

16) Zakład Karny w Głogowie;

17) Zakład Karny w Głubczycach;

18) Zakład Karny w Goleniowie;

19) Zakład Karny w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Zakład Karny w Grądach-Woniecku;

21) Zakład Karny w Grodkowie;

22) Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu;

23) Zakład Karny Nr 2 w Grudziądzu;

24) Zakład Karny w Herbach;

25) Zakład Karny w Hrubieszowie;

26) Zakład Karny w Iławie;

27) Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju;

28) Zakład Karny w Jaśle;

29) Zakład Karny w Kaliszu;

30) Zakład Karny w Kamińsku;

31) Zakład Karny w Kluczborku;

32) Zakład Karny w Kłodzku;

33) Zakład Karny w Koronowie;

34) Zakład Karny w Koszalinie;

35) Zakład Karny w Koziegłowach;

36) Zakład Karny w Krakowie-Nowej Hucie;

37) Zakład Karny w Krzywańcu;

38) Zakład Karny w Kwidzynie;

39) Zakład Karny w Lublińcu;

40) Zakład Karny Nr 1 w Łodzi;

41) Zakład Karny Nr 2 w Łodzi;

42) Zakład Karny w Łowiczu;

43) Zakład Karny w Łupkowie;

44) Zakład Karny w Malborku;

45) Zakład Karny w Medyce;

46) Zakład Karny w Nowogardzie;

47) Zakład Karny w Nowym Sączu;

48) Zakład Karny w Nowym Wiśniczu;

49) Zakład Karny w Nysie;

50) Zakład Karny w Oleśnicy;

51) Zakład Karny w Opolu;

52) Zakład Karny w Opolu Lubelskim;

53) Zakład Karny w Pińczowie;

54) Zakład Karny w Płocku;

55) Zakład Karny w Potulicach;

56) Zakład Karny w Przemyślu;

57) Zakład Karny w Przytułach Starych;

58) Zakład Karny w Raciborzu;

59) Zakład Karny w Rawiczu;

60) Zakład Karny w Rzeszowie;

61) Zakład Karny w Siedlcach;

62) Zakład Karny w Sieradzu;

63) Zakład Karny w Starem Bornem;

64) Zakład Karny w Stargardzie Szczecińskim;

65) Zakład Karny Nr 1 w Strzelcach Opolskich;

66) Zakład Karny Nr 2 w Strzelcach Opolskich;

67) Zakład Karny w Strzelinie;

68) Zakład Karny w Szczecinku;

69) Zakład Karny w Sztumie;

70) Zakład Karny w Tarnowie;

71) Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach;

72) Zakład Karny w Trzebini;

73) Zakład Karny w Uhercach Mineralnych;

74) Zakład Karny w Wadowicach;

75) Zakład Karny w Warszawie-Białołece;

76) Zakład Karny w Wierzchowie;

77) Zakład Karny we Włocławku;

78) Zakład Karny we Włodawie;

79) Zakład Karny w Wojkowicach;

80) Zakład Karny w Wołowie;

81) Zakład Karny Nr 1 we Wrocławiu;

82) Zakład Karny Nr 2 we Wrocławiu;

83) Zakład Karny we Wronkach;

84) Zakład Karny w Zabrzu;

85) Zakład Karny w Zamościu;

86) Zakład Karny w Zarębie;

87) Zakład Karny w Żytkowicach.

II.

 Jednostki nadzorowane

1.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury;
2.
sądy powszechne - w zakresie nadzoru administracyjnego Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów:

1) Sąd Apelacyjny w Białymstoku;

2) Sąd Apelacyjny w Gdańsku;

3) Sąd Apelacyjny w Katowicach;

4) Sąd Apelacyjny w Krakowie;

5) Sąd Apelacyjny w Lublinie;

6) Sąd Apelacyjny w Łodzi;

7) Sąd Apelacyjny w Poznaniu;

8) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie;

9) Sąd Apelacyjny w Szczecinie;

10) Sąd Apelacyjny w Warszawie;

11) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu;

12) Sąd Okręgowy w Białymstoku;

13) Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej;

14) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy;

15) Sąd Okręgowy w Częstochowie;

16) Sąd Okręgowy w Elblągu;

