Wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych.

Monitor Polski

M.P.2012.571

| Akt utracił moc
Wersja od: 6 sierpnia 2012 r.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 27 lipca 2012 r.
w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych

Na podstawie art. 33 ust. 1d ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) ustala się wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Sprawiedliwości lub przez niego nadzorowanych, stanowiący załącznik do obwieszczenia.1)
______

1) Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 sierpnia 2006 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości (M. P. Nr 62, poz. 652).

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PODLEGŁYCH MINISTROWI SPRAWIEDLIWOŚCI LUB PRZEZ NIEGO NADZOROWANYCH

I.

 Jednostki podległe

1.
Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie;
2.
Instytut Wymiaru Sprawiedliwości;
3.
Centralny Zarząd Służby Więziennej;
4.
zakłady karne:

1) Zakład Karny Białystok;

2) Zakład Karny Czerwony Bór;

3) Zakład Karny Grądy-Woniecko;

4) Zakład Karny Bydgoszcz-Fordon;

5) Zakład Karny Czersk;

6) Zakład Karny Nr 1 Grudziądz;

7) Zakład Karny Nr 2 Grudziądz;

8) Zakład Karny Koronowo;

9) Zakład Karny Potulice;

10) Zakład Karny Włocławek;

11) Zakład Karny Braniewo;

12) Zakład Karny Gdańsk-Przeróbka;

13) Zakład Karny Kwidzyn;

14) Zakład Karny Malbork;

15) Zakład Karny Sztum;

16) Zakład Karny Cieszyn;

17) Zakład Karny Herby;

18) Zakład Karny Jastrzębie-Zdrój;

19) Zakład Karny Lubliniec;

20) Zakład Karny Racibórz;

21) Zakład Karny Wojkowice;

22) Zakład Karny Zabrze;

23) Zakład Karny Czarne;

24) Zakład Karny Koszalin;

25) Zakład Karny Stare Borne;

26) Zakład Karny Szczecinek;

27) Zakład Karny Wierzchowo;

28) Zakład Karny Kraków-Nowa Huta;

29) Zakład Karny Nowy Sącz;

30) Zakład Karny Nowy Wiśnicz;

31) Zakład Karny Pińczów;

32) Zakład Karny Tarnów;

33) Zakład Karny Tarnów-Mościce;

34) Zakład Karny Trzebinia;

35) Zakład Karny Wadowice;

36) Zakład Karny Biała Podlaska;

37) Zakład Karny Chełm;

38) Zakład Karny Hrubieszów;

39) Zakład Karny Opole Lubelskie;

40) Zakład Karny Włodawa;

41) Zakład Karny Zamość;

42) Zakład Karny Garbalin;

43) Zakład Karny Łowicz;

44) Zakład Karny Nr 1 Łódź;

45) Zakład Karny Nr 2 Łódź;

46) Zakład Karny Płock;

47) Zakład Karny Sieradz;

48) Zakład Karny Barczewo;

49) Zakład Karny Dubliny;

50) Zakład Karny Iława;

51) Zakład Karny Kamińsk;

52) Zakład Karny Brzeg;

53) Zakład Karny Głubczyce;

54) Zakład Karny Grodków;

55) Zakład Karny Kluczbork;

56) Zakład Karny Nysa;

57) Zakład Karny Opole;

58) Zakład Karny Nr 1 Strzelce Opolskie;

59) Zakład Karny Nr 2 Strzelce Opolskie;

60) Zakład Karny Gębarzewo;

61) Zakład Karny Kalisz;

62) Zakład Karny Koziegłowy;

63) Zakład Karny Krzywaniec;

64) Zakład Karny Rawicz;

65) Zakład Karny Wronki;

66) Zakład Karny Dębica;

67) Zakład Karny Jasło;

68) Zakład Karny Łupków;

69) Zakład Karny Medyka;

70) Zakład Karny Przemyśl;

71) Zakład Karny Rzeszów;

72) Zakład Karny Uherce Mineralne;

73) Zakład Karny Goleniów;

74) Zakład Karny Gorzów Wielkopolski;

75) Zakład Karny Nowogard;

76) Zakład Karny Stargard Szczeciński;

77) Zakład Karny Siedlce;

78) Zakład Karny Warszawa-Białołęka;

