Wpłaty powszechnych kas oszczędności Narodowego Banku Polskiego do budżetów wojewódzkich rad narodowych.

Monitor Polski

M.P.1985.46.299

Akt utracił moc
Wersja od: 28 grudnia 1985 r.

UCHWAŁA Nr 212
RADY MINISTRÓW
z dnia 23 grudnia 1985 r.
w sprawie wpłat powszechnych kas oszczędności Narodowego Banku Polskiego do budżetów wojewódzkich rad narodowych.

Na podstawie art. 19 ust. 2 pkt 8 oraz art. 20 ust. 3 pkt 6 ustawy z dnia 3 grudnia 1984 r. - Prawo budżetowe (Dz. U. Nr 56, poz. 283) Rada Ministrów uchwala, co następuje:
Narodowy Bank Polski wpłaca do budżetów wojewódzkich rad narodowych równowartość 0,5% wielkości wkładów oszczędnościowych zgromadzonych na koniec roku w powszechnych kasach oszczędności na terenie województwa.
1.
Wpłata jest dokonywana przez oddziały wojewódzkie Narodowego Banku Polskiego do budżetów wojewódzkich rad narodowych, właściwych dla siedziby oddziału, zaliczkowo za okresy miesięczne. Rozliczenie następuje za okresy kwartalne oraz za okres roczny.
2.
Zaliczka miesięczna wynosi w okresie od stycznia do listopada 1/12 rocznej planowanej kwoty wpłaty w danym roku i podlega wpłaceniu w terminie do dnia 15 danego miesiąca.
3.
W rozliczeniach kwartalnych w pierwszych trzech kwartałach przyjmuje się wielkość wkładów oszczędnościowych na koniec danego kwartału, a w rozliczeniu za czwarty kwartał - przewidywaną wielkość wkładów na koniec roku.
Ostateczne roczne rozliczenie wpłat z budżetem wojewódzkiej rady narodowej następuje na podstawie decyzji o zatwierdzeniu rocznego bilansu oddziału wojewódzkiego Narodowego Banku Polskiego. Przypadająca do wpłaty różnica pomiędzy kwotą wynikającą z ostatecznego rozliczenia a kwotami wpłaconych zaliczek podlega wpłaceniu w ciągu 10 dni od daty zatwierdzenia rocznego bilansu. Powstała nadpłata podlega zaliczeniu na poczet przyszłych wpłat.
Oddziały wojewódzkie Narodowego Banku Polskiego są obowiązane równocześnie z dokonywaną wpłatą za końcowy miesiąc kwartału lub wpłatą wynikającą z ostatecznego rozliczenia rocznego przedstawiać terenowym organom administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw finansowych stopnia wojewódzkiego rozliczenie kwartalne i ostateczne rozliczenie roczne dokonanych wpłat, podając odpowiednio w nim wysokość wpłaty przypadającej za rozliczany okres, wielkość wkładów oszczędnościowych na koniec rozliczanego okresu (przy rozliczeniu za czwarty kwartał - przewidywaną wielkość wkładów na koniec roku), wysokość kwoty należnej za okres od początku roku oraz kwotę dokonanych wpłat od początku roku.
Przez użyte w uchwale określenie "budżety wojewódzkich rad narodowych" rozumie się również budżety rad narodowych miast: stołecznego Warszawy, Krakowa i Łodzi.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i ma zastosowanie do rozliczenia wpłat począwszy od 1985 r.