17) Sąd Okręgowy w Gdańsku;

18) Sąd Okręgowy w Gliwicach;

19) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze;

21) Sąd Okręgowy w Kaliszu;

22) Sąd Okręgowy w Katowicach;

23) Sąd Okręgowy w Kielcach;

24) Sąd Okręgowy w Koninie;

25) Sąd Okręgowy w Koszalinie;

26) Sąd Okręgowy w Krakowie;

27) Sąd Okręgowy w Krośnie;

28) Sąd Okręgowy w Legnicy;

29) Sąd Okręgowy w Lublinie;

30) Sąd Okręgowy w Łodzi;

31) Sąd Okręgowy w Łomży;

32) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu;

33) Sąd Okręgowy w Olsztynie;

34) Sąd Okręgowy w Opolu;

35) Sąd Okręgowy w Ostrołęce;

36) Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim;

37) Sąd Okręgowy w Płocku;

38) Sąd Okręgowy w Poznaniu;

39) Sąd Okręgowy w Przemyślu;

40) Sąd Okręgowy w Radomiu;

41) Sąd Okręgowy w Rzeszowie;

42) Sąd Okręgowy w Siedlcach;

43) Sąd Okręgowy w Sieradzu;

44) Sąd Okręgowy w Słupsku;

45) Sąd Okręgowy w Suwałkach;

46) Sąd Okręgowy w Szczecinie;

47) Sąd Okręgowy w Świdnicy;

48) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu;

49) Sąd Okręgowy w Tarnowie;

50) Sąd Okręgowy w Toruniu;

51) Sąd Okręgowy w Warszawie;

52) Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie;

53) Sąd Okręgowy we Włocławku;

54) Sąd Okręgowy we Wrocławiu;

55) Sąd Okręgowy w Zamościu;

56) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze;

57) Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim;

58) Sąd Rejonowy w Augustowie;

59) Sąd Rejonowy w Bartoszycach;

60) Sąd Rejonowy w Bełchatowie;

61) Sąd Rejonowy w Będzinie;

62) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej;

63) Sąd Rejonowy w Białogardzie;

64) Sąd Rejonowy w Białymstoku;

65) Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej;

66) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim;

67) Sąd Rejonowy w Biłgoraju;

68) Sąd Rejonowy w Bochni;

69) Sąd Rejonowy w Bolesławcu;

70) Sąd Rejonowy w Braniewie;

71) Sąd Rejonowy w Brodnicy;

72) Sąd Rejonowy w Brzegu;

73) Sąd Rejonowy w Brzesku;

74) Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju;

75) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy;

76) Sąd Rejonowy w Bytomiu;

77) Sąd Rejonowy w Chełmie;

78) Sąd Rejonowy w Chełmnie;

79) Sąd Rejonowy w Chojnicach;

80) Sąd Rejonowy w Chorzowie;

81) Sąd Rejonowy w Chrzanowie;

82) Sąd Rejonowy w Ciechanowie;

83) Sąd Rejonowy w Cieszynie;

84) Sąd Rejonowy w Częstochowie;

85) Sąd Rejonowy w Człuchowie;

86) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej;

87) Sąd Rejonowy w Dębicy;

88) Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim;

89) Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie;

90) Sąd Rejonowy w Elblągu;

91) Sąd Rejonowy w Ełku;

92) Sąd Rejonowy w Garwolinie;

93) Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku;

94) Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku;

95) Sąd Rejonowy w Gdyni;

96) Sąd Rejonowy w Giżycku;

97) Sąd Rejonowy w Gliwicach;

98) Sąd Rejonowy w Głogowie;

99) Sąd Rejonowy w Gnieźnie;

100) Sąd Rejonowy w Goleniowie;

101) Sąd Rejonowy w Gorlicach;

102) Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim;

103) Sąd Rejonowy w Gostyninie;

104) Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim;

105) Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim;

106) Sąd Rejonowy w Grójcu;

107) Sąd Rejonowy w Grudziądzu;

108) Sąd Rejonowy w Gryficach;

109) Sąd Rejonowy w Gryfinie;

110) Sąd Rejonowy w Hrubieszowie;

111) Sąd Rejonowy w Iławie;