79) Zakład Karny Żytkowice;

80) Zakład Karny Głogów;

81) Zakład Karny Kłodzko;

82) Zakład Karny Oleśnica;

83) Zakład Karny Strzelin;

84) Zakład Karny Wołów;

85) Zakład Karny Nr 1 Wrocław;

86) Zakład Karny Nr 2 Wrocław;

87) Zakład Karny Zaręba;

5.
areszty śledcze:

1) Areszt Śledczy Białystok;

2) Areszt Śledczy Giżycko;

3) Areszt Śledczy Hajnówka;

4) Areszt Śledczy Ostrołęka;

5) Areszt Śledczy Suwałki;

6) Areszt Śledczy Bydgoszcz;

7) Areszt Śledczy Chełmno;

8) Areszt Śledczy Chojnice;

9) Areszt Śledczy Inowrocław;

10) Areszt Śledczy Toruń;

11) Areszt Śledczy Elbląg;

12) Areszt Śledczy Gdańsk;

13) Areszt Śledczy Starogard Gdański;

14) Areszt Śledczy Wejherowo;

15) Areszt Śledczy Bielsko-Biała;

16) Areszt Śledczy Bytom;

17) Areszt Śledczy Częstochowa;

18) Areszt Śledczy Gliwice;

19) Areszt Śledczy Katowice;

20) Areszt Śledczy Mysłowice;

21) Areszt Śledczy Sosnowiec;

22) Areszt Śledczy Tarnowskie Góry;

23) Areszt Śledczy Zabrze;

24) Areszt Śledczy Koszalin;

25) Areszt Śledczy Słupsk;

26) Areszt Śledczy Złotów;

27) Areszt Śledczy Kielce;

28) Areszt Śledczy Kraków;

29) Areszt Śledczy Kraków-Podgórze;

30) Areszt Śledczy Krasnystaw;

31) Areszt Śledczy Lublin;

32) Areszt Śledczy Łódź;

33) Areszt Śledczy Piotrków Trybunalski;

34) Areszt Śledczy Bartoszyce;

35) Areszt Śledczy Działdowo;

36) Areszt Śledczy Olsztyn;

37) Areszt Śledczy Ostróda;

38) Areszt Śledczy Szczytno;

39) Areszt Śledczy Kędzierzyn-Koźle;

40) Areszt Śledczy Opole;

41) Areszt Śledczy Prudnik;

42) Areszt Śledczy Leszno;

43) Areszt Śledczy Lubsko;

44) Areszt Śledczy Nowa Sól;

45) Areszt Śledczy Ostrów Wielkopolski;

46) Areszt Śledczy Poznań;

47) Areszt Śledczy Szamotuły;

48) Areszt Śledczy Śrem;

49) Areszt Śledczy Środa Wielkopolska;

50) Areszt Śledczy Zielona Góra;

51) Areszt Śledczy Nisko;

52) Areszt Śledczy Sanok;

53) Areszt Śledczy Choszczno;

54) Areszt Śledczy Kamień Pomorski;

55) Areszt Śledczy Międzyrzecz;

56) Areszt Śledczy Szczecin;

57) Areszt Śledczy Świnoujście;

58) Areszt Śledczy Grójec;

59) Areszt Śledczy Płońsk;

60) Areszt Śledczy Radom;

61) Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka;

62) Areszt Śledczy Warszawa-Grochów;

63) Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów;

64) Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec;

65) Areszt Śledczy Dzierżoniów;

66) Areszt Śledczy Jelenia Góra;

67) Areszt Śledczy Lubań;

68) Areszt Śledczy Świdnica;

69) Areszt Śledczy Wałbrzych;

70) Areszt Śledczy Wrocław.

II.

