§ 6. - Sygnały i oznakowanie pojazdów samochodowych uprzywilejowanych w ruchu.

Monitor Polski

M.P.1963.25.128

Akt utracił moc
Wersja od: 28 października 1964 r.
§  6.
1.
Pojazdy samochodowe inne niż wymienione w §§ 2–5, których kierowcy upoważnieni są do korzystania z przywilejów w ruchu drogowym i używania sygnałów określonych w § 1 na podstawie uprawnień, wydanych przez właściwe do spraw komunikacji organy prezydiów wojewódzkich rad narodowych (rad narodowych miast wyłączonych z województw), powinny być oznaczone w sposób następujący:
1)
karetki sanitarne – pasem niebieskim o szerokości 10–15 cm umieszczonym wokół pojazdu w pobliżu dolnej krawędzi okien,
2)
pojazdy wypadkowego pogotowia technicznego lub innego rodzaju pogotowia – pasem czerwonym o szerokości 10–15 cm, umieszczonym na przedzie i bokach pojazdu w pobliżu dolnej krawędzi okien.
2.
Pojazdy wymienione w ust. 1 powinny posiadać na drzwiach lub w innym widocznym miejscu, po obu stronach pojazdu, napisy określające przynależność pojazdu (nazwę jednostki i jej siedzibę).
3.
Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą wojskowych pojazdów sanitarnych (karetek) oraz pojazdów sanitarnych służby zdrowia podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych, z tym że pojazdy te powinny być oznaczone emblematem czerwonego krzyża na białym tle, umieszczonym co najmniej po obu bokach pojazdu.