Monitor Polski

M.P.2019.222

| Akt obowiązujący
Wersja od: 7 marca 2019 r.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 1
z dnia 19 lutego 2019 r.
w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych

Na podstawie art. 33 ust. 1d ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392, z 2015 r. poz. 1064, z 2018 r. poz. 1669 oraz z 2019 r. poz. 271) ustala się wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych, stanowiący załącznik do obwieszczenia. 2

I. 

Uczelnie, szkoły artystyczne oraz inne jednostki systemu oświaty:

1) Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy;
2) Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku;
3) Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;
4) Akademia Muzyczna w Krakowie;
5) Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi;
6) Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu;
7) Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu;
8) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie;
9) Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku;
10) Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach;
11) Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie;
12) Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi;
13) Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
14) Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu;
15) Akademia Sztuki w Szczecinie;
16) Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie;
17) Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu;
18) Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie;
19) Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi;
20) Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie;
21) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie;
22) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bełchatowie;
23) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie;
24) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białogardzie;
25) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim;
26) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju;
27) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu;
28) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy;
29) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu nad Odrą;
30) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzezinach;
31) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej;
32) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Chełmnie;
33) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie;
34) Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach;
35) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie;
36) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie;
37) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie;
38) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie;
39) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku;
40) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach;
41) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach;
42) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gołdapi;
43) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach;
44) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu;
45) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie;
46) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim;
47) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach;
48) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Kazimierza Serockiego w Gubinie;
49) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie;
50) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie;
51) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle;
52) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze;
53) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach;
54) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu;
55) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2 im. Marii Szymanowskiej w Kędzierzynie-Koźlu;
56) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie;
57) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kętrzynie;
58) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku;
59) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbuszowej;
60) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole;
61) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kołobrzegu;
62) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Końskich;
63) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. ks. dr. Józefa Surzyńskiego w Kościanie;
64) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie;
65) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach;
66) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim;
67) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krotoszynie;
68) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach;
69) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie;
70) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Leżajsku;
71) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku;
72) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lidzbarku Warmińskim;
73) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej;
74) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie;
75) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lubinie;
76) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu;
77) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie;
78) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach;
79) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie;
80) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku;
81) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Miastku;
82) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie;
83) Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim;
84) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Międzyrzeczu;
85) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Mrągowie;
86) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach;
87) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myśliborzu;
88) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie;
89) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli;
90) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu;
91) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku;
92) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oleśnie;
93) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy;
94) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Olkuszu;
95) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie;
96) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Opocznie;
97) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim;
98) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie;
99) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu;
100) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie;
101) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku;
102) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku;
103) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie;
104) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku;
105) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku;
106) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach;
107) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Pułtusku;
108) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu;
109) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku;
110) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim;
111) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu;
112) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu;
113) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej;
114) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach;
115) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach;
116) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach;
117) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim;
118) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Krajeńskich;
119) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich;
120) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie;
121) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie;
122) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie;
123) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie;
124) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szprotawie;
125) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy;
126) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku;
127) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Świebodzinie;
128) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu;
129) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnobrzegu;
130) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach;
131) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie;
132) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim;
133) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku;
134) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie;
135) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie;
136) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie;
137) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie;
138) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie;
139) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu;
140) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie;
141) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieluniu;
142) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim;
143) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie;
144) Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu;
145) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie;
146) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie;
147) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu;
148) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu;
149) Szkoła Muzyczna I stopnia w Złotowie;
150) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach;
151) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu;
152) Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie;
153) Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu;
154) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu;
155) Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie;
156) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu;
157) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku;
158) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie;
159) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi;
160) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu;
161) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie;
162) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie;
163) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie;
164) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie;
165) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu;
166) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu;
167) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju;
168) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze;
169) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach;
170) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie;
171) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie;
172) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie;
173) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie;
174) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży;
175) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu;
176) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie;
177) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu;
178) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu;
179) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie;
180) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie;
181) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu;
182) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce;
183) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach;
184) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim;
185) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku;
186) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku;
187) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku;
188) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku;
189) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie;
190) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli;
191) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim;
192) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach;
193) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach;
194) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku;
195) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim;
196) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Papieża Jana Pawła II w Wadowicach;
197) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu;
198) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu;
199) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli;
200) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu;
201) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze;
202) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu;
203) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie;
204) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej;
205) Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku;
206) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej;
207) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni;
208) Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy;
209) Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie;
210) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu;
211) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku;
212) Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu;
213) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie;
214) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach;
215) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach;
216) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie;
217) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie;
218) Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie;
219) Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi;
220) Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile;
221) Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu;
222) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu;
223) Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach;
224) Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy;
225) Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie;
226) Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu;
227) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie;
228) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie;
229) Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie;
230) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie;
231) Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Warszawie;
232) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach;
233) Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu;
234) Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie;
235) Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży;
236) Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie;
237) Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu;
238) Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie;
239) Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu;
240) Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu;
241) Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie;
242) Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu;
243) Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli;
244) Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej;
245) Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy;
246) Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie;
247) Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni;
248) Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu;
249) Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach;
250) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach;
251) Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie;
252) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie;
253) Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie;
254) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi;
255) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie;
256) Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem;
257) Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze;
258) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu;
259) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku;
260) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi;
261) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu;
262) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie;
263) Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni;
264) Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach;
265) Policealne Studium Animatorów Kultury w Kaliszu;
266) Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie;
267) Policealne Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu;
268) Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej w Julinku;
269) Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem;
270) Bursa Szkół Artystycznych w Krakowie;
271) Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie;
272) Bursa Szkół Artystycznych w Łodzi;
273) Bursa Szkół Artystycznych w Opolu;
274) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych w Poznaniu;
275) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych w Szczecinie;
276) Bursa Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie;
277) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych we Wrocławiu.