 Jednostki nadzorowane

1.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury;
2.
sądy powszechne - w zakresie nadzoru administracyjnego Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów:

1) Sąd Apelacyjny w Białymstoku;

2) Sąd Apelacyjny w Gdańsku;

3) Sąd Apelacyjny w Katowicach;

4) Sąd Apelacyjny w Krakowie;

5) Sąd Apelacyjny w Lublinie;

6) Sąd Apelacyjny w Łodzi;

7) Sąd Apelacyjny w Poznaniu;

8) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie;

9) Sąd Apelacyjny w Szczecinie;

10) Sąd Apelacyjny w Warszawie;

11) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu;

12) Sąd Okręgowy w Białymstoku;

13) Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej;

14) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy;

15) Sąd Okręgowy w Częstochowie;

16) Sąd Okręgowy w Elblągu;

17) Sąd Okręgowy w Gdańsku;

18) Sąd Okręgowy w Gliwicach;

19) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim;

20) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze;

21) Sąd Okręgowy w Kaliszu;

22) Sąd Okręgowy w Katowicach;

23) Sąd Okręgowy w Kielcach;

24) Sąd Okręgowy w Koninie;

25) Sąd Okręgowy w Koszalinie;

26) Sąd Okręgowy w Krakowie;

27) Sąd Okręgowy w Krośnie;

28) Sąd Okręgowy w Legnicy;

29) Sąd Okręgowy w Lublinie;

30) Sąd Okręgowy w Łomży;

31) Sąd Okręgowy w Łodzi;

32) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu;

33) Sąd Okręgowy w Olsztynie;

34) Sąd Okręgowy w Opolu;

35) Sąd Okręgowy w Ostrołęce;

36) Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim;

37) Sąd Okręgowy w Płocku;

38) Sąd Okręgowy w Poznaniu;

39) Sąd Okręgowy w Przemyślu;

40) Sąd Okręgowy w Radomiu;

41) Sąd Okręgowy w Rzeszowie;

42) Sąd Okręgowy w Siedlcach;

43) Sąd Okręgowy w Sieradzu;

44) Sąd Okręgowy w Słupsku;

45) Sąd Okręgowy w Suwałkach;

46) Sąd Okręgowy w Szczecinie;

47) Sąd Okręgowy w Świdnicy;

48) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu;

49) Sąd Okręgowy w Tarnowie;

50) Sąd Okręgowy w Toruniu;

51) Sąd Okręgowy w Warszawie;

52) Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie;

53) Sąd Okręgowy we Włocławku;

54) Sąd Okręgowy we Wrocławiu;

55) Sąd Okręgowy w Zamościu;

56) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze;

57) Sąd Rejonowy w Białymstoku;

58) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim;

59) Sąd Rejonowy w Sokółce;

60) Sąd Rejonowy w Grajewie;

61) Sąd Rejonowy w Łomży;

62) Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem;

63) Sąd Rejonowy w Zambrowie;

64) Sąd Rejonowy w Bartoszycach;

65) Sąd Rejonowy w Biskupcu;

66) Sąd Rejonowy w Giżycku;

67) Sąd Rejonowy w Kętrzynie;

68) Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim;

69) Sąd Rejonowy w Mrągowie;

70) Sąd Rejonowy w Nidzicy;

71) Sąd Rejonowy w Olsztynie;

72) Sąd Rejonowy w Piszu;

73) Sąd Rejonowy w Szczytnie;

74) Sąd Rejonowy w Ostrołęce;

75) Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej;

76) Sąd Rejonowy w Przasnyszu,;

77) Sąd Rejonowy w Pułtusku;

78) Sąd Rejonowy w Wyszkowie;

79) Sąd Rejonowy w Augustowie;

80) Sąd Rejonowy w Ełku;

81) Sąd Rejonowy w Olecku;

82) Sąd Rejonowy w Sejnach;

83) Sąd Rejonowy w Suwałkach;

84) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy;

85) Sąd Rejonowy w Inowrocławiu;

86) Sąd Rejonowy w Mogilnie;

87) Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią;

88) Sąd Rejonowy w Szubinie;

89) Sąd Rejonowy w Świeciu;

90) Sąd Rejonowy w Tucholi;

91) Sąd Rejonowy w Żninie;

92) Sąd Rejonowy w Braniewie;

93) Sąd Rejonowy w Działdowie;

94) Sąd Rejonowy w Elblągu;

95) Sąd Rejonowy w Iławie;

96) Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim;

97) Sąd Rejonowy w Ostródzie;

98) Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku;

99) Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku;

100) Sąd Rejonowy w Gdyni;

101) Sąd Rejonowy w Kartuzach;

102) Sąd Rejonowy w Kościerzynie;

103) Sąd Rejonowy w Kwidzynie;

