§ 5. - Sposób zgłaszania i upłynnienia zbędnych i nadmiernych zapasów uszczelek i szczeliw formowych.

Monitor Polski

M.P.1952.A-23.300

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1952 r.
§  5.
1.
CZAT uprawniona jest w każdym przypadku przejąć do własnych magazynów lub wskazać nabywcę na zgłoszone jej uszczelki i szczeliwa formowe bez względu na to, czy stanowią one u posiadacza zapasy zbędne czy nadmierne.
2.
Jeśli CZAT otrzyma zgłoszenie zapasu uszczelek lub szczeliwa formowego, który może być zużyty przez posiadacza we własnym zakresie w 1952 r., uprawniona jest zwrócić posiadaczowi karty ewidencyjne z poleceniem, żeby zapas taki zatrzymał na pokrycie własnych planowych potrzeb i dokonał jednocześnie czynności określonych w § 6.
3.
Jeśli CZAT otrzyma zgłoszenie uszczelek lub szczeliwa formowego, które posiadacz może zużyć dopiero w dalszych latach planu 6-letniego, uprawniona jest postąpić w sposób określony w ust. 2, jeśli zapas ten nie może być wcześniej wykorzystany przez innych użytkowników.
4.
Jeśli CZAT otrzyma zgłoszenie zapasu uszczelek i szczeliwa formowego o wymiarach gatunkowych lub typie, który zużywają także inne jednostki tego samego przemysłu, uprawniona jest zażądać od właściwego centralnego zarządu informacji, czy i w jakim czasie może być zużyty dany zapas przez wszystkie jednostki temu centralnemu zarządowi podległe.
5.
Jeśli CZAT otrzyma zgłoszenie zapasu uszczelek i szczeliwa formowego o wymiarach, gatunku lub typie zużywanych wyłącznie w jednym przemyśle, uprawniona jest powiadomić o tym właściwy centralny zarząd i przesłać mu odpowiednie karty ewidencyjne oraz zażądać, żeby zapas pozostawił na pokrycie potrzeb podległych jednostek w 1952 r. i dokonał czynności określonych w § 6.
6.
CZAT uprawniona jest przeznaczyć uszczelki i szczeliwa formowe na odpadki użytkowe, do przerobu lub do regeneracji na podstawie orzeczenia komisji kwalifikacyjnej.