112) Sąd Rejonowy w Inowrocławiu;

113) Sąd Rejonowy w Jarocinie;

114) Sąd Rejonowy w Jarosławiu;

115) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju;

116) Sąd Rejonowy w Jaśle;

117) Sąd Rejonowy w Jaworznie;

118) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze;

119) Sąd Rejonowy w Jędrzejowie;

120) Sąd Rejonowy w Kaliszu;

121) Sąd Rejonowy w Kartuzach;

122) Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach;

123) Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach;

124) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu;

125) Sąd Rejonowy w Kępnie;

126) Sąd Rejonowy w Kętrzynie;

127) Sąd Rejonowy w Kielcach;

128) Sąd Rejonowy w Kluczborku;

129) Sąd Rejonowy w Kłodzku;

130) Sąd Rejonowy w Kole;

131) Sąd Rejonowy w Kołobrzegu;

132) Sąd Rejonowy w Koninie;

133) Sąd Rejonowy w Końskich;

134) Sąd Rejonowy w Koszalinie;

135) Sąd Rejonowy w Kościanie;

136) Sąd Rejonowy w Kozienicach;

137) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie;

138) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie;

139) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie;

140) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie;

141) Sąd Rejonowy w Kraśniku;

142) Sąd Rejonowy w Krośnie;

143) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim;

144) Sąd Rejonowy w Kutnie;

145) Sąd Rejonowy w Kwidzynie;

146) Sąd Rejonowy w Legionowie;

147) Sąd Rejonowy w Legnicy;

148) Sąd Rejonowy w Lesku;

149) Sąd Rejonowy w Lesznie;

150) Sąd Rejonowy w Lęborku;

151) Sąd Rejonowy w Limanowej;

152) Sąd Rejonowy w Lipnie;

153) Sąd Rejonowy w Lubaniu;

154) Sąd Rejonowy w Lubartowie;

155) Sąd Rejonowy w Lubinie;

156) Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

157) Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie;

158) Sąd Rejonowy w Lublińcu;

159) Sąd Rejonowy w Łańcucie;

160) Sąd Rejonowy w Łasku;

161) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

162) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi;

163) Sąd Rejonowy w Łomży;

164) Sąd Rejonowy w Łowiczu;

165) Sąd Rejonowy w Łukowie;

166) Sąd Rejonowy w Malborku;

167) Sąd Rejonowy w Mielcu;

168) Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu;

169) Sąd Rejonowy w Mikołowie;

170) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim;

171) Sąd Rejonowy w Mławie;

172) Sąd Rejonowy w Mrągowie;

173) Sąd Rejonowy w Mysłowicach;

174) Sąd Rejonowy w Myszkowie;

175) Sąd Rejonowy w Myślenicach;

176) Sąd Rejonowy w Myśliborzu;

177) Sąd Rejonowy w Nowej Soli;

178) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim;

179) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu;

180) Sąd Rejonowy w Nowym Targu;

181) Sąd Rejonowy w Nysie;

182) Sąd Rejonowy w Olecku;

183) Sąd Rejonowy w Oleśnicy;

184) Sąd Rejonowy w Olkuszu;

185) Sąd Rejonowy w Olsztynie;

186) Sąd Rejonowy w Oławie;

187) Sąd Rejonowy w Opocznie;

188) Sąd Rejonowy w Opolu;

189) Sąd Rejonowy w Ostrołęce;

190) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

191) Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej;

192) Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim;

193) Sąd Rejonowy w Ostródzie;

194) Sąd Rejonowy w Oświęcimiu;

195) Sąd Rejonowy w Otwocku;

196) Sąd Rejonowy w Pabianicach;

197) Sąd Rejonowy w Piasecznie;

198) Sąd Rejonowy w Pile;

199) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim;

200) Sąd Rejonowy w Płocku;

201) Sąd Rejonowy w Płońsku;

202) Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

203) Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu;

204) Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

205) Sąd Rejonowy w Prudniku;

206) Sąd Rejonowy w Pruszkowie;

207) Sąd Rejonowy w Przasnyszu;

208) Sąd Rejonowy w Przemyślu;

209) Sąd Rejonowy w Przysusze;