104) Sąd Rejonowy w Malborku;

105) Sąd Rejonowy w Sopocie;

106) Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim;

107) Sąd Rejonowy w Tczewie;

108) Sąd Rejonowy w Wejherowie;

109) Sąd Rejonowy w Bytowie;

110) Sąd Rejonowy w Chojnicach;

111) Sąd Rejonowy w Człuchowie;

112) Sąd Rejonowy w Lęborku;

113) Sąd Rejonowy w Miastku;

114) Sąd Rejonowy w Słupsku;

115) Sąd Rejonowy w Brodnicy;

116) Sąd Rejonowy w Chełmnie;

117) Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu;

118) Sąd Rejonowy w Grudziądzu;

119) Sąd Rejonowy w Toruniu;

120) Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie;

121) Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim;

122) Sąd Rejonowy w Lipnie;

123) Sąd Rejonowy w Radziejowie;

124) Sąd Rejonowy w Rypinie;

125) Sąd Rejonowy we Włocławku;

126) Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej;

127) Sąd Rejonowy w Cieszynie;

128) Sąd Rejonowy w Żywcu;

129) Sąd Rejonowy w Częstochowie;

130) Sąd Rejonowy w Lublińcu;

131) Sąd Rejonowy w Myszkowie;

132) Sąd Rejonowy w Zawierciu;

133) Sąd Rejonowy w Gliwicach;

134) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju;

135) Sąd Rejonowy w Raciborzu;

136) Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej;

137) Sąd Rejonowy w Rybniku;

138) Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach;

139) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim;

140) Sąd Rejonowy w Zabrzu;

141) Sąd Rejonowy w Żorach;

142) Sąd Rejonowy w Będzinie;

143) Sąd Rejonowy w Bytomiu;

144) Sąd Rejonowy w Chorzowie;

145) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej;

146) Sąd Rejonowy w Jaworznie;

147) Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach;

148) Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach;

149) Sąd Rejonowy w Mikołowie;

150) Sąd Rejonowy w Mysłowicach;

151) Sąd Rejonowy w Pszczynie;

152) Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich;

153) Sąd Rejonowy w Sosnowcu;

154) Sąd Rejonowy w Tychach;

155) Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju;

156) Sąd Rejonowy w Jędrzejowie;

157) Sąd Rejonowy w Kazimierzy Wielkiej;

158) Sąd Rejonowy w Kielcach;

159) Sąd Rejonowy w Końskich;

160) Sąd Rejonowy w Opatowie;

161) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

162) Sąd Rejonowy w Pińczowie;

163) Sąd Rejonowy w Sandomierzu;

164) Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej;

165) Sąd Rejonowy w Starachowicach;

166) Sąd Rejonowy w Staszowie;

167) Sąd Rejonowy we Włoszczowie;

168) Sąd Rejonowy w Chrzanowie;

169) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie;

170) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie;

171) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie;

172) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie;

173) Sąd Rejonowy w Miechowie;

174) Sąd Rejonowy w Myślenicach;

175) Sąd Rejonowy w Olkuszu;

176) Sąd Rejonowy w Oświęcimiu;

177) Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej;

178) Sąd Rejonowy w Wadowicach;

179) Sąd Rejonowy w Wieliczce;

180) Sąd Rejonowy w Gorlicach;

181) Sąd Rejonowy w Limanowej;

182) Sąd Rejonowy w Muszynie;

183) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu;

184) Sąd Rejonowy w Nowym Targu;

185) Sąd Rejonowy w Zakopanem;

186) Sąd Rejonowy w Bochni;

187) Sąd Rejonowy w Brzesku;

188) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej;

189) Sąd Rejonowy w Tarnowie;

190) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej;

191) Sąd Rejonowy w Chełmie;

192) Sąd Rejonowy w Kraśniku;

193) Sąd Rejonowy w Lubartowie;

194) Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie;

195) Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie;

196) Sąd Rejonowy w Łukowie;

197) Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim;

198) Sąd Rejonowy w Puławach;

199) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim;

200) Sąd Rejonowy w Rykach;

201) Sąd Rejonowy we Włodawie;

202) Sąd Rejonowy w Grójcu;

203) Sąd Rejonowy w Kozienicach;

