§ 2. - Tryb inkasa podatków i innych należności finansowych przez sołtysów.

Monitor Polski

M.P.1963.8.40

Akt utracił moc
Wersja od: 31 stycznia 1963 r.
§  2.
1.
Sołtys inkasuje należności na podstawie wykazów imiennych, sporządzonych przez właściwych wierzycieli stosownie do przepisów w sprawie rachunkowości dochodów budżetowych z podatków i opłat. Wykaz imienny powinien zawierać następujące rubryki: numer konta, nazwisko, imię i adres dłużnika, kwoty (raty) należności zaległych i bieżących, terminy płatności, data i suma uiszczona, numer pokwitowania, uwagi.
2.
Wierzyciel powinien sporządzić osobny wykaz imienny dla każdego sołtysa, grupując dłużników w wykazie według wsi, w których mieszkają.
3.
Wierzyciel przesyła wykazy imienne do biura gromadzkiej rady narodowej. Do wykazu imiennego wierzyciel dołącza nakazy (przypomnienia) płatnicze, jeżeli nie były one doręczone przed sporządzeniem wykazu.
4.
Sekretarz gromadzki doręcza sołtysowi wykazy imienne i nakazy (przypomnienia) płatnicze za pokwitowaniem. Sołtys posługuje się wykazami imiennymi do czasu zapłaty wymienionych w tych wykazach należności albo otrzymania nowych, zaktualizowanych wykazów od właściwego wierzyciela.