210) Sąd Rejonowy w Pszczynie;

211) Sąd Rejonowy w Puławach;

212) Sąd Rejonowy w Raciborzu;

213) Sąd Rejonowy w Radomiu;

214) Sąd Rejonowy w Radomsku;

215) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim;

216) Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej;

217) Sąd Rejonowy w Rybniku;

218) Sąd Rejonowy w Rzeszowie;

219) Sąd Rejonowy w Sandomierzu;

220) Sąd Rejonowy w Sanoku;

221) Sąd Rejonowy w Siedlcach;

222) Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich;

223) Sąd Rejonowy w Sieradzu;

224) Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej;

225) Sąd Rejonowy w Skierniewicach;

226) Sąd Rejonowy w Słubicach;

227) Sąd Rejonowy w Słupsku;

228) Sąd Rejonowy w Sochaczewie;

229) Sąd Rejonowy w Sokółce;

230) Sąd Rejonowy w Sopocie;

231) Sąd Rejonowy w Sosnowcu;

232) Sąd Rejonowy w Stalowej Woli;

233) Sąd Rejonowy w Starachowicach;

234) Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim;

235) Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim;

236) Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich;

237) Sąd Rejonowy w Suwałkach;

238) Sąd Rejonowy w Szamotułach;

239) Sąd Rejonowy w Szczecinku;

240) Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie;

241) Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie;

242) Sąd Rejonowy w Szczytnie;

243) Sąd Rejonowy w Szubinie;

244) Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej;

245) Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej;

246) Sąd Rejonowy w Świdnicy;

247) Sąd Rejonowy w Świebodzinie;

248) Sąd Rejonowy w Świeciu;

249) Sąd Rejonowy w Świnoujściu;

250) Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu;

251) Sąd Rejonowy w Tarnowie;

252) Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach;

253) Sąd Rejonowy w Tczewie;

254) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim;

255) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim;

256) Sąd Rejonowy w Toruniu;

257) Sąd Rejonowy w Trzciance;

258) Sąd Rejonowy w Trzebnicy;

259) Sąd Rejonowy w Turku;

260) Sąd Rejonowy w Tychach;

261) Sąd Rejonowy w Wadowicach;

262) Sąd Rejonowy w Wałbrzychu;

263) Sąd Rejonowy w Wałczu;

264) Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie;

265) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie;

266) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie;

267) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w Warszawie;

268) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie;

269) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie;

270) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie;

271) Sąd Rejonowy w Wągrowcu;

272) Sąd Rejonowy w Wejherowie;

273) Sąd Rejonowy w Węgrowie;

274) Sąd Rejonowy w Wieliczce;

275) Sąd Rejonowy w Wieluniu;

276) Sąd Rejonowy we Włocławku;

277) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim;

278) Sąd Rejonowy w Wołominie;

279) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu;

280) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu;

281) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu;

282) Sąd Rejonowy w Wyszkowie;

283) Sąd Rejonowy w Zabrzu;

284) Sąd Rejonowy w Zakopanem;

285) Sąd Rejonowy w Zambrowie;

286) Sąd Rejonowy w Zamościu;

287) Sąd Rejonowy w Zawierciu;

288) Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich;

289) Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli;

290) Sąd Rejonowy w Zgierzu;

291) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu;

292) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze;

293) Sąd Rejonowy w Złotoryi;

294) Sąd Rejonowy w Żaganiu;

295) Sąd Rejonowy w Żarach;

296) Sąd Rejonowy w Żorach;

297) Sąd Rejonowy w Żyrardowie;

298) Sąd Rejonowy w Żywcu;

3.
sądy wojskowe - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości w zakresie organizacji i działalności administracyjnej sądów:

1) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Gdyni;

2) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie;

3) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Olsztynie;

4) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Poznaniu;

5) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Szczecinie;

6) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie;

7) Wojskowy Sąd Garnizonowy we Wrocławiu;

8) Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu;

9) Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie;

4.
izby morskie - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości nad działalnością przewodniczących i wiceprzewodniczących tych izb oraz trybu postępowania przed izbami:

1) Izba Morska w Gdańsku z siedzibą w Gdyni;

2) Izba Morska w Szczecinie;