204) Sąd Rejonowy w Lipsku;

205) Sąd Rejonowy w Przysusze;

206) Sąd Rejonowy w Radomiu;

207) Sąd Rejonowy w Szydłowcu;

208) Sąd Rejonowy w Zwoleniu;

209) Sąd Rejonowy w Garwolinie;

210) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim;

211) Sąd Rejonowy w Siedlcach;

212) Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim;

213) Sąd Rejonowy w Węgrowie;

214) Sąd Rejonowy w Biłgoraju;

215) Sąd Rejonowy w Hrubieszowie;

216) Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim;

217) Sąd Rejonowy w Krasnymstawie;

218) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim;

219) Sąd Rejonowy w Zamościu;

220) Sąd Rejonowy w Jarocinie;

221) Sąd Rejonowy w Kaliszu;

222) Sąd Rejonowy w Kępnie;

223) Sąd Rejonowy w Krotoszynie;

224) Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim;

225) Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie;

226) Sąd Rejonowy w Pleszewie;

227) Sąd Rejonowy w Brzezinach;

228) Sąd Rejonowy w Kutnie;

229) Sąd Rejonowy w Łęczycy;

230) Sąd Rejonowy w Łowiczu;

231) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

232) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi;

233) Sąd Rejonowy w Pabianicach;

234) Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej;

235) Sąd Rejonowy w Skierniewicach;

236) Sąd Rejonowy w Zgierzu;

237) Sąd Rejonowy w Bełchatowie;

238) Sąd Rejonowy w Opocznie;

239) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim;

240) Sąd Rejonowy w Radomsku;

241) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim;

242) Sąd Rejonowy w Ciechanowie;

243) Sąd Rejonowy w Gostyninie;

244) Sąd Rejonowy w Mławie;

245) Sąd Rejonowy w Płocku;

246) Sąd Rejonowy w Płońsku;

247) Sąd Rejonowy w Sierpcu;

248) Sąd Rejonowy w Sochaczewie;

249) Sąd Rejonowy w Żyrardowie;

250) Sąd Rejonowy w Łasku;

251) Sąd Rejonowy w Sieradzu;

252) Sąd Rejonowy w Wieluniu;

253) Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli;

254) Sąd Rejonowy w Koninie;

255) Sąd Rejonowy w Kole;

256) Sąd Rejonowy w Słupcy;

257) Sąd Rejonowy w Turku;

258) Sąd Rejonowy w Chodzieży;

259) Sąd Rejonowy w Gnieźnie;

260) Sąd Rejonowy w Gostyniu;

261) Sąd Rejonowy w Grodzisku;

262) Sąd Rejonowy w Kościanie;

263) Sąd Rejonowy w Lesznie;

264) Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu;

265) Sąd Rejonowy w Obornikach;

266) Sąd Rejonowy w Pile;

267) Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

268) Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu;

269) Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

270) Sąd Rejonowy w Rawiczu;

271) Sąd Rejonowy w Szamotułach;

272) Sąd Rejonowy w Śremie;

273) Sąd Rejonowy w Środzie;

274) Sąd Rejonowy w Trzciance;

275) Sąd Rejonowy w Wągrowcu;

276) Sąd Rejonowy w Wolsztynie;

277) Sąd Rejonowy we Wrześni;

278) Sąd Rejonowy w Złotowie;

279) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim;

280) Sąd Rejonowy w Nowej Soli;

281) Sąd Rejonowy w Świebodzinie;

282) Sąd Rejonowy we Wschowie;

283) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze;

284) Sąd Rejonowy w Żaganiu;

285) Sąd Rejonowy w Żarach;

286) Sąd Rejonowy w Brzozowie;

287) Sąd Rejonowy w Jaśle;

288) Sąd Rejonowy w Krośnie;

289) Sąd Rejonowy w Lesku;

290) Sąd Rejonowy w Sanoku;

291) Sąd Rejonowy w Jarosławiu;

292) Sąd Rejonowy w Lubaczowie;

293) Sąd Rejonowy w Przemyślu;

294) Sąd Rejonowy w Przeworsku;

295) Sąd Rejonowy w Dębicy;

296) Sąd Rejonowy w Leżajsku;

297) Sąd Rejonowy w Łańcucie;

298) Sąd Rejonowy w Ropczycach;

