Ulgi z tytułu powiększenia pogłowia krów mlecznych.

Monitor Polski

M.P.1979.1.9

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 1979 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 10 stycznia 1979 r.
w sprawie ulg z tytułu powiększenia pogłowia krów mlecznych.

Na podstawie art. 3 ust. 1 i art. 35 ust. 4 dekretu z dnia 26 października 1950 r. o zobowiązaniach podatkowych (Dz. U. Nr 49, poz. 452 z późniejszymi zmianami) zarządza się, co następuje:
1.
Podatnikom podatku gruntowego, prowadzącym indywidualne gospodarstwa rolne, lub członkom zespołów rolników indywidualnych, którzy powiększą pogłowie krów mlecznych w tych gospodarstwach, przyznaje się ulgę w podatku gruntowym na warunkach określonych w zarządzeniu.
2.
Ulga wynosi 5.000 zł za każdą odchowaną we własnym gospodarstwie krowę, która powiększa liczbę krów w gospodarstwie, przy jednoczesnym powiększeniu dostawy mleka do uspołecznionych punktów skupu co najmniej o 2.000 litrów rocznie w stosunku do roku poprzedzającego przyznanie ulgi.
Podatnik ubiegający się o zastosowanie ulgi składa do terenowego organu administracji państwowej stopnia podstawowego wniosek zawierający informację o powiększeniu liczby krów mlecznych z własnego odchowu lub z nabytej cieliczki w wieku do 6 miesięcy, potwierdzoną przez kierownika gminnej służby rolnej, oraz o wykonaniu zwiększonych dostaw mleka w ciągu 12 miesięcy, licząc od daty wycielenia krowy, potwierdzoną przez zakład mleczarski wojewódzkiej spółdzielni mleczarskiej.
1.
Ulgę stosuje się przy wymiarze zobowiązania pieniężnego za dany rok. Jeżeli podatnik spełnił warunki przyznania ulgi po dokonaniu wymiaru tego zobowiązania, ulgę stosuje się poczynając od terminu płatności najbliższej raty zobowiązania pieniężnego po wydaniu decyzji w sprawie przyznania ulgi.
2.
Jeżeli podatnik zalega z zapłatą w zobowiązaniu pieniężnym, ulgę stosuje się umarzając kwotę zaległości odpowiadającej kwocie przyznanej ulgi.
3.
Jeżeli ulga przekracza w danym roku podatkowym kwotę podatku gruntowego, ulgę stosuje się również w należnościach Państwowego Funduszu Ziemi oraz w opłatach: elektryfikacyjnej, melioracyjnej i za urządzenia zaopatrzenia w wodę.
4.
Jeżeli w danym roku ulga nie została zrealizowana w całości, stosuje się ją aż do wyczerpania w latach następnych.
Decyzję w sprawie przyznania ulgi wydaje terenowy organ administracji państwowej stopnia podstawowego.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z tym zastrzeżeniem, że stosuje się również do podatników, którzy w 1979 r. dostarczą co najmniej 2.000 litrów mleka więcej niż w 1978 r., w związku z powiększeniem liczby krów odchowanych we własnym gospodarstwie.