II. 

Instytucje kultury:

1) Biuro Programu "NIEPODLEGŁA";
2) Biblioteka Narodowa;
3) Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku;
4) Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski;
5) Centrum Technologii Audiowizualnych;
6) Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach;
7) Filharmonia Narodowa w Warszawie;
8) Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny;
9) Instytut Adama Mickiewicza;
10) Instytut Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność;
11) Instytut Książki;
12) Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie;
13) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie;
14) Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie;
15) Muzeum Getta Warszawskiego (w organizacji);
16) Muzeum Historii Polski w Warszawie;
17) Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;
18) Muzeum Narodowe w Krakowie;
19) Muzeum Narodowe w Poznaniu;
20) Muzeum Narodowe w Warszawie;
21) Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie;
22) Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945);
23) Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA;
24) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku;
25) Muzeum Zamkowe w Malborku;
26) Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce;
27) Narodowe Centrum Kultury;
28) Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku;
29) Narodowy Instytut Fryderyka Chopina;
30) Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki;
31) Narodowy Instytut Dziedzictwa;
32) Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów;
33) Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika";
34) Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie;
35) Państwowe Muzeum na Majdanku;
36) Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu;
37) Państwowy Instytut Wydawniczy;
38) Polska Opera Królewska;
39) Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa;
40) Polskie Wydawnictwo Muzyczne;
41) Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa w likwidacji;
42) Studio Filmowe "Kadr";
43) Studio Filmowe "Tor";
44) Studio Filmowe "Zebra";
45) Studio Filmów Rysunkowych;
46) Studio Miniatur Filmowych;
47) Teatr Narodowy;
48) Teatr Wielki - Opera Narodowa;
49) Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych;
50) Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki;
51) Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej;
52) Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki;
53) Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.

III. 

Instytuty badawcze:

1) Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego;
2) Instytut Solidarności i Męstwa imienia Witolda Pileckiego;
3) Ośrodek Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie;
4) Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu.

IV. 

Instytucje kultury współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisane do rejestru prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

1) Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach;
2) Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego;
3) Muzeum Narodowe w Kielcach;
4) Muzeum Narodowe we Wrocławiu;
5) Muzeum Historii Żydów Polskich Polin;
6) Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II (w organizacji);
7) Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej;
8) Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu;
9) Muzeum Sztuki w Łodzi;
10) Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie;
11) Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego;
12) Muzeum - Zamek w Łańcucie;
13) Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku;
14) Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie (w organizacji);
15) Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach.

V. 

Instytucje kultury współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisane do rejestrów prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego:

1) AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy;
2) Centralne Muzeum Jeńców Wojennych;
3) Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej;
4) Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu;
5) EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi;
6) Europejskie Centrum Solidarności;
7) Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie;
8) Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży;
9) Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie;
10) Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy;
11) Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze;
12) Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach;
13) Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej (w organizacji);
14) Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945);
15) Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce;
16) Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie;
17) Muzeum Lubelskie w Lublinie;
18) Muzeum Narodowe w Gdańsku;
19) Muzeum Narodowe w Szczecinie;
20) Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu;
21) Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (w organizacji);
22) Muzeum Śląskie w Katowicach;
23) Muzeum PRL-u (w organizacji);
24) Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944);
25) Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji);
26) Narodowe Forum Muzyki;
27) Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku;
28) Opera Nova - Państwowa Opera w Bydgoszczy;
29) Opera Wrocławska;
30) Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus;
31) Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach;
32) Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice";
33) Ośrodek "Pamięć i Przyszłość";
34) Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego;
35) Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie;
36) Teatr Muzyczny w Łodzi;
37) Teatr Wybrzeże w Gdańsku;
38) Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie;
39) Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie;
40) Teatr Polski we Wrocławiu;
41) Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu;
42) Teatr Wierszalin w Supraślu;
43) Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich - Centrum Kultury Jidysz;
44) Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

VI. 

Inne jednostki:

1) Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia;
2) Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych;
3) Polski Instytut Sztuki Filmowej;
4) Fundacja - Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
1 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. poz. 2321).
2 Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 14 lutego 2018 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych (M.P. poz. 264).