299) Sąd Rejonowy w Rzeszowie;

300) Sąd Rejonowy w Strzyżowie;

301) Sąd Rejonowy w Kolbuszowej;

302) Sąd Rejonowy w Mielcu;

303) Sąd Rejonowy w Nisku;

304) Sąd Rejonowy w Stalowej Woli;

305) Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu;

306) Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim;

307) Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu;

308) Sąd Rejonowy w Słubicach;

309) Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich;

310) Sąd Rejonowy w Sulęcinie;

311) Sąd Rejonowy w Białogardzie;

312) Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim;

313) Sąd Rejonowy w Kołobrzegu;

314) Sąd Rejonowy w Koszalinie;

315) Sąd Rejonowy w Sławnie;

316) Sąd Rejonowy w Szczecinku;

317) Sąd Rejonowy w Wałczu;

318) Sąd Rejonowy w Choszcznie;

319) Sąd Rejonowy w Goleniowie;

320) Sąd Rejonowy w Gryficach;

321) Sąd Rejonowy w Gryfinie;

322) Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim;

323) Sąd Rejonowy w Łobzie;

324) Sąd Rejonowy w Myśliborzu;

325) Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim;

326) Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie;

327) Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie;

328) Sąd Rejonowy w Świnoujściu;

329) Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim;

330) Sąd Rejonowy w Piasecznie;

331) Sąd Rejonowy w Pruszkowie;

332) Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie;

333) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie;

334) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie;

335) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie;

336) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie;

337) Sąd Rejonowy w Legionowie;

338) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim;

339) Sąd Rejonowy w Otwocku;

340) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie;

341) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w Warszawie;

342) Sąd Rejonowy w Wołominie;

343) Sąd Rejonowy w Bolesławcu;

344) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze;

345) Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze;

346) Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim;

347) Sąd Rejonowy w Lubaniu;

348) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu;

349) Sąd Rejonowy w Głogowie;

350) Sąd Rejonowy w Jaworze;

351) Sąd Rejonowy w Legnicy;

352) Sąd Rejonowy w Lubinie;

353) Sąd Rejonowy w Złotoryi;

354) Sąd Rejonowy w Brzegu;

355) Sąd Rejonowy w Głubczycach;

356) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu;

357) Sąd Rejonowy w Kluczborku;

358) Sąd Rejonowy w Nysie;

359) Sąd Rejonowy w Oleśnie;

360) Sąd Rejonowy w Opolu;

361) Sąd Rejonowy w Prudniku;

362) Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich;

363) Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie;

364) Sąd Rejonowy w Kłodzku;

365) Sąd Rejonowy w Świdnicy;

366) Sąd Rejonowy w Wałbrzychu;

367) Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich;

368) Sąd Rejonowy w Miliczu;

369) Sąd Rejonowy w Oleśnicy;

370) Sąd Rejonowy w Oławie;

371) Sąd Rejonowy w Strzelinie;

372) Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej;

373) Sąd Rejonowy w Trzebnicy;

374) Sąd Rejonowy w Wołowie;

375) Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu;

376) Sąd Rejonowy Wrocław-Krzyki we Wrocławiu;

377) Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście we Wrocławiu;

3.
sądy wojskowe - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości w zakresie organizacji i działalności administracyjnej sądów:

1) Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu;

2) Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie;

3) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Gdyni;

4) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie;

5) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Olsztynie;

6) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Poznaniu;

7) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Szczecinie;

8) Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie;

9) Wojskowy Sąd Garnizonowy we Wrocławiu;

4.
izby morskie - w zakresie zwierzchniego nadzoru Ministra Sprawiedliwości nad działalnością przewodniczących i wiceprzewodniczących tych izb oraz trybu postępowania przed izbami:

1) Izba Morska w Gdańsku z siedzibą w Gdyni;

2) Izba Morska w Szczecinie;

3) Odwoławcza Izba Morska w Gdańsku z siedzibą w Gdyni;

5.
zakłady poprawcze i schroniska dla nieletnich:

1) Zakład Poprawczy w Białymstoku;

2) Zakład Poprawczy w Barczewie;

3) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu;

4) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Mrozach;

5) Schronisko dla Nieletnich w Dominowie;

