Szczegółowe zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli w zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich i rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego.

Monitor Polski

M.P.1997.58.560

Akt utracił moc
Wersja od: 12 września 1997 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 27 sierpnia 1997 r.
w sprawie szczegółowych zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli w zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich i rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego.

Na podstawie art. 42 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357) zarządza się, co następuje:
Przepisy zarządzenia stosuje się do nauczycieli zatrudnionych w zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich i rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, dla których ustalony plan zajęć w ramach tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku z powodu przerw w zajęciach nie będących okresami ferii letnich lub zmian w organizacji pracy w zakładzie z uwagi na zmniejszenie się lub zwiększenie się liczby nieletnich.
1.
Nauczyciele, o których mowa w § 1, zatrudnieni w pełnym wymiarze zajęć, dla których ustalony plan zajęć nie wyczerpuje tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, zobowiązani są do uzupełnienia nie wypracowanych godzin zajęć w kolejnych okresach rozliczeniowych w danym roku szkolnym.
2.
Ustalony dla nauczyciela, na zasadach określonych w ust. 1, różny wymiar godzin zajęć w poszczególnych okresach roku szkolnego nie może w okresach realizacji zwiększonego wymiaru godzin zajęć przekraczać 1 1/2 etatu.
3.
Plan zajęć określa się w arkuszu organizacji pracy.
Z powodu choroby nauczyciela lub z przyczyn leżących po stronie zakładu, nie wymienionych w § 1, nie zrealizowane przez nauczyciela, a przydzielone w planie i określone w arkuszu, o którym mowa w § 2 ust. 3, godziny zajęć traktuje się jak godziny zajęć zrealizowane w danym roku szkolnym.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.