Sposób przeprowadzania, zasady i warunki rokowań oraz kryteria oceny zamierzeń co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być podjęte przez podmioty gospodarcze, na terenie SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ EURO-PARK MIELEC.

Monitor Polski

M.P.1995.67.759

Akt utracił moc
Wersja od: 23 grudnia 1995 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU I HANDLU
z dnia 15 grudnia 1995 r.
w sprawie sposobu przeprowadzania, zasad i warunków rokowań oraz kryteriów oceny zamierzeń co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być podjęte przez podmioty gospodarcze, na terenie SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ EURO-PARK MIELEC.

Na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 600) zarządza się, co następuje:
Zarządzenie określa sposób przeprowadzania, zasady i warunki rokowań oraz kryteria oceny zamierzeń co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być podjęte przez podmioty gospodarcze na terenie SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ EURO-PARK MIELEC, zwanej dalej "strefą".
Przeprowadza się rokowania podejmowane na podstawie publicznego zaproszenia w celu ustalenia podmiotów gospodarczych, których planowane przedsięwzięcia gospodarcze na terenie strefy w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów ustanowienia strefy.
1.
Rokowania przeprowadza Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zwana dalej "zarządzającym".
2.
Czynności dotyczące przeprowadzania rokowań wykonuje wyznaczona przez zarządzającego komisja w składzie co najmniej trzyosobowym, zwana dalej "komisją".
Zarządzający zaprasza do rokowań, zamieszczając ogłoszenie w codziennej prasie ogólnokrajowej oraz, jeśli uzna to za celowe, w prasie zagranicznej.
Zaproszenie do rokowań zawiera w szczególności:
1)
nazwę i siedzibę zarządzającego oraz nazwę strefy,
2)
określenie położonego na terenie strefy majątku należącego do zakresu rokowań,
3)
informację o zasadach i warunkach udostępnienia podmiotom gospodarczym przez zarządzającego nieruchomości i innych składników majątkowych należących do zakresu rokowań,
4)
informację o kryteriach oceny przedsięwzięć gospodarczych planowanych na terenie strefy przez podmioty gospodarcze ubiegające się o udzielenie zezwoleń, o których mowa w § 13.
5)
określenie sposobu uzyskania specyfikacji istotnych warunków oraz cenę specyfikacji, jeżeli jej udostępnienie jest odpłatne,
6)
miejsce, termin składania i otwarcia ofert.
Specyfikacja, o której mowa w § 5 pkt 5, zawiera w szczególności:
1)
szczegółowy opis majątku, którego dotyczą rokowania,
2)
informację o obowiązującym regulaminie strefy,
3)
kryteria oceny przedsięwzięć gospodarczych planowanych na terenie strefy przez podmioty gospodarcze ubiegające się o udzielenie zezwoleń, o których mowa w § 13,
4)
opis sposobu przygotowania ofert, obejmujący w szczególności informację o dokumentach, jakie mają dostarczyć oferenci, w tym dokumentach dotyczących ich stanu prawnego, stosunków własnościowych oraz kondycji finansowej, a także informację co do sposobu określenia wysokości oferowanej opłaty z tytułu najmu, dzierżawy lub innej formy odpłatnego udostępnienia przez zarządzającego nieruchomości lub innych składników majątkowych należących do zakresu rokowań,
5)
istotne postanowienia umowy lub umów, które mają być zawarte z zarządzającym, lub ogólne warunki, wzór umowy, jeżeli zarządzający wymaga od oferenta, aby zawarł z nim umowę na takich warunkach,
6)
wymagania dotyczące wadium, jeżeli przewiduje się jego złożenie,
7)
opis sposobu udzielania przez zarządzającego wyjaśnień dotyczących specyfikacji warunków rokowań,
8)
szczegółowy tryb prowadzenia rokowań,
9)
termin, do którego oferent będzie związany ofertą.
Ofertę sporządza się w formie pisemnej w języku polskim; oferta powinna zawierać w szczególności:
1)
nazwę i siedzibę oferenta, nr REGON lub imię, nazwisko i adres, jeżeli oferentem jest osoba fizyczna,
2)
wielkość, przedmiot i charakter ekonomiczny planowanych przez oferenta przedsięwzięć gospodarczych na terenie strefy i warunków ich realizacji (np. biznesplan, studium wykonalności itp.),
3)
formę prawną podmiotu gospodarczego, który ma prowadzić działalność gospodarczą na terenie strefy,
4)
wysokość oferowanej opłaty z tytułu dzierżawy, najmu bądź innej formy udostępnienia nieruchomości albo innych składników majątkowych, których dotyczą rokowania,
5)
oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami rokowań i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń.
Wyznaczony przez zarządzającego termin składania ofert nie może być krótszy niż 21 dni, licząc od dnia ogłoszenia zaproszenia do rokowań.
1.
Ofertę odrzuca się, jeżeli nie odpowiada wymogom ustalonym w § 7 zarządzenia lub nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 5 września 1995 r. w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej w Mielcu (Dz. U. Nr 107, poz. 526). Zarządzający niezwłocznie zawiadamia oferenta o odrzuceniu jego oferty.
2.
Zarządzający, za zgodą Ministra Przemysłu i Handlu, może odstąpić od rokowań i powtórzyć je w innym terminie. Z tytułu odstąpienia od rokowań oferentom nie przysługują żadne roszczenia przeciwko zarządzającemu.
Wszelkie informacje o wymaganiach, wyjaśnienia oraz inne informacje, a także dokumenty związane z rokowaniami udostępniane są na równych zasadach wszystkim podmiotom gospodarczym ubiegającym się o zezwolenie.
Prowadzone rokowania mają charakter poufny. Podmiot, któremu udostępniono specyfikację, o której mowa w § 6, nie może bez zgody zarządzającego ujawniać informacji uzyskanych w związku z rokowaniami.
Z prowadzonych rokowań komisja sporządza protokoły, które przedkłada zarządzającemu w celu podjęcia ostatecznej decyzji.
Ocena zamierzeń co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być podjęte na terenie strefy, powinna być dokonana w oparciu o następujące kryteria:
1)
przedmiot i zakres działalności gospodarczej oferenta prowadzonej dotychczas oraz działalności, której prowadzenie planuje się na terenie strefy,
2)
wartości i warunki realizacji przedsięwzięć gospodarczych, w tym inwestycji, planowanych na terenie strefy,
3)
udział w tworzeniu i modernizacji infrastruktury gospodarczej,
4)
udział w powiązaniach gospodarczych, w tym kooperacyjnych, z podmiotami działającymi na terenie strefy i w jej otoczeniu gospodarczym,
5)
zgodność planowanych przedsięwzięć gospodarczych na terenie strefy z celami rozwoju strefy oraz przedsięwzięciami gospodarczymi, realizowanymi lub planowanymi na terenie strefy przez inne podmioty gospodarcze lub oferentów,
6)
stopień zagrożenia dla środowiska oraz planowane przedsięwzięcia w zakresie jego ochrony.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.