6) Zakład Poprawczy w Kcyni;

7) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Koronowie;

8) Zakład Poprawczy w Nowem;

9) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Szubinie;

10) Zakład Poprawczy w Świeciu;

11) Zakład Poprawczy w Gdańsku-Oliwie;

12) Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach;

13) Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim;

14) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Pszczynie-Łące;

15) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu;

16) Zakład Poprawczy w Tarnowie;

17) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu;

18) Schronisko dla Nieletnich w Gackach;

19) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim;

20) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Studzieńcu;

21) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Falenicy;

22) Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Okęciu;

23) Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim;

24) Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie;

25) Zakład Poprawczy w Poznaniu;

26) Zakład Poprawczy w Trzemesznie;

27) Zakład Poprawczy w Witkowie;

28) Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie;

29) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie;

30) Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju;

31) Zakład Poprawczy w Sadowicach;

32) Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy;

6.
rodzinne ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne oraz ośrodki kuratorskie:

1) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Augustowie;

2) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Białej Podlaskiej;

3) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Białymstoku;

4) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bielsku-Białej;

5) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bolesławcu;

6) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bydgoszczy;

7) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Bytomiu;

8) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Chełmie;

9) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Chojnicach;

10) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Częstochowie;

11) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Elblągu;

12) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Gdańsku;

13) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Głogowie;

14) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Gorzowie Wielkopolskim;

15) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Jeleniej Górze;

16) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Katowicach;

17) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Katowicach;

18) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kaliszu;

19) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kielcach;

20) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kłodzku;

21) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Koninie;

22) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Koszalinie;

23) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Krakowie;

24) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Krośnie;

25) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Lesznie;

26) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Lublinie;

27) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Łomży;

28) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Łodzi;

29) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Mławie;

30) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Mrągowie;

31) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Nowym Sączu;

32) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Olsztynie;

33) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Opolu;

34) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Ostrołęce;

35) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Pile;

36) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Piotrkowie Trybunalskim;

37) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Płocku;

38) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Poznaniu;

39) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Poznaniu;

40) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Przemyślu;

41) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Raciborzu;

42) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Radomiu;

43) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Rzeszowie;

44) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Siedlcach;

45) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Sieradzu;

46) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Słupsku;

47) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Skierniewicach;

48) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Sosnowcu;

49) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Stalowej Woli;

50) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Szczecinie;

51) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Szubinie;

52) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Świdnicy;

53) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Tarnobrzegu;

54) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Tarnowie;

55) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Toruniu;

56) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Wałbrzychu;

57) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 1 w Warszawie;

58) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Nr 2 w Warszawie;

59) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny Warszawa-Praga w Warszawie;

60) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny we Włocławku;

61) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny we Wrocławiu;

62) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zabrzu;

63) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zakopanem;

64) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zamościu;

65) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zawierciu;

66) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zduńskiej Woli;

67) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Zielonej Górze;

68) Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Kędzierzynie-Koźlu;

69) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białymstoku, przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku;

70) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Cieszynie, przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie;

71) Ośrodek Kuratorski w Mogilnie;

72) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

73) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Elblągu, przy Sądzie Rejonowym w Elblągu;

74) Ośrodek Kuratorski w Malborku, przy Sądzie Rejonowym w Malborku;

75) Ośrodek Kuratorski w Starogardzie Gdańskim, przy Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim;

76) Ośrodek Kuratorski w Gliwicach;

77) Ośrodek Kuratorski w Knurowie;

78) Ośrodek Kuratorski w Jastrzębiu-Zdroju;

79) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Rudzie Śląskiej;

80) Ośrodek Kuratorski w Wodzisławiu Śląskim;

81) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zabrzu;

82) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zabrzu;

83) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Zabrzu;

84) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

85) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim;

86) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Jeleniej Górze;

87) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Jeleniej Górze;

88) Ośrodek Kuratorski w Jarocinie, przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie;

89) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie Batory, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

90) Ośrodek Kuratorski w Chorzowie, przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie;

91) Ośrodek Kuratorski w Mysłowicach, przy Sądzie Rejonowym w Mysłowicach;

92) Ośrodek Kuratorski w Siemianowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich;

93) Ośrodek Kuratorski w Sosnowcu, przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu;

