Ustalenie wzorów kart do głosowania w wyborach do rad gmin.

Monitor Polski

M.P.1994.28.230

Akt utracił moc
Wersja od: 9 maja 1994 r.

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 9 maja 1994 r.
w sprawie ustalenia wzorów kart do głosowania w wyborach do rad gmin.

Na podstawie art. 38 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin (Dz. U. Nr 16, poz. 96, z 1991 r. Nr 53, poz. 227 i z 1993 r. Nr 45, poz. 205) oraz art. 32 ust. 1 pkt 2 i art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 25 marca 1994 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy (Dz. U. Nr 48, poz. 195) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
1.
Karta do głosowania na radnych wybieranych w okręgach jednomandatowych jest drukowana na papierze koloru białego, rodzajem i wielkością czcionki jednakowymi dla wszystkich kandydatów w danym okręgu wyborczym.
2.
Karta do głosowania na radnych wybieranych w okręgach jednomandatowych ma format A-6, A-5 lub A-4, w zależności od liczby zarejestrowanych kandydatów na radnych. Nazwiska kandydatów, wraz z oznaczeniami nazwą lub skrótem nazwy partii bądź ugrupowania politycznego, komitetu obywatelskiego albo innej organizacji popierającej kandydata, umieszcza się w pionowej kolumnie. W razie stosowania karty formatu A-4 nazwiska kandydatów wraz z oznaczeniami mogą być umieszczone w więcej niż jednej pionowej kolumnie. Numerację przy nazwiskach kandydatów rozpoczyna się od górnej części kolumny nazwisk i umieszcza po lewej stronie.
3.
Karta do głosowania jest opatrzona w górnej części z lewej strony oznaczeniem "Okręg wyborczy nr ..... dla wyboru Rady ..........", pośrodku zaś zawiera napis "Karta do głosowania w wyborach do rad gmin w dniu ...........", poniżej - "Kandydaci na radnych".
4.
Nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów na radnych oraz ich oznaczenia zgodnie z art. 40 ust. 4 Ordynacji wyborczej do rad gmin są umieszczane na karcie do głosowania w kolejności alfabetycznej. Oznaczenia kandydatów wykonuje się mniejszą czcionką, jednakową dla wszystkich oznaczeń.
5.
Na karcie do głosowania w jej dolnej części umieszcza się informację o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu oraz po prawej stronie drukuje się odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej.
6.
Wzór karty do głosowania na radnych wybieranych w okręgach jednomandatowych stanowi załącznik nr 1.
1.
Karta do głosowania na radnych wybieranych w okręgach wielomandatowych jest drukowana na papierze koloru białego, rodzajem i wielkością czcionki jednakowymi dla wszystkich list kandydatów w danym okręgu wyborczym.
2.
Karta do głosowania ma format A-5, A-4 lub A-3, w zależności od liczby zarejestrowanych list kandydatów na radnych. Każda karta jest podzielona pionową linią (liniami) na równe części przeznaczone dla poszczególnych list kandydatów. Listy kandydatów umieszcza się w kolejności ich numerów, licząc od strony lewej do prawej. Nazwiska kandydatów z tej samej listy umieszcza się tylko w jednej kolumnie. Numerację przy nazwiskach kandydatów w obrębie listy rozpoczyna się od górnej części kolumny nazwisk i umieszcza po lewej stronie. Kartę sporządza się według wzoru stanowiącego załącznik nr 2. W razie stosowania karty formatu A-4 lub A-3, nazwiska kandydatów na radnych z jednej listy mogą być umieszczone w więcej niż jednej pionowej kolumnie. Kartę sporządza się według wzoru stanowiącego załącznik nr 3.
3.
Po prawej stronie numeru listy oraz nazwisk poszczególnych kandydatów umieszcza się nazwę lub skrót nazwy partii bądź ugrupowania politycznego, komitetu obywatelskiego albo innej organizacji popierającej daną listę lub kandydaturę zgodnie z art. 49 Ordynacji wyborczej do rad gmin. Druk tych oznaczeń wykonuje się mniejszą czcionką, jednakową dla wszystkich oznaczeń.
4.
Karta do głosowania jest opatrzona w górnej części z lewej strony oznaczeniem "Okręg wyborczy nr ....... dla wyboru Rady ..........", pośrodku zaś zawiera napis "Karta do głosowania w wyborach do rad gmin w dniu ..........", poniżej - "Listy kandydatów na radnych".
5.
Na karcie do głosowania w jej dolnej części umieszcza się informację o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu oraz po prawej stronie drukuje się odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej.
W wyborach do Rady miasta stołecznego Warszawy oraz w wyborach do rad dzielnic w gminie Warszawa-Centrum, przeprowadzanych w dniu 19 czerwca 1994 r., stosuje się karty do głosowania sporządzone odpowiednio według wzorów określonych w załącznikach nr 2 i 3.
Traci moc zarządzenie Generalnego Komisarza Wyborczego z dnia 30 kwietnia 1990 r. w sprawie ustalenia wzorów kart do głosowania w wyborach do rad gmin (Monitor Polski Nr 18, poz. 139).
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

KARTA DO GŁOSOWANIA

w wyborach do rad gmin

w dniu ...........r.

Kandydaci na radnych

(pominięty)

ZAŁĄCZNIK Nr  2

KARTA DO GŁOSOWANIA

w wyborach do rad gmin

w dniu ...........r.

Listy kandydatów na radnych

(pominięty)

ZAŁĄCZNIK Nr  3

KARTA DO GŁOSOWANIA

w wyborach do rad gmin

w dniu ............r.

Listy kandydatów na radnych

(pominięty)