3) Odwoławcza Izba Morska w Gdańsku, z siedzibą w Gdyni;

5.
schroniska dla nieletnich i zakłady poprawcze:

1) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie;

2) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Studzieńcu;

3) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Szubinie;

4) Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach;

5) Schronisko dla Nieletnich w Dominowie;

6) Schronisko dla Nieletnich w Gackach;

7) Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie;

8) Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Okęciu;

9) Zakład Poprawczy' w Barczewie;

10) Zakład Poprawczy w Białymstoku;

11) Zakład Poprawczy w Gdańsku-Oliwie;

12) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie;

13) Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim;

14) Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju;

15) Zakład Poprawczy w Kcyni;

16) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim;

17) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Koronowie;

18) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu;

19) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Mrozach;

20) Zakład Poprawczy w Nowem;

21) Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

22) Zakład Poprawczy w Poznaniu;

23) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Pszczynie-Łące;

24) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu;

25) Zakład Poprawczy w Sadowicach;

26) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy;

27) Zakład Poprawczy w Świeciu;

28) Zakład Poprawczy w Tarnowie;

29) Zakład Poprawczy w Trzemesznie;

30) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Falenicy;

31) Zakład Poprawczy w Witkowie;

32) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu;

6.
ośrodki kuratorskie oraz rodzinne ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne:

1) Ośrodek Kuratorski w Bartoszycach, przy Sądzie Rejonowym w Bartoszycach;

2) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białej Podlaskiej, przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej;

3) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białymstoku, przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku;

4) Ośrodek Kuratorski w Bielawie, przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie;

5) Ośrodek Kuratorski w Biskupcu, przy Sądzie Rejonowym w Mrągowie;

6) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Boguszowie-Gorcach, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

7) Ośrodek Kuratorski w Brzesku, przy Sądzie Rejonowym w Brzesku;

8) Ośrodek Kuratorski w Busku-Zdroju, przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju;

9) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Bychawie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

10) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

11) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie-Batorym, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

12) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Cieszynie, przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie;

13) Ośrodek Kuratorski w Człuchowie, przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie;

14) Ośrodek Kuratorski w Damnicy, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

15) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

16) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

17) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ełku, przy Sądzie Rejonowym w Ełku;

18) Ośrodek Kuratorski w Gliwicach;

19) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Głuszycy, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

20) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

21) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

22) Ośrodek Kuratorski w Gostyninie, przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie;

23) Ośrodek Kuratorski w Grajewie, przy Sądzie Rejonowym w Łomży;

24) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Hrubieszowie, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

25) Ośrodek Kuratorski w Izbicy, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

26) Ośrodek Kuratorski w Janowie Lubelskim, przy Sądzie Rejonowym w Biłgoraju;

27) Ośrodek Kuratorski w Jarocinie, przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie;

28) Ośrodek Kuratorski w Jastrzębiu-Zdroju, przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju;

29) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Jeleniej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze;

30) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Jeleniej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze;

31) Ośrodek Kuratorski w Kędzierzynie-Koźlu, przy Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu;

32) Ośrodek Kuratorski w Kluczborku, przy Sądzie Rejonowym w Kluczborku;

33) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Kłodzku, przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku;

34) Ośrodek Kuratorski w Knurowie;

35) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie;

36) Ośrodek Kuratorski w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza w Krakowie;

37) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Legionowie, przy Sądzie Rejonowym w Legionowie;

38) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lubartowie, przy Sądzie Rejonowym w Lubartowie;

39) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

40) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

41) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

42) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

43) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Łęcznej, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

44) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

45) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

46) Ośrodek Kuratorski w Malborku, przy Sądzie Rejonowym w Malborku;

47) Ośrodek Kuratorski w Miastku, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

48) Ośrodek Kuratorski w Mogilnie, przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu;

49) Ośrodek Kuratorski w Mysłowicach, przy Sądzie Rejonowym w Mysłowicach;

50) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowej Rudzie, Przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku;

51) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowogardzie, przy Sądzie Rejonowym w Goleniowie;

52) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

53) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

54) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

55) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

56) Ośrodek Kuratorski w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim;

57) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Piasecznie, przy Sądzie Rejonowym w Piasecznie;

58) Ośrodek Kuratorski w Pile, przy Sądzie Rejonowym w Pile;

59) Ośrodek Kuratorski w Pińczowie, przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju;

60) Ośrodek Kuratorski w Piotrkowie Trybunalskim, przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim;

61) Ośrodek Kuratorski w Płocku, przy Sądzie Rejonowym w Płocku;

62) Ośrodek Kuratorski w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

63) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

64) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

65) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

66) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Radzyniu Podlaskim, przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim;

67) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Rudzie Śląskiej, przy Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej;

68) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Rzeszowie, przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie;

69) Ośrodek Kuratorski w Sandomierzu, przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu;

70) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Dębicy;

71) Ośrodek Kuratorski w Siemianowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich;

72) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Skierniewicach, przy Sądzie Rejonowym w Skierniewicach;

73) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Słupsku, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

74) Ośrodek Kuratorski w Sosnowcu, przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu;

75) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Stargardzie Szczecińskim, przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim;

76) Ośrodek Kuratorski w Starogardzie Gdańskim, przy Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim;

77) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Starym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

78) Ośrodek Kuratorski w Szczebrzeszynie, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

79) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdnicy, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

80) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

81) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

82) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Świebodzicach, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

83) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wadowicach, przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach;

84) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

85) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

86) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Wałbrzychu, przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu;

87) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Warszawie, przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi Południe;

88) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Warszawie, przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi Południe;

89) Ośrodek Kuratorski w Wągrowcu, przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu;

90) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wieluniu, przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu;

91) Ośrodek Kuratorski Nr 1 we Włodawie, przy Sądzie Rejonowym w Chełmie;

92) Ośrodek Kuratorski w Wodzisławiu Śląskim, przy Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim;

93) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zabrzu;

94) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zabrzu;

95) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Zabrzu;

96) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zamościu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

97) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zamościu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

98) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

99) Ośrodek Kuratorski w Zielonej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze;

100) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zielonce, przy Sądzie Rejonowym w Wołominie;

101) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Ziębicach, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

102) Ośrodek Kuratorski w Zwierzyńcu, przy Sądzie Rejonowym w Zamościu;

103) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Augustowie;

104) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Białej Podlaskiej;

105) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Białymstoku;

106) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bielsku-Białej;

107) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bolesławcu;

108) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bydgoszczy;

109) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bytomiu;

110) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Chełmie;

111) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Chojnicach;

112) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Częstochowie;

113) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Elblągu;

114) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Gdańsku;

115) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Głogowie;

116) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Gorzowie Wielkopolskim;

117) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Jeleniej Górze;

118) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kaliszu;

119) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Katowicach;

120) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Katowicach;

121) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kielcach;

122) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kłodzku;

123) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Koninie;

124) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Koszalinie;

125) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Krakowie;

126) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Krośnie;

127) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Lesznie;

128) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Lublinie;

129) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Łodzi;

130) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Łomży;

131) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Mławie;

132) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Mrągowie;

133) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Nowym Sączu;

134) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Olsztynie;

135) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Opolu wraz z filią w Kędzierzynie-Koźlu;

136) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Ostrołęce;

137) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Pile;

138) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Piotrkowie Trybunalskim;

139) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Płocku;

140) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Poznaniu;

141) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Poznaniu;

142) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Przemyślu;

143) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Raciborzu;

144) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Radomiu;

145) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Rzeszowie;

146) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Siedlcach;

147) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Sieradzu;

148) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Skierniewicach;

149) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Słupsku;

150) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Sosnowcu;

151) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Stalowej Woli;

152) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Szczecinie;

153) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Szubinie;

154) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Świdnicy;

155) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Tarnobrzegu;

156) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Tarnowie;

157) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Toruniu;

158) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Wałbrzychu;

159) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Warszawie;

160) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Warszawie;

161) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Warszawa-Praga w Warszawie;

162) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny we Włocławku;

163) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny we Wrocławiu;

164) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zabrzu;

165) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zakopanem;

166) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zamościu;

167) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zawierciu;

168) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zduńskiej Woli;

169) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zielonej Górze.