94) Ośrodek Kuratorski Pracy z Młodzieżą w Busku-Zdroju, przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju;

95) Ośrodek Kuratorski Pracy z Młodzieżą w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim;

96) Ośrodek Kuratorski Pracy z Młodzieżą w Pińczowie, przy Sądzie Rejonowym w Pińczowie;

97) Ośrodek Kuratorski Pracy z Młodzieżą w Sandomierzu, przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu;

98) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty;

99) Ośrodek Kuratorski w Krakowie, przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza;

100) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wadowicach, przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach;

101) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Bychawie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

102) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

103) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Świdniku, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

104) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Łęcznej, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

105) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku;

106) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

107) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

108) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Lublinie, przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie;

109) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Białej Podlaskiej, przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej;

110) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Lubartowie, przy Sądzie Rejonowym w Lubartowie;

111) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Radzyniu Podlaskim, przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim;

112) Ośrodek Kuratorski Nr 1 we Włodawie, przy Sądzie Rejonowym we Włodawie;

113) Ośrodek Kuratorski w Grajewie, przy Sądzie Rejonowym w Grajewie;

114) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

115) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Łodzi, przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi;

116) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Skierniewicach, przy Sądzie Rejonowym w Skierniewicach;

117) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

118) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Nowym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

119) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Starym Sączu, przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu;

120) Ośrodek Kuratorski w Bartoszycach, przy Sądzie Rejonowym w Bartoszycach;

121) Ośrodek Kuratorski w Biskupcu, przy Sądzie Rejonowym w Biskupcu;

122) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

123) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Olsztynie, przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie;

124) Ośrodek Kuratorski w Kędzierzynie-Koźlu, przy Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu;

125) Ośrodek Kuratorski w Kluczborku, przy Sądzie Rejonowym w Kluczborku;

126) Ośrodek Kuratorski w Bełchatowie;

127) Ośrodek Kuratorski w Zelowie;

128) Ośrodek Kuratorski w Piotrkowie Trybunalskim, przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim;

129) Ośrodek Kuratorski w Płocku, przy Sądzie Rejonowym w Płocku;

130) Ośrodek Kuratorski w Gostyninie, przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie;

131) Ośrodek Kuratorski w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu;

132) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

133) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

134) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Poznaniu, przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu;

135) Ośrodek Kuratorski w Pile, przy Sądzie Rejonowym w Pile;

136) Ośrodek Kuratorski w Wągrowcu, przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu;

137) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, przy Sądzie Rejonowym w Ropczycach z siedzibą w Sędziszowie Małopolskim;

138) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Rzeszowie, przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie;

139) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wieluniu, przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu;

140) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Słupsku, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

141) Ośrodek Kuratorski w Damnicy, przy Sądzie Rejonowym w Słupsku;

142) Ośrodek Kuratorski w Człuchowie, przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie;

143) Ośrodek Kuratorski w Miastku, przy Sądzie Rejonowym w Miastku;

144) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ełku, przy Sądzie Rejonowym w Ełku;

145) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowogardzie, przy Sądzie Rejonowym w Goleniowie;

146) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Stargardzie Szczecińskim, przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim;

147) Ośrodek Kuratorski w Brzesku, przy Sądzie Rejonowym w Brzesku;

148) Ośrodek Kuratorski w Bielawie, przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie;

149) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Nowej Rudzie;

150) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Kłodzku;

151) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Świdnicy, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

152) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Świebodzicach, przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy;

153) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Wałbrzychu;

154) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Boguszowie-Gorcach;

155) Ośrodek Kuratorski Nr 3 w Wałbrzychu;

156) Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Głuszycach;

157) Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Wałbrzychu;

158) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

159) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Ziębicach, przy Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich;

160) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Zamościu;

161) Ośrodek Kuratorski Nr 2 w Zamościu;

162) Ośrodek Kuratorski w Izbicy;

163) Ośrodek Kuratorski w Szczebrzeszynie;

164) Ośrodek Kuratorski w Zwierzyńcu;

165) Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Hrubieszowie;

166) Ośrodek Kuratorski w Janowie Lubelskim;

167) Ośrodek Kuratorski w Zielonej Górze, przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze.